iFirma to jedna z największych firm zajmujących się księgowością w naszym kraju.

Jeżeli poszukujesz informacji o cenniku produktów tej firmy, ewentualnych ukrytych kosztach i opłacalności, przeczytaj ten artykuł.

Jak wygląda cennik iFirma?

Oto jak na ten moment kształtuje się cennik iFirma:

Nazwa produktuCena
Księguj samodzielnie49 zł/mies
Biuro rachunkoweod 149 zł/mies
Fakturowanie0/12,50/mies
Pomoc w zakładaniu firmy0 zł

Poznajmy więcej szczegółów, ponieważ ceny te w rzeczywistości są nieco inne.

Czy samodzielna księgowość w iFirma się opłaca?

Jedną z usług iFirma jest program do samodzielnej księgowości. Jak można się domyślić, korzystając z programu nie musisz mieć księgowej i zamiast tego księgujesz wszystko samemu.

Oczywiście jest do dość ryzykowna opcja, zwłaszcza jeśli prowadzisz trudną rachunkowo działalność gospodarczą, jednak iFirma stara się robić wszystko tak, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia błędów w księgowości.

W dobie sztucznej inteligencji i zaawansowanej technologii, iFirma automatyzuje za ciebie większość procesów oraz polega na schematach, dzięki czemu oszczędza twój czas, ale przede wszystkim znacznie minimalizuje ryzyko błędów.

W programie do samodzielnego księgowania twoja rola opiera się w 80% na wystawianiu faktur i dodawaniu faktur kosztowych. 20% to inne czynności, które w znacznym stopniu robione są automatycznie.

Osobiście uważam, że aby korzystać z programu do samodzielnej księgowości należy znać choćby podstawy księgowości, ponieważ automatyzacje automatyzacjami, lecz nie gwarantują one 100% skuteczności w wykrywaniu nieprawidłowości.

Na szczęście w razie wątpliwości (księgowych lub technicznych), można zawsze skorzystać z darmowej pomocy biura obsługi klienta.

Koszt takiej usługi to zaledwie 49 zł miesięcznie. Jednak nie do końca tak jest. Cena ta dotyczy płatności z góry za 6 miesięcy. Przy płatności tylko za miesiąc, cena to 54 zł.

ifirma ksiegowosc cena

Jeśli średnio znasz się na księgowości, bardziej poleciłbym ci program do samodzielnej księgowości wFirma, który w moim odczuciu jest lepiej zaprojektowany pod osoby, które słabo znają się na księgowości a jego cena jest zbliżona. Możesz do niego przejść tutaj.

Czy biuro rachunkowe jest opłacalne?

Dla tych, którzy preferują pewność co do profesjonalnej obsługi finansów swojej firmy, istnieje opcja skorzystania z usług biura rachunkowego online.

To po prostu nowoczesna wersja tradycyjnego biura rachunkowego, dostępna przez internet.

Z biura rachunkowego online można skorzystać zarówno na początku prowadzenia działalności, jak i w przypadku zmiany dotychczasowego księgowego.

Cały proces opiera się na tym, że iFirma przypisuje ci doświadczonego księgowego. Po przypisaniu księgowego, twoje zadania ograniczają się praktycznie do wystawiania faktur i dodawania faktur kosztowych.

Po zakończeniu rozliczenia za cały miesiąc przez księgowego, na koncie w iFirma pojawi się kwota do uregulowania zobowiązań podatkowych. Te płatności możesz dokonać nawet za pomocą aplikacji iFirma.

W razie pytań lub wątpliwości, masz dostęp do kontaktu z osobistym księgowym, który udzieli ci porad w wielu kwestiach związanych z jego obszarem wiedzy.

Ceny usług biura rachunkowego online zaczynają się od 149 złotych netto miesięcznie, jednak warto spodziewać się pewnych różnic w zależności od rodzaju opodatkowania, liczby dokumentów miesięcznych oraz wyboru konkretnego księgowego. Oto więcej szczegółów cenowych:


1. Pakiet dla ryczałtowców zwolnionych z VAT, bez obsługi pracowników – 149 zł netto.

2. Pakiet MINI – obejmujący obsługę księgową do 10 dokumentów kosztowych, bez obsługi pracowników – 175 zł netto.

3. Pakiet MIDI – obejmujący obsługę księgową do 30 dokumentów kosztowych, bez obsługi pracowników – 205 zł netto.

Istnieje możliwość rozbudowania pakietu MIDI o dodatkowe dokumenty – w tej sytuacji każdy dodatkowy dokument przekazywany elektronicznie powyżej 30 objętych abonamentem kosztuje 9 zł netto. Pakiety MINI i MIDI można rozbudować w zakresie obsługi pracowników – każdy pracownik będzie kosztował 17 zł netto.

Dodatkowe wybrane koszty związane z korzystaniem z biura księgowego to:

  • Ponowne otwarcie zamkniętego miesiąca (z winy klienta m.in. z powodu niedostarczenia kompletu dokumentów)- 60 zł
  • Korekta deklaracji JPK_V w miesiącu kolejnym po miesiącu korygowanym (jeżeli jest konieczna)- 30 zł
  • Różnice kursowe – dot. sprzedaży dokumentowanej w całości poza ifirma.pl (opłata za pozycję)- 7 zł
  • Przygotowanie zgłoszenia/aktualizacji VAT-R- 15 zł
  • Opłata dodatkowa za dostarczenie dokumentów między 11 a 15 dniem miesiąca- 45 zł
  • Opłata dodatkowa za dostarczenie dokumentów między 16 a 19 dniem miesiąca- 85 zł
  • Opłata dodatkowa za dostarczenie dokumentów po 19-tym dniu miesiąca- 165 zł

Osobiście w mojej firmie korzystam z biura księgowego inFakt i bardzo je polecam. Możecie dostać na nie 10% zniżki, jeśli przejdziecie do niego z tego linku.

Czy warto płacić za program do fakturowania?

Jeżeli poszukujesz oprogramowania do wystawiania faktur, to z pewnością iFirma jest jednym z najlepszych dostępnych wyborów.

W ramach tego programu możemy generować różnorodne dokumenty, takie jak faktura VAT, marża, proform, paragon i wiele więcej.

Dodatkowo, istnieje opcja zapisywania produktów, co ułatwia późniejsze korzystanie z nich. Program umożliwia także dodawanie własnego logo do faktur.

W iFirma mamy możliwość wystawienia faktury w 39 różnych walutach i przetłumaczenia jej na język angielski.

Wystawione faktury możemy bezproblemowo wysłać e-mailem lub wydrukować.

iFirma jest bezpłatna, jeśli generujesz mniej niż 3 faktury miesięcznie. Aby usunąć ten limit, konieczne jest opłacenie abonamentu w wysokości 12,50 złotych miesięcznie. W rzeczywistości musisz zapłacić z góry za rok 150 zł.

Jeśli chodzi o programy do fakturowania, to istnieją tańsze opcje, które oferują te same funkcje. Sprawdź ten ranking programów do wystawiania faktur.

Czy pomoc w zakładaniu firmy rzeczywiście jest darmowa?

Jednym z wyjątkowych elementów oferty iFirma jest usługa asysty przy zakładaniu działalności gospodarczej.

Ta bezpłatna usługa polega na umówieniu się na rozmowę wideo z konsultantem, który pomoże ci w procesie zakładania firmy i wypełniania niezbędnych dokumentów.

Po przeprowadzonej rozmowie firma staje się gotowa do rozpoczęcia działalności. Dodatkowo, konsultant może zaoferować możliwość skorzystania z usług biura księgowego online iFirma, co jest popularnym wyborem większości klientów i jednocześnie uzasadnia bezpłatność usługi zakładania firmy.

Jeżeli chodzi o pomoc w zakładaniu firmy, to firma inFakt oferuje szerszy zakres pomocy i również jest darmowa. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób założyłem firmę z inFakt, przeczytaj ten artykuł.

Czy iFirma jest droga w porównaniu do konkurencji?

Na pewno nie można powiedzieć, że iFirma jest droga. Firma to oferuje ceny bardzo zbliżone do konkurencji.

Program do samodzielnej księgowości jest bardzo zbliżony cenowo do konkurencji, choć brakuje mu kilku funkcji.

Jeśli chodzi o biuro rachunkowe, oczywiście jest ono trochę droższe niż tradycyjne biuro, jednak jak na biuro księgowe online, nie jest ono drogie.

Program do faktur także nie należy do drogich, choć pamiętajmy, że należy opłacić go z góry za cały rok.

Pomoc przy zakładaniu firmy jest tutaj darmowa, choć większość z nas i tak skończy jako klient iFirma, wybierając później księgowego.

Jeśli chcesz skorzystać z usług iFirma, kliknij tej link.