Sztuczna inteligencja potrafi napisać dowolny tekst w ciągu kilku sekund.

Na rynku znajdziemy wiele programów AI do pisania tekstów, jednak nieco one się od siebie różnią.

W tym artykule przedstawię ci 10 najlepszych tego typu narzędzi, których możesz użyć, by wygenerować jakościowy tekst AI.

1. Surfer

Surfer to prawdopodobnie najlepsze narzędzie do AI do pisania tekstów na rynku, a jej atrakcyjność podnosi fakt, że jest to polska firma z siedzibą we Wrocławiu. Z pewnością będzie dobrym wyborem do pisania treści zoptymalizowanych pod SEO, a dodatkowo teksty napisane przez to narzędzie nie są wykrywane przez detektory AI.

Surfer posiada szeroki wachlarz funkcji, jeśli chodzi o konspekt treści. Wszystko to w celu podniesienia twoich pozycji w wyszukiwarce.

Surfer używa systemu punktacji w skali 0-100 w oparciu o szereg zmiennych, w tym dobór słów, długość zdań, nagłówki, zawartość multimediów, liczbę słów i inne. Zobaczysz nawet koszt kliknięcia dla Google Adwords podczas badania terminów SEO, które należy uwzględnić.

Aplikacja oferuje szereg integracji a nawet możliwość tworzenia własnych za pomocą niestandardowego interfejsu API. Dostępne jest nawet rozszerzenie przeglądarki Chrome, które pomoże Ci łatwo analizować strony internetowe podczas przeprowadzania analizy konkurencji. Klientami Surfer są zarówno małe firmy, jak i duże, znane korporacje.

Narzędzie możemy testować za darmo przez 7 dni.

Więcej o Surfer SEO pisałem w tym artykule.

2. Jasper.ai

jasper ai

Jasper.ai to jedno z najpopularniejszych i jednocześnie najlepszych narzędzi AI do pisania tekstu. Ta aplikacja pozwoli ci na napisanie ponad 50 przeróżnych typów treści, takich jak artykuły, wiersze, czy opisy produktu.

Aplikacja doskonale słucha komend dzięki korzystaniu z wielu modeli językowych, w tym GPT-4, Claude 2 i PaLM 2. Jasper.ai pozwala również na tworzenie twojego tonu wypowiedzi dzięki dodaniu do aplikacji istniejących już tekstów. Możesz również dodać informacje o twojej firmie, by program opierał się na nich w swoich publikacjach.

Treści są wolne od plagiatów a program jest naprawdę potężny z możliwością wielu integracji, opcją generowania obrazów a dodatkowo obsługa Jasper.ai jest bardzo prosta.

Warto go wypróbować, ponieważ przez 7 dni możemy korzystać a niego zupełnie za darmo. Najtańszy plan kosztuje $39 miesięcznie, jednak jeśli program się sprawdzi, to może być niezastąpionym narzędziem w firmie i nie tylko.

A więcej o możliwościach Jasper AI pisałem w tym wpisie.

3. Copy.ai

copy.ai

Copy.ai to konkurencyjne narzędzie do Jasper.ai, które jest bardzo podobne, jednak znajdziemy też trochę różnic między dwoma narzędziami.

Copy.ai również jest wyposażony w masę szablonów tekstowych. Może generować teksty do reklam, opisy, artykuły, e-maile i wiele, wiele więcej. Również można w nim dodawać unikalny ton naszej marki.

Generowane treści powstają bardzo szybko, a oprogramowanie podpowie nam również tytuły i da nam pomysły na nowe treści. Copy.ai jest jednak nieco mniej kreatywny niż Jasper.ai i zdarza się, że jego teksty nie przechodzą przez system antyplagiatowy.

Na uwagę zasługuje darmowy plan cenowy do 2000 słów. Aby odblokować więcej funkcjonalności Copy.ai będzie kosztował nas $36 miesięcznie.

4. Writesonic

Writesonic

Writesonic to godna polecenia aplikacja AI do pisania tekstów. Bazuje na najnowszej wersji Chat GPT, co oznacza, że treści generowane przez nią są tak aktualne, jak to tylko możliwe.

Writesonic nie odbiega od konkurencji, jeśli chodzi o szablony tekstów, czy ton marki. Można go zainstalować również jako rozszerzenie w przeglądarce. Można go używać niemal do każdej rzeczy, jednak duży nacisk kładzie na teksty marketingowe.

Treści Writesonic są wciągające i ciekawe. Będzie to dobre narzędzie, gdy brakuje ci pomysłów.

Writesonic ma 4 plany cenowe, również darmowy, choć jest on ograniczony do 10000 słów miesięcznie i nie bazuje na najnowszej wersji Chat GPT. Dużą udręką może być limit słów również w płatnych planach cenowych za np. $13 miesięcznie.

Więcej na temat Writesonic przeczytasz w tym wpisie.

5. Rytr.me

Rytr.me

Rytr.me to trochę mniej potężne narzędzie w porównaniu do wymienionych wcześniej konkurentów, jednak również dobrze spełnia swoje zadania.

Mamy tu 25 szablonów tekstów. Wpisywane przez nas komendy powinny być dość szczegółowe, ponieważ program nie jest aż tak kreatywny. Model językowy używany przez tę aplikację to oczywiście Chat GPT.

W Rytr.me możemy sprawdzać teksty pod kątem plagiatu oraz mamy możliwość generowania obrazów AI. Program sprawdzi się dobrze, jeśli chodzi o krótsze treści.

Program nie jest drogi i ma darmowy plan do 10000 słów miesięcznie. Płatne plany to wydatek $9 lub $29 miesięcznie.

6. Frase.io

Frase.io

Frase.io najlepiej znajduje przeznaczenie w pisaniu długich treści, choć dobrze radzi sobie również z krótszymi formatami.

Nie jest to program tylko do generowania treści, ale również do sprawdzania pisowni w istniejących tekstach oraz sugestii dotyczących twoich treści.

Jest wyposażony w chatbota, który przeszukuje internet w celu zbudowania bazy wiedzy. Frase.io potrafi również pisać streszczenia tekstów, parafrazować i optymalizować istniejącą zawartość.

Raczej nie jest to program dla początkujących i nie ma darmowego planu. Ceny zaczynają się od $15, choć najtańszy plan może nie być wystarczający, zwłaszcza dla firm.

7. Anyword

Jest to stosunkowo nowe narzędzie na rynku, jednak już dość zaawansowane. Sprawdzi się dobrze w pisaniu treści pod SEO, gdzie wymieni słowa kluczowe i umieści ich odpowiednią liczbę w artykule.

Anyword znajdzie zastosowanie nie tylko w artykułach, ale i wygeneruje e-maile, treści na landing page, reklamy czy nawet SMSy.

Funkcję Copy Intelligence analizuje wcześniej opublikowane treści, aby określić, które wiadomości najlepiej sprawdzają się w Twojej witrynie, reklamach, kanałach społecznościowych i e-mail. Przyjazny interfejs to dodatkowy atut.

Za darmo możemy przetestować Anyword przez tydzień. Koszt po tym czasie jest spory, bo wyniesie nas minimum $39 na miesiąc przy płatności z góry za cały rok.

8. Peppertype.io

Peppertype.io nie jest skomplikowaną aplikacją i służy do pisania ciekawych tekstów AI, których możesz użyć na blogu, w wiadomościach e-mail i innych.

Możemy wybrać styl pisania, przeformułowywać zdania, sprawdzać gramatykę czy potencjalny plagiat. Peppertype łączy sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, aby generować wysokiej jakości treści w ciągu kilku sekund.

Ceny rozpoczynają się od $35 na miesiąc, ale jest też okres próbny, który trwa 7 dni.

9. ArticleForge

Treści stworzone z ArticleForge są wysokiej jakości, dzięki funkcji głębokiego uczenia się.

Możesz dać narzędziu niezbędne informacje a szybko wygeneruje ono oryginalne treści zoptymalizowane pod SEO ale i pod inne publikacje.

Narzędzie tworzy również raporty w czasie rzeczywistym na temat Twojego pisania. Dzięki nim możesz ulepszać swoje treści.

Można wypróbować je za darmo. Cena będzie zależeć od liczby słów miesięcznie, jednak zapłacimy za nie minimum $13.

10. Chat GPT

Chat GPT to celebryta, jeśli chodzi o narzędzia AI. Jest to darmowe narzędzie, choć w bezpłatnej wersji informacje nie są do końca aktualne. Aby przesiąść się na najbardziej aktualną wersję musimy zapłacić $20 miesięcznie.

W tym narzędziu napiszemy praktycznie każdy tekst, ponieważ wystarczy tylko wprowadzić odpowiednią komendę. Należy uważać na prawdziwość informacji, ponieważ często zdarza się, że treści są zupełnie nieprawdziwe.

Pomimo wielu błędów i ograniczeń, Chat GPT może być dobrym miejscem, by rozpocząć swoją przygodę z generatorami tekstu AI.