Około 50% klientów chciałoby otrzymywać na adres e-mail materiały promocyjne ich ulubionych marek.

Firmy, które nie wysyłają e-maili do swoich klientów zostawiają więc dużo pieniędzy na stole.

Dlatego warto jak najszybciej budować listę adresową osób, które odwiedzają Twoją stronę lub sklep internetowy.

Do tego celu potrzebny nam będzie odpowiednie oprogramowanie. W tym artykule pokażę Wam najlepsze programy do wysyłki automatycznych e-maili, które są z powodzeniem wykorzystywane przez największe firmy i przynoszą duże zyski.

Jakie są najlepsze programy do wysyłki newsletterów?

  1. GetResponse
  2. Mailchimp
  3. Drip
  4. Active Campaign
  5. Aweber
  6. ConvertKit
  7. SendInBlue
  8. Campaigner
  9. MailUp
  10. Constant Contact

1. GetResponse

GetResponse to jedna z najlepszych propozycji w świecie e-mail marketingu. Firma istnieje już wiele lat i cały czas ulepsza swój produkt. Z GetResponse możemy tworzyć strony lądujące, webinary, lejki sprzedażowe, reklamy ,autorespondery i wiele więcej.

Nie jest to więc narzędzie tylko dla małych firm.

Ceny GetResponse są umiarkowane, a im więcej masz subskrybentów, tym mniej płacisz za pojedynczy adres e-mail na twojej liście. Najtańszy pakiet kosztuje $10.50 i pomieści 1000 kontaktów.

Współczynnik dostarczalności wiadomości jest dużo wyższy niż u konkurencyjnych programów.

Minusem GetResponse jest to, że zbyt wiele funkcji skutkuje lekkim ich zaniedbaniem, dlatego na przykład kreator stron lądujących wymaga poprawy.

>Przejdź do GetResponse

2. Mailchimp

Mailchimp to prawdopodobnie najpopularniejszy serwis do e-mail marketingu. Jest popularny głównie wśród początkujących, ponieważ jest bardzo łatwy w obsłudze i oferuje darmowe plany.

Prostota Mailchimp przejawia się w wielu aspektach. Mamy na przykład możliwość tworzenia e-maili za pomocą prostego narzędzia, a elementy wiadomości typu przyciski lub obrazki wystarczy tylko przeciągnąć. Możemy też tworzyć autorespondery, sortować kontakty i dzielić je na grupy.

Mailchimp możesz skonfigurować z wieloma popularnymi platformami, m.in z WordPressem i Prestashop.

Mailchimp to narzędzie raczej dla początkujących, gdyż brak mu bardziej zaawansowanych funkcji.

Jeżeli masz problem, to możesz liczyć na pomoc poprzez e-mail, live chat lub poradniki na blogu.

Zachęcające w Mailchimp jest to, że firma pozwala wysłać 12000 e-maili do 2000 adresów. Co prawda jest to trochę okrojona wersja, ponieważ na e-mailach będzie widniało logo Mailchimp oraz nie będzie kilku opcji, ale to dobra opcja dla tych, którzy mają mocno ograniczony budżet.

Po przekroczeniu limitu 12000 darmowych e-maili, musisz przejść na płatny plan, którego ceny zaczynają się od $10 za 500 subskrybentów.

>Przejdź do Mailchimp

3. Drip

Drip to doskonałe narzędzie, zwłaszcza dla sklepów internetowych, które chcą zwiększyć wartość klienta. Dzięki inteligentnej technologii Drip pozwala utrzymać kontakt z istniejącymi już klientami i skutecznie zachęcić ich do kolejnego zakupu.

Możesz dostosować swoją wiadomość w zależności od zachowania klienta. E-maile wyglądają inaczej gdy klient kliknął link na Twojej stronie, porzucił koszyk czy powrócił na sklep. Szeroki wachlarz integracji pozwala między innymi wysyłać wiadomości tekstowe lub wyświetlać reklamy na Facebooku.

Warto wspomnieć, że Drip oferuje 14-dniowy darmowy okres próbny. Podstawowy plan cenowy zaczyna się od $49 na miesiąc i pozwala na 2500 kontaktów.

>Przejdź do Drip

4. Active Campaign

ActiveCampaign rozumie, że czas to pieniądz, dlatego oferuje szereg automatyzacji, które w szybki sposób pozwalają zarządzać kampaniami.

Jedną z najważniejszych cech ActiveCampaign jest narzędzie zautomatyzowanej mapy, która pokazuje jasny przegląd zautomatyzowanych przepływów pracy. Dzięki temu użytkownicy mogą na bieżąco dostosowywać i automatyzować kampanie. ActiveCampaign zapewnia również automatyczne śledzenie celów, aby pomóc użytkownikom zobaczyć, co dzieje się na każdym etapie, aby mogli dostosować swoją strategię.

Mamy też segmentację wiadomości, śledzenie witryn i zdarzeń, tworzenie formularzy rejestracyjnych.

Darmowa wersja obejmuje 2 tygodnie korzystania z programu. Najtańsza płatna to wydatek $9 miesięcznie.

>Przejdź do Active Campaign

5. Aweber

AWeber to kolejne niezwykle popularne narzędzie do e-mail marketingu. Z serwisu korzysta wielu pojedynczych przedsiębiorców, ale również małe i średniej wielkości firmy. AWeber pozwala na wiele integracji, między innymi z Facebookiem, WordPressem i PayPalem.

AWeber umożliwia robienie tzw. split testów kampanii, optymalizowanie współczynnika otwarć wiadomości, automatyzacje i sekwencje, szablony, wygodny edytor oraz wiadomości zwiększające zaangażowanie klientów.

Jeżeli masz mniej niż 500 subskrybentów, to możesz korzystać z AWeber całkowicie za darmo. Mając większą listę zapłacisz przynajmniej $19 miesięcznie. Najdroższy z 5 pakietów to pakiet, który pomieści 25000 kontaktów i kosztuje $149 na miesiąc.

>Przejdź do AWeber

6. ConvertKit

ConvertKit koncentruje się głównie na blogerach. W związku z tym oferuje szereg funkcji dla tej grupy docelowej, wliczając w to wizualne automatyzacje, formy opt-in, strony lądujące.

W ConvertKit możesz na bieżąco raportować swoje kampanie i kontrolować współczynnik otwieralności. Samo tworzenie formularzy i wiadomości jest bardzo proste, ponieważ pomaga w tym funkcji „przeciągnij i upuść”.

Oczywiście, nie jest to narzędzie idealne. Filtrowanie subskrybentów mogłoby być nieco łatwiejsze oraz brak bardziej zaawansowanej ochrony przed spamem.

Darmowy plan jest dostępny dla firm, które mają mniej niż 1000 subskrybentów. Kolejne są dość drogie i i zaczynają się na $29, a kończą na ponad $4000 miesięcznie.

>Przejdź do ConvertKit

7. SendInBlue

Sendinblue to doskonałe narzędzie dla osób, które nie mają potężnej listy adresowej. Platforma umożliwia tworzenie ładnie wyglądających wiadomości e-mail, personalizowanie treści oraz inteligentne wysyłanie wiadomości.

Dość unikatową funkcją jest funkcja wysyłania automatycznych wiadomości SMS do Twoich subskrybentów.

Sendinblue nie oferuje standardowego cennika bazującego na liczbie subskrybentów, ale na liczbie wysyłanych wiadomości, co uważam, że w wielu przypadkach jest bardzo dobrym pomysłem. Za darmo możesz wysłać 300 e-maili dziennie. Jeżeli chcesz wysłać na przykład 100.000 wiadomości miesięcznie, to musisz zapacić $25, jeszcze więcej, bo okrągły milion to wydatek $65/mies.

>Przejdź do Sendinblue

8. Campaigner

Campaigner to obszerne narzędzie, które ma w bazie ponad 500 szablonów wiadomości. Platforma oferuje też jedne z najlepszych narzędzi do zarządzania kampaniami.

Z Campaigner możemy robić split testy, by zdecydować które przekazy działają lepiej, możemy ustawiać kampanie według geolokalizacji, szczegółowo edytować treści, zarządzać kontaktami i wiele, wiele więcej.

Wszystko to od $40, choć możesz zacząć za darmo przez pierwszy miesiąc.

>Przejdź do Campaigner

9. MailUp

MailUp to skalowalna i łatwa w użyciu platforma marketingu e-mailowego i SMS- owego, która łączy w sobie potężne narzędzia do zarządzania kampaniami z przekaźnikiem SMTP, interfejsem API i wtyczkami do handlu elektronicznego, CRM i CMS.

MailUp umożliwia wysyłanie milionów e-maili miesięcznie bez ograniczeń . Opcja SMTP + umożliwia wysyłanie wiadomości e-mail ze skrzynki pocztowej, z aplikacji internetowej lub nawet ze sklepu internetowego. Możesz porównać i przeanalizować dwie wersje wiadomości e-mail, aby zobaczyć, która działa lepiej dzięki narzędziu do testów A / B.

>Przejdź do Mailup

10. Constant Contact

ConstantContact to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm oferujących narzędzia do e-mail marketingu. Program pozwala Ci tworzyć ładnie wyglądające e-maile, zoptymalizowane pod każde urządzenie. ConstantContact z pewnością wyróżnia się jeżeli chodzi o analitykę, ponieważ mamy dostęp do wielu ciekawych raportów, które w rezultacie na pewno zwiększą nasze zyski.

Do wyboru mamy ponad 100 różnych szablonów. Dodatkowo współczynnik dostarczalności e-maili wynosi około 90%.

Dość trudno przychodzi połapanie się w interfejsie programu, a dodatkowo mamy tutaj mniej możliwości niż w przypadku konkurencyjnych firm.

Ceny ConstantContact rozpoczynają się od $20.

>Przejdź do ConstantContact