Zastanawiasz się ile kosztują usługi księgowe wFirma?

Czy są one drogie? Czy są jakieś ukryte opłaty i jak te ceny mają się do cen u konkurencji?

Zapraszam cię do artykułu, gdzie poruszymy wszystko, co związane z cenami wFirma.

Jak wygląda cennik wFirma?

Nazwa produktuCena/mies
Fakturowanie i CRM19 zł
Księgowość49 zł
Kadry, płace i ubezpieczenia49 zł
Magazyn30 zł
Pełna księgowość99 zł

Jak widać, wFirma ma w ofercie kilka produktów, o których możliwościach i opłacalności opowiemy sobie poniżej.

Czy pakiet “Fakturowanie i CRM” się opłaca?

Pakiet “Fakturowanie i CRM” to nic innego jak program do wystawiania faktur. Myślę, że spełni oczekiwania 90% przedsiębiorców, ponieważ jego możliwości są dość szerokie.

Można w nim wystawiać wszystkie rodzaje faktur w 9 językach i w 8 innych szablonach oraz we wszystkich walutach.

W tym programie do faktur mamy też wiele integracji z e-commerce, drukarkami, CRM i możemy dodawać nieskończoną liczbę użytkowników.

Patrząc na funkcje tego programu do fakturowania jestem pod wrażeniem jego możliwości. Tak zaawansowany program musi mieć też swoją cenę, która wynosi 19 zł miesięcznie, które jest płatne z góry za cały rok. Jeśli szukasz zaawansowanego programu do faktur, przeznaczonego według mnie dla nieco większych firm, warto wybrać wFirma. Jeśli szukasz jednak czegoś tańszego z podobnymi funkcjami, przeczytaj recenzję programu Fakturownia.

Czy warto korzystać z pakietu “Księgowość”?

wFirma to jedna z niewielu firm, które oferują naprawdę dobry program do samodzielnej księgowości.

Program polega na tym, że sam prowadzisz w nim swoją księgowość a pracę ułatwiają ci schematy i automatyzmy, które niwelują ryzyko błędów i przyspieszają cały proces księgowania.

Mówiąc krótko, jest to program do samodzielnej księgowości stworzony dla osób, które niekoniecznie mają wiedzę z zakresu księgowości.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące księgowania, w wFirma możesz liczyć na pomoc księgowych w dniach poniedziałek-sobota. Minusem jest to, że pomoc jest dostępna tylko w postaci wiadomości i często nie jest to pomoc w czasie rzeczywistym i na wiadomość musimy czekać kilkanaście minut, czasem nawet do kilku godzin.

Ważne: Samodzielna księgowość to koszt 49 zł/mies, jednak dostęp do pomocy księgowych to dodatkowy koszt 10 zł/mies.

Pakiet “Księgowość” to jeden z lepszych wyborów i według mnie zdecydowanie warto z niego skorzystać, nawet pomimo dodatkowej dopłaty za pomoc asystenta.

Czy pakiety “Kadry, płace i ubezpieczenia” oraz “Magazyn” są warte swojej ceny?

W tej sekcji połączę “Kadry, płace i ubezpieczenia” oraz “Magazyn”, ponieważ są to mniej popularne produkty.

Program do kadr to program dla większych firm, który ma duże możliwości, takie jak generator umów, ewidencja czasu pracy, rozliczenia podatkowe, czy panel pracownika. Testując program nie zauważyłem żadnej brakującej funkcji. Gdyby zaszła taka potrzeba, możemy liczyć na pomoc kadrowej wFirma. Uważam, że na pewno nie jest to program kadrowo-płacowy przeznaczony dla ogromnych firm. Myślę, że jeśli masz firmę poniżej 50 pracowników, ten program będzie dobrym wyborem.

Jeśli prowadzisz działalność sprzedażową online, dobrym wyborem może być też magazyn wFirma. Magazyn jest powiązany z programem do fakturowania i znacznie ułatwi ci zarządzanie stanem magazynowym, dzięki funkcjom, takim jak obsługa grup cenowych, integracji z drukarkami, czy szybkim płatnościom. Cena 30 zł miesięcznie nie jest wygórowana, ale musimy połączyć magazyn z innym pakietem płatnym, więc ostatecznie zapłacimy więcej. Do tego mamy 30 darmowych dni testowych. O magazynie i jego możliwościach szerzej pisałem w tym artykule

Czy “Pełna Księgowość” jest tania?

“Pełna Księgowość” to dużo bardziej rozbudowany program od pakietu “Księgowość” i jest przeznaczony dla dużych firm, zwłaszcza dla spółek.

Możemy w nim zarządzać kadrami, księgować, fakturować, wyliczać różnice kursowe, prowadzić księgi rachunkowe. Jeżeli prowadzisz spółkę i sam chcesz prowadzić dla niej księgowość, to 99 zł miesięcznie za ten produkt to kilka razy mniej, niż gdybyś płacił księgowemu. Oczywiście wiąże się to z większym ryzykiem, zwłaszcza jeśli nie masz dużej wiedzy w księgowości.

Czy wFirma to droga firma?

wFirma moim zdaniem nie jest drogą firmą księgową. W ramach walki z konkurencją, firma ta nie może sobie pozwolić na wysokie ceny swoich produktów. W związku z tym uważam, że ceny wFirma są umiarkowane.

Jeśli chodzi o program do fakturowania, to fakt, są tańsze, jednak tylko dla mniejszych firm. Dla działalności bardziej rozwiniętych, będzie to dobry program w dobrej cenie.

Bardzo atrakcyjny jest pakiet “Księgowość”, gdzie księgujemy samodzielnie już za 49 zł miesięcznie, co jest najlepszą ofertą cenową na rynku.

Warto również zwrócić uwagę na program kadrowo-płacowy oraz magazynowy, choć nie są one przeznaczone dla dużych firm.

Jeśli wiesz, co robisz, możesz też skorzystać z pełnej księgowości dla spółki, która też nie należy do drogich i kosztuje 99 zł na miesiąc.