Zarabianie przez internet w dzisiejszych czasach jest możliwe.

Czy jest jednak szybkie? Mądre przysłowie mówi, że na dobre rzeczy trzeba poczekać.

Abyś jednak nie musiał czekać w nieskończoność, w tym poradniku wypisałem listę najlepszych sposobów na zarabianie online w stosunkowo krótkim czasie.

Niektóre z tych sposobów wymagają więcej czasu, inne mniej, jednak każdy z nich prędzej czy później da ci zarobić 50, 100, 200 zł, a nawet większą dniówkę.

Poznajmy te sposoby.

1. Praca zdalna

Czas potrzebny do osiągnięcia 100 zł/dzień: 1-2 miesiące

Prawdopodobnie najpewniejszym sposobem na zarobek przez internet jest praca zdalna. Na pewno nie będzie to propozycja dla każdego, ponieważ zdaję sobie sprawę, że czytają to osoby uczące się lub pracujące już na pełen etat, jednak jeśli masz możliwość, możesz zatrudnić się zdalnie, nawet na część etatu.

Ten sposób na zarobek online co prawda nie daje ci dużej elastyczności, bo będziesz musiał regularnie wywiązywać się ze swoich zadań, jednak plusem jest to, że możesz zacząć regularnie zarabiać online w stosunkowo szybkim czasie.

Jeżeli szukasz pracy zdalnej, dobrymi miejscami na jej znalezienie mogą być Rocketjobs.pl oraz Pracuj.pl.

2. Freelancer

Czas potrzebny do osiągnięcia 100 zł/dzień: 2-3 miesiące

A jeżeli cenisz sobie większą elastyczność, możesz zacząć przygodę jako freelancer. Freelancer to osoba, która wykonuje zlecenia dla firm bez konieczności zatrudniania się w nich, a także ma elastyczność, jeśli chodzi o warunki pracy.

Wystarczy tylko zamieścić swoje ogłoszenie w odpowiednich serwisach typu Fiverr, UpWork, czy Freelancer.pl i czekać na pierwsze zlecenia. Najlepiej wykonywać to, w czym ma się już pewne doświadczenie i umiejętności. Możesz spróbować w niemal każdej profesji, np. wykonywać tłumaczenia, zostać lektorem, czy pisać artykuły.

Kluczem aby odnieść sukces w tej branży jest poświęcenie, konsekwencja, oraz dostarczanie więcej, niż oczekuje od nas zleceniodawca. Początki są dość trudne, dlatego należy użyć odrobinę kreatywności w celu zdobycia pierwszych klientów.

3. Marketing afiliacyjny

Czas potrzebny do osiągnięcia 100 zł/dzień: 3-5 miesięcy

Afiliacja to polecanie produktów innych firm w zamian za prowizje gdy ktoś zakupi dany produkt z twojego linku. Jest to dość prosty sposób na zarobek, jednak aby regularnie czerpać z niego zyski, musimy uzbroić się w cierpliwość.

Konieczne może okazać się zbudowanie własnej strony internetowej lub profili na TikToku, YouTube, czy Instagramie, by zbudować własną społeczność i regularnie polecać jej produkty.

Kanał Bartka Bojara to dobry przykład afiliacji na YouTube. Twórca nagrywa recenzje, porównania i testy popularnych gadżetów, a w opisach filmów zamieszcza linki afiliacyjne.

Zwykle mija 2-3 miesiące, zanim zaczniesz zarabiać pierwsze pieniądze w afiliacji, jednak warto czekać, ponieważ jeśli włożysz w to dobrą pracę, możesz zarabiać pasywnie, nawet gdy śpisz.

4. Kanał na YouTube

Czas potrzebny do osiągnięcia 100 zł/dzień: 6-12 miesięcy

Z pewnością zarabianie na YouTube nie jest szybkim sposobem na zarobienie 100 zł w dziennie w ciągu pierwszego czy dwóch miesięcy. Obecnie na YouTube konkurencja jest bardzo duża i należy włożyć sporo czasu w to, aby zbudować swój kanał.

Regularne zarabianie nie jest jednak niemożliwe. Musisz znaleźć dobrą niszę, a także tworzyć twoje filmy tak, aby ludzie chcieli je oglądać. Warto skorzystać z możliwości, jakie daje YouTube Shorts, by jeszcze szybciej odnieść sukces.

Na YouTube można zarabiać na wiele sposobów. Wśród nich są reklamy wyświetlane podczas filmu, współprace, afiliacje, czy promowanie własnych produktów.

5. Kanał na TikToku

Czas potrzebny do osiągnięcia 100 zł/dzień: 3-6 miesięcy

TikTok pozwolił w stosunkowo szybkim czasie zarobić miliony wielu twórcom. Choć było to na początku istnienia tej platformy, to i tak aby zostać popularnym w tej aplikacji, nie trzeba długo czekać.

W Polsce nie jest możliwe zarabianie na wyświetleniach z TikToka, jednak jest to dobra platforma, by promować własne produkty, czy zostać influencerem i zarabiać na współpracach.

Przykładem TikTokera, który zarabia niezłe pieniądze jest konto o nazwie “laserowy”, na którym twórca dodaje filmy z użyciem swojego produktu, którym jest laser dalekiego zasięgu.

A jeśli chcesz zarabiać na TikToku, to zapraszam cię do mojego artykułu z listą 8 najlepszych sposobów na zarabianie na tej platformie.

6. Tworzenie filmów krótkiego formatu

Czas potrzebny do osiągnięcia 100 zł/dzień: 2-3 miesiące

Jeżeli niekoniecznie chcesz pokazywać się przed kamerą, jednym z najlepszych sposobów na zarobek online może być stworzenie agencji zajmującej się tworzeniem filmików krótkoformatowych dla innych firm.

Choć słowo “agencja” kojarzy się dość poważnie, to wcale tak nie jest. Wszystko polega na tym, abyś kontaktował się z firmami w celu prowadzenia ich profili na TikToku oraz wrzucania tam filmików.

Jeśli twoje filmy będą jakościowe, marki nie będą problemów, by wypłacać ci miesięcznie kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych, w zależności od wkładu, jaki możesz wnieść do danej firmy. Nie musisz nawet samemu tworzyć filmików. Możesz skupiać się na zdobywaniu klientów, a proces tworzenia zostawić bardziej utalentowanym osobom.

7. Monetyzacja konta na Instagramie

Czas potrzebny do osiągnięcia 100 zł/dzień: 6-12 miesięcy

Konto na Instagramie może przynieść ci spore przechody, jeśli poprowadzisz je w odpowiedni sposób.

Najlepiej, jeśli będzie to konto tematyczne. Wówczas masz wiele możliwości monetyzacji konta, poczynając od współprac, a kończąc na własnym produkcie lub polecaniu produktów innych firm.

A jeśli chcesz poznać wszystkie najlepsze sposoby zarobku na Instagramie wraz z przykładami osób, które wykorzystują dany sposób, przejdź do tego artykułu.

8. Własna strona internetowa

Czas potrzebny do osiągnięcia 100 zł/dzień: 3-5 miesięcy

Własna strona internetowa to jeden z najlepszych sposobów na zarobek online. Możesz na niej zarabiać na bardzo wiele sposobów, a te najpopularniejsze to reklamy, współprace, artykuły sponsorowane, czy afiliacja.

Co prawda aby ruszyć i zdobyć godziwy ruch na stronie, potrzebujesz minimum kilka miesięcy, jednak później w zależności od tego, jak zdobywasz ruch, nie potrzebujesz wkładać dużo pracy, by zarabiać 100 zł dziennie i więcej.

Strona Proranking.pl bazuje swój model biznesowy na tworzeniu zestawień produktów i umieszczania linków partnerskich na swojej stronie internetowej.

9. E-commerce

Czas potrzebny do osiągnięcia 100 zł/dzień: 1-2 miesiące

Handel w internecie to jeden z najpopularniejszych sposobów na zarabianie online. Wszystko dlatego, że próg wejścia jest stosunkowo niewielki. Możesz bowiem zacząć już od zera, sprzedając produkty na Allegro w modelu dropshipping.

Oczywiście aby czerpać duże i regularne zyski, musisz się wiele nauczyć. Jeśli chcesz, możesz również zacząć od zakupu używanych rzeczy i sprzedaży ich z zyskiem.

Najlepiej jednak wychodzi się tworząc własną markę i wysyłając produkty z własnego magazynu, dlatego w długiej perspektywie powinieneś skupić się właśnie na tym.

10. Flipowanie “cyfrowych nieruchomości”

Czas potrzebny do osiągnięcia 100 zł/dzień: 1-2 miesiące

Flipowanie cyfrowych nieruchomości to nic innego jak handel aktywami online. Aktywami może być wiele rzeczy, jednak zwykle są to strony www, konta na Instagramie, czy grupy na Facebooku.

Wszystko sprowadza się do tego, by kupić aktywo tanio i sprzedać z zyskiem. Wbrew pozorom trudniejsze będzie kupno aktywa, niż sprzedaż, ponieważ jest na nie duży popyt.

11. Sprzedaż kursu online

Czas potrzebny do osiągnięcia 100 zł/dzień: 3-4 miesiące

Kurs online to moim zdaniem najbardziej dochodowy sposób na zarobek w internecie. Wszystko dlatego, że twoje marże na kursie mogą wynosić nawet 100%, a wiele osób sprzedaje swoje kursy po kilkaset a nawet kilka tysięcy złotych.

Oczywiście wcześniej warto zbudować społeczność, najlepiej na Instagramie, TikToku lub YouTube, aby ludzie poznali cię i bez wahania kupili twój kurs.

Zen Jaskiniowca to dobry przykład influencera, który sprzedaje swoje kursy. W serwisie YouTube zamieszcza podcasty z rozwoju osobistego, podczas których reklamuje kursy na swojej stronie internetowej.

12. Tworzenie stron internetowych

Czas potrzebny do osiągnięcia 100 zł/dzień: 1-2 miesiące

Zanim pomyślisz, że aby tworzyć strony internetowe musisz posiadać doświadczenie i wiedzę z zakresu programowania, to jesteś w błędzie. Obecnie strony internetowe może tworzyć każda osoba bez doświadczenia, przy użyciu kreatorów stron internetowych, które pozwalają na stworzenie strony poprzez przeciąganie i upuszczanie elementów.

Najtrudniejsze będzie tutaj znaleźć osoby zainteresowane stworzeniem strony, jednak warto spędzić na tym trochę czasu, bo za jedną stronę, której stworzenie zajmie ci 2-3 dni możesz otrzymać 2-3 tys. zł.

13. Promocje bankowe

Czas potrzebny do osiągnięcia 100 zł/dzień: 1-2 tygodnie

Jeżeli nie interesuje cię biznes online i szukasz sposobu na dodatkowe 100 zł dziennie przez internet, warto zainteresować się promocjami bankowymi. Polegają one na tym, że banki rozdają pieniądze w zamian za otwieranie kont i wykonywanie drobnych zadań, np. płacenie kartą debetową.

Z tego pomysłu na zarobek korzysta wiele osób w Polsce, ponieważ otwarcie jednego konta to kwestia około godziny, za co można zarobić kilkaset złotych, które jest zwykle rozłożone i wypłacane w transzach po wykonaniu prostych zadań.

14. Pisanie tekstów na zamówienie

Czas potrzebny do osiągnięcia 100 zł/dzień: 1-2 tygodnie

Jeżeli chciałbyś zarabiać w stosunkowo szybkim czasie, a dodatkowo nie masz problemów z odpowiednią polszczyzną, warto zarejestrować się na platformach, które łączą firmy z copywriterami i zlecają pisanie tekstów.

Co prawda nie zarobisz tu tak dużo jak niezależny freelancer, jednak zlecenia możesz otrzymywać od razu a pieniądze wypłacisz po osiągnięciu progu 100 zł. Do tego nie musisz martwić się o rozliczenia PIT.

Platformą, którą można polecić do tego celu jest Goodcontent.pl.

15. Wypełnianie ankiet

Czas potrzebny do osiągnięcia 100 zł/dzień: 1-2 dni

Wypełnianie ankiet to sposób na zarobek dla każdego, jednak zwykle stosunek włożonego czasu do zarobków nie jest wysoki.

Kluczem jest korzystanie tylko ze stron, które za wypełnianie ankiet płacą stosunkowo dobrze, a także pojawia się tam wiele ankiet. Najlepiej znaleźć więc 10 najlepszych aplikacji z ankietami i obserwować pojawiające się w nich zadania.

Moim zdaniem pewne strony z ankietami to Prolific, Klub Kanta, BO-Panel, oraz IMAS Online. Prawdopodobnie będzie ci jednak bardzo trudno zarobić 100 zł dziennie, ponieważ średnio według moich obserwacji za godzinę wypełniania ankiet zarobimy 5-6 zł.