Zarabianie przez internet staje się z roku na rok coraz bardziej popularne.

Nic dziwnego, bo perspektywa pracy z domu w takim wymiarze czasowym, jaki nam odpowiada jest bardzo kusząca.

Jednak nie wszyscy podchodzą do tego tematu entuzjastycznie, ponieważ zarabianie przez internet nie w każdym przypadku jest bezpieczne.

Odpowiedzmy sobie więc krótko na pytanie:

Czy zarabianie przez internet jest bezpieczne?

Z reguły większość z metod zarabiania przez internet jest bezpieczna. Musimy jednak być ostrożni, ponieważ często możemy trafić na oszukańczy sposób gwarantujący szybkie i ponadprzeciętne zyski online.

Czy w ogólne można zarabiać w internecie?

Większość osób nie kojarzy korzystania z komputera jako możliwości zarobku. Stereotyp tego, że komputer służy tylko do grania, szukania informacji i rozrywki jest bardzo głęboko zakorzeniony i jak to bywa w przypadku wielu stereotypów nie jest on prawdziwy.

W internecie można zarabiać. Jeszcze kilkanaście lat temu tylko nieliczne osoby czerpały zysk z działalności w sieci. Czasy się zmieniają i obecnie słyszy się coraz częściej historie osób, które dzięki internetowi mają stałe źródło utrzymania, a w wielu przypadkach to źródło generuje pięciocyfrowe lub sześciocyfrowe kwoty miesięcznie.

Oczywiście zarabianie w sieci nie jest dla każdego. Nie zarobisz większych kwot jeżeli szukasz szybkich pieniędzy, jesteś niecierpliwy i nie chcesz uczyć się nowych rzeczy.

Zdrowy rozsądek kluczem do bezpiecznego zarabiania online

Istnieje prawdopodobnie tysiące metod zarabiania online. Czy każda z nich jest bezpieczna? Myślę, że w życiu warto stosować zasadę, że zawsze znajdzie się wyjątek od reguły. W myśl tego, większość metod zarabiania online jest bezpieczna, choć oczywiście nie wszystkie.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek przygody z zarabianiem należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Gdy na przykład na mediach społecznościowych widzisz reklamę młodej osoby, która jedzie swoim nowym Ferrari i wmawia Ci, że za 2 miesiące Ty też tak możesz i aby to zrobić musisz tylko przewinąć palcem w górę, w Twojej głowie powinna włączyć się czerwona lampka.

Powinieneś wówczas zadać sobie pytanie dlaczego ta osoba wydaje pieniądze na reklamę, skoro jest już bogata.

Gdy więc widzisz tego typu szybkie sposoby na zarobienie góry pieniędzy, powinieneś podchodzić do nich bardzo krytycznie.

To co robić, aby znaleźć bezpieczny sposób? Moim zdaniem należy szukać popularnych i sprawdzonych metod zarobku. Jeżeli nie jesteś pewien, poszukaj informacji na temat danego sposobu w wyszukiwarce. Poszukaj historii ludzi, którzy już zarabiają, ale oczywiście nie wierz we wszystko, co czytasz, gdyż jak wiesz, w internecie każdy może napisać wszystko.

Za chwilę zaproponuję Ci kilka bezpiecznych metod, które wykorzystuje setki tysięcy osób na świecie. Ale najpierw powiem Ci, od czego trzymać się z daleka.

Jakich sposobów na zarabianie w sieci unikać?

Na pewno nie warto tracić czasu na to:

  • Wypełnianie ankiet. Ankiety są bardzo popularne zwłaszcza wśród osób, które dopiero zaczynają przygodę z zarabianiem przez internet. Nie warto zawracać sobie nimi głowy. Po pierwsze dlatego, że wiele z tych ankiet gromadzi Twoje dane osobowe, które następnie sprzedaje wielu firmom. Nie zdziw się, jeżeli zaczną wydzwaniać do Ciebie telemarketerzy, którzy Twój numer telefonu mają najpewniej z ankiet. Po drugie wypełnianie ankiet jest po prostu nieopłacalne finansowo. Większość oferuje śmieszną stawkę i lepiej wyjdziemy, biorąc nadgodziny w pracy na etacie.
  • Hazard. Szukając drogi do bogactwa na skróty, nie sposób nie natknąć się na hazard. Nie ważne czy jest to kasyno, czy bukmacher. Scenariusz zawsze jest podobny. Na początku odnosisz jakieś sukcesy, by później, pod wpływem emocji stracić wszystko, co zarobiłeś. To i tak nie najczarniejszy scenariusz, gdyż często nie tylko tracimy to, co zarobiliśmy, ale i zapożyczamy się u innych, co mówiąc delikatnie, jest nietrafionym pomysłem.
  • Piramidy finansowe. Nie jest trudno oprzeć się piramidom finansowym. Ich mechanizm jest prosty- pozyskiwaniu jak największej liczby uczestników, mamionych obietnicą szybkich i względnie do rynku wysokich zysków. Przekazane przez klientów pieniądze nie są w rzeczywistości inwestowane i wszystko, co zgromadzisz i zainwestujesz, może w jednej chwili zniknąć. Jeżeli więc ktoś obiecuje Ci wysokie zyski w zamian za kupowanie popularnych pakietów reklamowych, trzymaj się od tego z daleka.
  • Klikanie w reklamy. Jest wiele aplikacji, które oferują użytkownikom pieniądze w zamian za kliknięcia w reklamę. To jeden z najgorszych sposobów zarabiania w sieci. Jest to strata czasu, gdyż zarobki wynoszą grosze, ale jeszcze gorsze jest to, że wcale nie masz pewności, czy zgromadzone przez Ciebie środki będą Ci wypłacone.
  • MLM. Multi Level Marketing jest owiany złą sławą. Nie przez przypadek. Wszystko polega na sprzedaży produktów poprzez budowanie coraz to większej liczby sprzedawców, którzy mogą tworzyć kolejne poziomy sprzedawców. Większość osób traci na tym pieniądze i z tego powodu jest to niebezpieczne. Znam jednak osoby, które zarabiają w ten sposób niezłe pieniądze.

Jaki jest najlepszy sposób na zarabianie online?

Jak już wspomniałem wcześniej, najlepsze sposoby na zarabianie w sieci to takie, które są wykorzystywane i sprawdzone przez wiele osób. Co konkretnie mam na myśli?

  • Afiliacje. Zarabianie przez afiliacje to inaczej marketing afiliacyjny, który polega na polecaniu innych produktów oraz otrzymywanie za nie prowizji w przypadku zakupu. Uważam, że to najlepszy sposób zarabiania online, z którego sam korzystam. Dla początkujących polecałbym założenie strony internetowej i promocję produktów lub usług na niej, gdyż można to robić praktycznie za darmo, bazując na ruchu z wyszukiwarki Google.
  • Sklep internetowy. Sklepów internetowych powstaje jak grzybów po deszczu. Trend na e-commerce stale rośnie, więc teraz jest znakomity czas, by wybrać swoją niszę, zbudować sklep i zacząć sprzedawać. Można to robić nawet bez inwestycji w towar, polegając na systemie dropshipping. Jak odnieść sukces? Na pewno warto się odróżnić, myśleć długoterminowo i z nastawieniem na konsumenta.
  • Zostań freelancerem. Jeżeli masz jakąś umiejętność, to warto ją zmonetyzować zajmując się freelancingiem. Na świecie jest miliony freelancerów, którzy zdalnie otrzymują i wykonują zlecenia w zamian za pieniądze. Wystarczy, że dodasz swoją ofertę odpowiednich stronach typu freelancer.pl i wkrótce odezwą się do Ciebie pierwsi usługobiorcy.
  • Zarabianie na reklamach. Aby zarobić na reklamach, potrzebujesz założyć stronę internetową lub kanał na YouTube. Za każde kliknięcie w reklamy przed Twoim filmem lub na stronie, dostajesz wynagrodzenie. Najlepiej załóż bloga lub kanał oparty na Twojej pasji i po kilku miesiącach będziesz mógł cieszyć się zarobionymi pieniędzmi. To bardzo popularny model zarabiania w sieci i jest to dowód na to, że to działa.
  • Stwórz kurs. Jeżeli jesteś w czymś dobry, to nie musisz zajmować się freelancingiem. Możesz stworzyć kurs online w formie nagrań wideo. Jeżeli będziesz w stanie zapewnić dużo wiedzy i wartości Twoim odbiorcom, to będą oni w stanie zapłacić za kurs odpowiednio dużo pieniądze. Ceny kursów mogą wynosić 200, 300, 1000, a nawet 5000 zł.

W jakim czasie możesz zarobić pierwsze pieniądze z internetu?

Biznes internetowy jest jak każdy inny biznes- wymaga czasu i doświadczenia.

Na początku należy nauczyć się kilku niezbędnych umiejętności potrzebnych w Twoim biznesie. Chcesz otworzyć sklep internetowy? Musisz nauczyć się budować sklep (lub to zlecić), nauczyć się tworzyć opisy, zdjęcia oraz prawdopodobnie musisz nauczyć się tworzyć płatne reklamy, które nie są wcale takie łatwe. Strona internetowa? Powinieneś dowiedzieć się w jaki sposób pisać artykuły, na jaki temat je pisać i co zrobić, by mieć więcej wyświetleń.

Nie można jednoznacznie stwierdzić, w jakim czasie zarobisz pierwsze pieniądze. Wszystko zależy od Twojej determinacji i chęci do nauki. Nie powinieneś kłaść na siebie presji i robić wszystko spokojnie. Jeżeli na koniec każdego dnia jesteś zadowolony z kroków, jakie poczyniłeś w kierunku zarabiania przez internet, to możesz być pewien, że na pewno wcześniej czy później ujrzysz swoje pierwsze pieniądze z internetu. Uwierz mi, że w tym momencie duma będzie Cię rozpierać.