Jeżeli posiadasz konto na TikToku, to istnieje wiele sposobów jak możesz zarabiać na TikToku.

W tym poradniku poznasz 10 najlepszych sposobów zarabiania na TikToku, które potencjalnie mogą dać ci zarobić kilka, kilkanaście, lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

1. Produkt cyfrowy

Jednym z najlepszych sposobów monetyzacji swojego konta na TikToku jest produkt cyfrowy. Prawdopodobnie najlepszym pomysłem będzie stworzenie własnego e-booka.

Pamiętaj o tym, że e-book powinien być dopasowany do tematyki twojego konta i najlepiej byłoby, gdy rozwiązywał konkretny problem. Dużą zaletą e-booków jest to, że tworząc go raz, możesz sprzedawać nieograniczoną liczbę kopii i praktycznie wszystkie pieniądze ze sprzedaży idą do ciebie.

Bardzo wielu twórców TikToka zarabia na e-bookach. Przykładem może być konto @dietetyk_martynaloch. Martyna prowadzi kontent lifestylowy oraz o zdrowym odżywianiu. Postanowiła więc napisać kilka e-booków, które sprzedaje pojedynczo, bądź w pakietach. Linki do e-booków umieszcza w swoim bio, a w swoich filmikach informuje o promocjach na nie, oraz dodaje przykładowe przepisy, które można znaleźć w e-bookach.

E-booki sprawdzą się najlepiej, gdy pokazujesz swoją twarz na swoich filmikach. Dzięki temu twoi obserwujący mają do ciebie większe zaufanie. Istnieją też jednak przykłady kont, które sprzedają dużo e-booków bez upubliczniania własnego wizerunku.

Tego typu kontem jest Niezniszczalna Mentalność. Na ten moment konto to już nie istnieje, jednak chciałem podać przykład, że nie musisz być influencerem, by zarabiać na e-bookach.

2. Prowadzenie TikToka dla firm

TikTok jest doskonałym narzędziem marketingowym dla praktycznie każdej branży, jednak problem w tym, że wiele firm nie potrafi korzystać z TikToka aby zwiększyć sprzedaż lub rozpoznawalność marki.

Z tego właśnie powodu popularne są agencje, które prowadzą konta na TikToku dla innych firm w zamian za stałą stawkę miesięczną.

Biznes ten polega na tym, że zwracasz się do firm w celu zaproponowania prowadzenia dla nich TikToka. Jeśli firma się zgodzi, dodajesz filmiki mające na celu popularyzację marki. Jeżeli okaże się, że filmy zrobione przez ciebie osiągną dobre wyświetlenia a firma zanotuje większe zyski, z pewnością będzie chciała z tobą współpracować.

Najlepiej byłoby gdybyś wcześniej posiadał konto na TikToku z dobrymi wyświetleniami, co będzie bardzo dobrą reklamą twoich usług.

W zależności od wpływu na markę, możesz pobierać od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie za prowadzenie jednego konta na Tiktoku. Jeśli samemu nie chcesz tworzyć filmików, możesz to zadanie zlecić komuś bardziej utalentowanemu i skupić się na procesie pozyskiwania klientów.

Pewnie wielu z was kojarzy TikTokera @fit_fatu, jednak mało kto wie, że ma on również agencję o nazwie Apollo88, która zajmuje się właśnie prowadzeniem kont dla innych firm. Duże konto Pawła z pewnością jest dobrą kartą przetargową w negocjacjach i pokazuje, że współpraca z nim to współpraca z osobą doświadczoną, która wie, co robi.

3. Prowadzenie płatnych reklam na TikToku

Na podobnej zasadzie co prowadzenie konta na TikToku polega prowadzenie płatnych reklam na TikToku.

W tym przypadku oferujesz usługi tworzenia i zarządzania płatnymi reklamami w zamian za ustaloną stawkę lub ustaloną stawkę+prowizje od transakcji.

Jest to trochę trudniejsze od prowadzenia konta i wrzucania filmików, ponieważ w grę wchodzą tu pieniądze wydawane na reklamy i jeżeli nie wiesz, co robisz, możesz szybko stracić budżet, jaki dana firma przeznaczyła na reklamy.

Warto mieć więc trochę doświadczenia z reklamami zanim zaczniesz. Jeśli jednak ci się uda i nauczysz się jak robić reklamy poprawnie, ta umiejętność może przynieść ci dużo pieniędzy. Jeżeli nie czujesz tego tematu, równie dobrze możesz zlecić to komuś innemu i skupiać się na pozyskiwaniu klientów.

4. Flipowanie kont

Flipowanie kont to nic innego jak handel kontami na TikToku, gdzie kupujesz lub tworzysz konto, a następnie sprzedajesz je z zyskiem. Może być to dochodowy biznes, ponieważ jest duży popyt, zwłaszcza na tematyczne konta na TikToku. Zwykle kupują je firmy, które chcą przekształcić takie konto tak, aby promować swoje biznesy.

Aby zacząć flipować konta, musisz je albo utworzyć, albo kupić. Aby kupić konto, możesz na przykład dołączyć do grup na Facebooku, gdzie znajdują się osoby, które chcą sprzedać konto, jednak najlepiej będzie po prostu pisać do właścicieli kont wiadomość prywatną i zaproponować zakup.

Należy oczywiście uważać na oszustwa i kupować konto przez firmy pośredniczące typu Escrow, zwłaszcza, gdy transakcja jest duża.

Po zakupie konta możesz je rozwinąć, co pozwoli ci je sprzedać z jeszcze lepszym zyskiem.

5. Promowanie własnego produktu

TikTok może być dobrym miejscem do promowania własnego produktu. Aby zacząć sprzedawać własny produkt, najważniejsze jest, aby znaleźć taki, który będzie odpowiedni dla TikToka.

Twój produkt musi przyciągać uwagę, a także mieć potencjał na to, by móc tworzyć wokół niego setki filmików. Jeśli masz produkt, wystarczy tylko stworzyć dla niego prosty sklep internetowy, a następnie tworzyć regularnie kontent.

Kontent jest kluczowy. Im więcej wyświetleń mają twoje filmy, tym więcej sprzedasz. Przykładem konta na TikToku, który promuje swój produkt jest @laserowy. Twórca ten dodaje duże ilości treści i deklaruje, że jego laser został sprzedany został już 25.000 razy. Kluczem do sukcesu jest dobry produkt, ciekawe filmiki, a także konsekwencja, ponieważ treści są dodawane około 5 razy w tygodniu od kilku lat.

6. Marketing afiliacyjny

A jeżeli tworzenie sklepu internetowego, brandowanie własnego produktu i zajmowanie się wysyłką nie przemawia do ciebie, to z pewnością powinieneś pomyśleć o marketingu afiliacyjnym.

Polega to na tym, że również możesz promować produkty, ale innych firm, w zamian za prowizję od sprzedaży. Możesz zarówno promować jeden produkt, jak i duże ilości produktów, w zależności od twojej strategii.

Za każdym razem, gdy ktoś kupi produkt za pomocą twojego linku, ty otrzymujesz kilka lub kilkanaście procent od wartości sprzedaży. Nie jest to dużo, jednak jeśli twoje filmik staną się viralem, suma z prowizji może okazać się pokaźna.

Fajnym przykładem jest @simplysalfinds. Twórca ten wyszukuje gadżety z Amazona, następnie kupuje je, nagrywa filmiki z nimi, po czym informuje, że aby je zakupić, możemy przejść do produktu na Amazon z jego linków.

Po raz kolejny warto zaznaczyć, że produkty przyciągające uwagę działają najlepiej i właśnie na gadżetach skupił się autor tego konta. Patrząc na jego wyświetlenia i liczbę obserwacji, z pewnością można przypuszczać, że zarabia on niezłe pieniądze.

7. Transmisje na żywo

Zarabianie na prezentach podczas transmisji na żywo na TikToku to jeden z najpopularniejszych sposobów monetyzacji na tej platformie.

Użytkownicy TikToka mogą kupować TikTok Coins za rzeczywiste pieniądze. Monety te są używane do kupowania prezentów, które można wysyłać twórcom podczas transmisji na żywo.

Podczas transmisji na żywo widzowie mogą wysyłać prezenty do twórców. Prezenty te mają różną wartość i są wyświetlane na ekranie podczas transmisji, co może dodatkowo angażować publiczność.

Otrzymane prezenty są konwertowane na diamenty na koncie twórcy. Diamenty te mają określoną wartość pieniężną. Diamenty można wymienić na prawdziwe pieniądze poprzez system TikToka. Płatności są zwykle realizowane za pośrednictwem PayPala lub innych metod płatności w zależności od kraju.

Nie jest to jednak sposób na szybki zarobek, ponieważ aby móc zarabiać z tego regularnie i dobrze, musimy mieć ogromne grono odbiorców.

8. Filmiki sponsorowane

Ostatnim sposobem na zarabianie na TikToku są filmy sponsorowane. Są to filmy, w których twórcy reklamują produkty lub marki firm, które zwróciły się do nich w celu reklamy.

Wbrew pozorom filmy sponsorowane nie są realizowane jedynie przez dużych influencerów z milionami obserwujących. Z moich obserwacji wynika, że współprace można otrzymywać mając już kilkanaście tysięcy obserwujących. Oczywiście im więcej obserwujących, tym lepiej zarobimy, jednak mając nawet małe konto możemy zarobić kilkaset złotych za jeden film sponsorowany.

Głównym źródłem zarobków influencerów są właśnie filmy sponsorowane. Mateusz Glen robi je regularnie a z racji tego, że obserwuje go ponad pół miliona osób, może zarabiać kilka lub kilkanaście tysięcy złotych za jeden post.

Tzw. “Ciocia Beata” wykorzystuje również inne sposoby monetyzacji i sprzedaje swoją książkę.