inFakt to najpopularniejszy program do księgowości online, który oferuje kilka produktów.

Jak wyglądają ceny inFakt? Czy firma ta jest droga? Czy opłaca się korzystać?

Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się wszystko na temat cen inFakt.

Jak wygląda cennik inFakt?

Cennik produktów inFakt kształtuje się następująco:

Nazwa pakietuCena
Aplikacjaod 5 zł/mies
Aplikacja + Księgowyod 189 zł/mies
Zakładanie firmy0 zł

Teraz porównajmy sobie czym różnią się te plany, co oferują i czy warto za nie płacić.

Czy pakiet “Aplikacja” jest opłacalny?

Pierwszym pakietem inFaktu jest pakiet “Aplikacja”, który jest niczym innym jak programem do wystawiania faktur z funkcją samodzielnego księgowania.

Osobiście uważam, że inFakt nieco skomplikował sprawę, ponieważ cena tego pakietu jest bardzo zróżnicowana i zależy od liczby faktur przychodowych oraz od dokładnego planu. Oznacza to, że za aplikację możesz płacić zarówno 5 zł miesięcznie, jak i 160 zł miesięcznie lub więcej.

Jednak omówmy sobie na spokojnie wszystkie plany Aplikacji.

Pierwszym planem jest plan Podstawowy. Pozwala on na wystawianie faktur, dodawanie kosztów i prowadzenie pełnej księgowości, jednak bez możliwości automatyzacji, co oznacza, że jeśli chcesz księgować, zajmie ci to trochę więcej czasu. Koszt takiego planu to 5 zł za 3 faktury przychodowe w miesiącu. Za 20 faktur zapłacimy 20 zł, a za 40 już 25 zł. Jeśli szukasz programu tylko do wystawiania faktur, to rozejrzyj się za czymś innym, ponieważ inFakt jest za drogi. Proponuję ci ten ranking programów do fakturowania. Jeśli szukasz programu do samodzielnej księgowości, masz niewiele faktur a dodatkowo znasz podstawy księgowości, to Podstawowy inFakt może mieć sens.

Drugim planem jest plan Optymalny. Jedyną różnicą między tym planem a Podstawowym jest to, że istnieje integracja z bankowością, co oznacza, że ZUS, VAT i PIT opłacisz bezpośrednio z aplikacji, bez konieczności wykonywania tradycyjnego przelewu. Czy warto? Jest to około 2 razy droższy pakiet od pakietu Podstawowego, więc uważam, że niekoniecznie warto płacić więcej za zaoszczędzenie 5-10 minut miesięcznie.

Ostatnim pakietem jest plan Premium. Oferuje on pełne fakturowanie, samodzielną księgowość, połączenie z bankowością, automatyzacje usprawniające księgowanie i niwelujące błędy, oraz pomoc księgowych. Jeśli zależy ci na programie do samodzielnego księgowania, to warto wybrać ten pakiet. Jego cena zależy od liczby faktur i zaczyna się od 25 zł na miesiąc. Uważam, że program inFakt oferuje najlepszy program do samodzielnego księgowania na rynku, ponieważ ma najlepsze automatyzacje, małe ryzyko błędów i pomoc ekspertów. Dlatego moim zdaniem warto z niego skorzystać.

Czy pakiet “Aplikacja + Księgowy” jest opłacalny?

Pakiet “Aplikacja + Księgowy” to pakiet, który obejmuje program do wystawiania faktur oraz dedykowanego księgowego. Możesz zarówno zlecić księgowość do inFaktu, gdy zaczynasz, oraz przenieść księgowość do tej firmy.

Cena takiej usługi zaczyna się od 170 zł. Warto pamiętać, że to najniższa cena, która dotyczy aplikacji i księgowości na zasadach ryczałtu i bez VAT. Jeśli rozliczasz się na KPiR cena będzie nieco wyższa, bo od 200 zł na miesiąc. Dokładna cena zależy jednak też od konkretnego księgowego i liczby dokumentów. Czy warto?

Nie oszukujmy się, księgowość w inFakt jest na pewno droższa niż księgowy tradycyjny. Należy jednak pamiętać o tym, że w tej cenie mamy również program do wystawiania faktur oraz nie musimy drukować i dowozić dokumentów do tradycyjnego księgowego. Dodatkowo koszty możemy opłacać szybko z poziomu inFakt oraz mamy przejrzysty dostęp do statystyk firmy.

Musisz więc sam stwierdzić, czy warto płacić więcej za taką wygodę. Osobiście uważam, że warto i sam korzystam z księgowości w tej firmie. Jeśli również chcesz zapoznać się z ofertą i uzyskać 10% rabatu na pierwszą płatność, przejdź do inFakt z tego linku.

Czy zakładanie firmy z inFakt naprawdę jest darmowe?

Ponadto inFakt oferuje usługę zakładania firmy telefonicznie poprzez rozmowę z księgowym kompletnie za darmo. Czy jest tu jakiś haczyk?

I tak i nie. Księgowy rzeczywiście założy za ciebie firmę i załatwi wszelkie formalności a twoim zadaniem będzie tylko podpisanie niezbędnych dokumentów. Na koniec będziesz mieć wybór- albo znaleźć własnego księgowego albo skorzystać z księgowego inFaktu. Zasada wzajemności musi jednak działać w tym przypadku bardzo dobrze, ponieważ na pewno zdecydowana większość osób wybiera księgowego inFakt, który założył im firmę, tym samym stając się klientem inFakt. W przeciwnym wypadku inFakt nie oferowałby takiej usługi.

Osobiście sam korzystałem z usługi zakładania firmy w inFakt. Jeśli chcesz wiedzieć jak wyglądało to u mnie krok po kroku, przeczytaj ten artykuł.

Czy więc opłaca się założyć firmę przez inFakt? Jeśli nie masz nic przeciwko, by później korzystać z biura rachunkowego inFakt, czyli inaczej korzystać z pakietu “Aplikacja+Księgowy”, to jak najbardziej warto. Jeśli nie chcesz później korzystać z inFaktu, również warto założyć firmę przez tę aplikacje, ponieważ w każdym przypadku jest to darmowe.

Czy inFakt to droga firma?

Jako osoba prowadząca blog o przedsiębiorczości, orientuję się w stawkach za programy księgowe i mogę stwierdzić, że inFakt jest delikatnie droższy niż konkurencja.

Przykładowo program do wystawiania samych faktur jest mało opłacalny a do tego ograniczony liczbą faktur.

Jeśli chodzi o biuro księgowe, to jest ono nieco droższe, niż tradycyjne biura, choć oferuje w zamian wiele udogodnień.

Samo zakładanie firmy jest darmowe, więc tutaj nie mamy żadnego ryzyka i kosztów.

Jak już wspomniałem, inFakt wypada nieco drożej niż inne rozwiązania, jednak jest to cena wygody i korzystania z rozpoznawalności marki. Z inFakt korzystam już prawie 4 lata, jednak uważam, że warto zapłacić 10-15% więcej, ponieważ pozwala to uwolnić więcej czasu i skupić się bardziej na rozwoju działalności.

Na pierwszą płatność w inFakt możesz dostać 10% rabatu. Możesz skorzystać z ich usług, klikając w ten link.