Fakturownia to jeden z najpopularniejszych w Polsce programów do fakturowania.

W tym artykule przyjrzymy się cenom tego programu i porównamy sobie który plan jest najbardziej opłacalny.

Ile kosztują pakiety Fakturownia?

Fakturownia oferuje aż 5 pakietów cenowych, które kształtują się następująco:

Nazwa pakietuCena za miesiąc
Micro0 zł
Start8,99 zł
Standard15,99 zł
Pro34,99 zł
Pro Plus59,99 zł

Pakiety nieco się od siebie różnią i każdy przeznaczony jest dla innego rodzaju działalności. Opowiedzmy sobie teraz który z nich jest przeznaczony dla ciebie.

Dla kogo jest pakiet Micro za 0 zł?

Pakiet Micro to jedyny darmowy pakiet programu Fakturownia, który przeznaczony jest dla naprawdę drobnych działalności, które dopiero zaczynają lub dla firm, które wystawiają 1-3 faktur w miesiącu.

Wybierz ten plan, jeśli potrzebujesz tylko i wyłącznie wystawić małą liczbę faktur, które następnie wydrukujesz lub wyślesz e-mailem do kontrahenta.

Plan Micro jest bowiem okrojony o niektóre funkcje, między innymi o magazyn, raporty, pliki kontrolne, czy samodzielne księgowanie.

Jeśli zajdzie taka potrzeba i okaże się, że zabraknie ci jakichś funkcji lub musisz wystawić więcej faktur, to w dowolnym momencie możesz przejść na wyższy pakiet, np. Start.

Dla kogo jest pakiet Start za 8,99 zł?

Plan Start jest dużo bardziej zaawansowany niż plan Micro i daje dużo więcej swobody.

Przede wszystkim będzie odpowiedni dla firm, które wystawiają dużo faktur (i innych dokumentów sprzedażowych), ponieważ liczba dokumentów, którą możesz wystawić w miesiącu jest nielimitowana.

Jeśli nie masz księgowego, to pakiet Start umożliwia generowanie wielu popularnych plików kontrolnych i raportów.

W porównaniu do pakietu Micro, tutaj mamy możliwość wysyłania przypomnień o płatnościach naszym kontrahentom oraz możemy zintegrować program z drukarką fiskalną, co jest dobrą wiadomością dla firm, które wystawiają paragony.

Co prawda pakiet Start jest pozbawiony funkcji magazynowych, ale w każdej chwili możesz ulepszyć pakiet i zwiększyć liczbę dostępnych funkcji.

Dla kogo jest pakiet Standard za 20,99 zł?

Sporo osób zastanawia się nad różnicami pomiędzy pakietem Start za 8,99 zł, a Standard za 20,99 zł. Różnic jest kilka.

Przede wszystkim w pakiecie Standard możemy dodać do naszego konta 3 użytkowników, co oznacza, że możemy stworzyć subkonto dla naszych pracowników lub księgowego. Wystarczy, że tylko będziemy dodawać przychody i koszty, a księgowy z dostępem do naszego konta rozliczy dokumenty bez konieczności drukowania i dowożenia.

Poza tym pakiet Standard jest wyposażony w oprogramowanie do obsługi magazynu, a nawet nie jednego, tylko trzech, co będzie świetnym wyborem dla firm e-commerce.

Z mniej ważnych, ale ciekawych rzeczy- pakiet Standard pozwala na tworzenie własnych szablonów faktur i e-maili. Oczywiście w cenie nie mamy żadnego limitu dokumentów.

Takie rozwiązanie powinno sprawdzić się w przypadku 90% firm. Jeśli chcesz wypróbować pakiet Standard przez 30 dni za darmo, przejdź do Fakturowni tutaj.

Dla kogo jest pakiet Pro za 34,99 zł?

Z kolei pakiet Pro to nieco bogatsza wersja pakietu Standard.

Zamiast 3 użytkowników, możemy dodać aż 5 do naszego konta, co będzie dobrym rozwiązaniem dla firm zatrudniających nieco więcej osób.

Liczba magazynów jest tutaj nielimitowana, więc to pakiet skrojony dla firm oferujących wiele różnych produktów fizycznych. Do jednego konta możemy dodać nielimitowaną liczbę firm.

Pakiet Pro w przeciwieństwie do tańszych pakietów umożliwia samodzielne księgowanie. Oznacza to wiele automatyzacji i schematów, które umożliwią ci prowadzenie księgowości bez płacenia księgowemu. Szczerze mówiąc program do księgowości Fakturownia nie jest najlepszym programem do księgowania i jeśli chcesz rozliczać się samodzielnie, skorzystaj z któregoś z tych programów z tego rankingu do samodzielnego księgowania.

Z ciekawostek, pakiet Pro umożliwia utworzenie własnej domeny, pod którą dostępna będzie Fakturownia, np. faktury.maciejbud.pl.

Dla kogo jest pakiet Pro Plus za 59,99 zł?

Pakiet Pro Plus jest przeznaczony dla firm o miesięcznych 6-cyfrowych dochodach, które zatrudniają kilkadziesiąt osób. Jest tu właściwie wszystko, czego można oczekiwać od tego typu programu.

Możemy dodać do programu aż 10 użytkowników, nielimitowaną liczbę firm i magazynów, czy korzystać z samodzielnego księgowania.

Pakiet ten oferuje zabezpieczenia, które pozwalają na możliwość zalogowania się do Fakturowni tylko z wybranych adresów IP.

Jest to pakiet kompletny z wszystkimi potrzebnymi funkcjami i zabezpieczeniami.

Czy Fakturownię można testować za darmo?

Każdy plan programu Fakturownia można testować bezpłatnie przez pierwsze 30 dni od rejestracji, bez konieczności podawania danych do płatności.

Po tym czasie dostaniesz propozycję opłacenia swojego pakietu, jeśli będziesz z niego zadowolony. Na każdy pakiet możesz otrzymać fakturę VAT a abonament możesz opłacić na 6 miesięcy, rok, 2, 3, lub 4 lata z góry.

fakturownia płatność

Zapłacić możesz na wiele sposobów, między innymi BLIKiem, przelewem tradycyjnym, czy kartą płatniczą. Po zakończonym abonamencie Fakturownia nie pobierze kolejnych pieniędzy z konta, tylko przypomni ci o nieopłaconym pakiecie.

Jeśli chcesz wypróbować Fakturownię i porównać szczegółowo plany cenowe, przejdź do ich oficjalnej strony.