Jeżeli szukasz inspiracji na rękodzieła, które możesz samodzielnie tworzyć, a dodatkowo na tym zarobić, to dobrze trafiłeś.

W tym artykule przedstawię ci pomysły na rękodzieła, które bardzo dobrze się sprzedają.

1. Biżuteria

Biżuteria to jedno z najpopularniejszych sprzedawanych rękodzieł. Możesz sprzedawać niemal wszystko w tym segmencie, rozpoczynając od mało zaawansowanych przedmiotów, takich jak bransoletki z koralików, kończąc na złotnictwie.

Dobrym sposobem, by się wyróżnić jest zakup maszyny do grawerowania i tworzenia biżuterii ze specjalnymi napisami lub ilustracjami.

Jaka biżuteria sprzedaje się najlepiej? Pomyśl o wytwarzaniu:

 • Kompletów biżuterii
 • Kolczyków
 • Bransoletek
 • Pierścionków
 • Naszyjników
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Zrzut-ekranu-2023-09-01-095927-min-1024x428.jpg

2. Mydło

Kolejnym popularnym i dobrze sprzedającym się produktem robionym ręcznie jest mydło. Istnieje mnóstwo rodzajów mydeł, które możesz zrobić, od pachnących mydeł organicznych po mydła o ciekawych i unikalnych wzorach.

Tworzenie mydła to dość łatwa umiejętność do opanowania, a w internecie jest mnóstwo poradników, które mogą pomóc Ci zacząć. Im bardziej jesteś kreatywny, tym lepiej odróżnisz się od konkurencji.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2-min-1024x448.jpg

3. Kosze upominkowe

Na pewno kojarzysz kosze upominkowe, w których znajduje się wiele różnych produktów, między innymi kawy, herbaty, czy słodycze.

Możesz własnoręcznie tworzyć takie kosze kupując hurtowo kosze wiklinowe, folie, oraz produkty. Jest to niezwykle prosty biznes, który nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności.

Wskazówka: Dobrym sposobem na sprzedaż twoich koszów upominkowych są wydarzenia. Możesz na przykład kontaktować się z właścicielami firm i oferować im zakup koszy upominkowych dla pracowników jako prezenty na święta.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 3-min-1024x444.jpg

4. Koszulki z niestandardowym nadrukiem

Dobrym wyborem na rękodzieło mogą być również koszulki z customowym nadrukiem. Jeśli wymyślisz swój własny, niepowtarzalny projekt i przełożysz go na koszulkę, możesz nieźle zarobić.

Aby rozpocząć, możesz kupić maszynę do drukowania na koszulkach lub skorzystać z usług firm, które specjalizują się w nadrukach na koszulki.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 4-min-1024x593.jpg

5. Artykuły dla zwierząt domowych

Produkty dla zwierząt domowych cieszą się dużym popytem i stanowią realną okazję biznesową dla osób poszukujących dochodowego rzemiosła. Produkować możesz między innymi:

 • Zabawki
 • Smakołyki
 • Odzież
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 5-min-1024x381.jpg

6. Torby na zakupy

Torby na zakupy mogą być produkowane przy bardzo niewielkim nakładzie pracy. Jeśli jesteś biegły w szyciu, możesz zrobić torby od podstaw przy użyciu płótna, materiałów z odzysku lub skóry.

Wypróbuj także techniki rzemieślnicze, takie jak sitodruk lub filcowanie, aby nadać im wyjątkowy charakter.

Dobrym sposobem na sprzedaż takich toreb jest oferowanie ich firmom jako materiał reklamowy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 6-min-1024x621.jpg

7. Dekoracje do domu

Jeżeli chodzi o dekoracje do domu, to tutaj również jest bardzo wiele pomysłów. Właściciele domów cenią sobie oryginalne produkty, ręcznie robione, które wniosą nieco duszy do każdego pomieszczenia.

Oto przykłady tego, co możesz tworzyć:

 • Figurki
 • Wazony
 • Obrazy
 • Wianki
 • Lustra
 • Zegary
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 7-min-1024x415.jpg

8. Lalki

Lalki od zawsze stanowiły wspaniałe prezenty, pamiątki i przedmioty kolekcjonerskie, więc nic dziwnego, że są również skutecznym punktem wyjścia jeśli chodzi o rękodzieło.

Możesz zrobić lalki z tkaniny, włókna, plastiku lub wszelkiego rodzaju innych materiałów i wystawić je na sprzedaż. Własnoręcznie robione lalki są dużo bardziej oryginalne niż te, produkowane komercyjnie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 8-min-1024x456.jpg

9. Szaliki

Szaliki są niezwykle popularnymi ręcznie robionymi akcesoriami, które można tworzyć, robiąc na drutach lub szydełkując przędzę. Możesz też tworzyć szaliki, łącząc dekoracyjne tkaniny, haftując swoje kreacje lub dekorując je unikalnymi i oryginalnymi wzorami.

10. Poduszki

Dzięki podstawowym umiejętnościom szycia możesz zszywać tkaniny i tworzyć wszelkiego rodzaju dekoracyjne poduszki do sprzedaży.

Poduszki i poszewki na poduszki mogą być wykonane we wszystkich kształtach i rozmiarach oraz praktycznie w każdym materiale.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 10-min-1024x491.jpg

11. Czapki

Jeśli lubisz robić na drutach lub szydełkować, rozważ produkcję czapek. Możesz je tworzyć z tkaniny lub innych materiałów, a następnie wystawiać na sprzedaż.

Istnieje wiele rodzajów czapek, dlatego zapoznaj się z trendami, by wiedzieć, które czapki sprzedają się najlepiej.

12. Koce

Koce w kraju o zimnym klimacie takim jak Polska schodzą jak świeże bułeczki, zwłaszcza w sezonie jesiennym i zimowym. Jeśli masz maszynę do szycia, są bardzo łatwe do wykonania. Po prostu weź trochę pluszowego materiału i zacznij szyć.

Po raz kolejny zorientuj się jakie wzory dobrze się sprzedają, by zwiększyć szanse na znalezienie klientów.

13. Świece

Ręcznie robione świece to kolejny bestseller i są niezwykle łatwe do wykonania. Możesz topić wosk ze świec, formować świece od zera i wymyślać nowe kształty.

Świece z ciekawymi lub zabawnymi hasłami są bardzo popularne i zajmują bardzo mało czasu na wytworzenie. Ogólnie rzecz biorąc, tworzenie świec może być ciekawym i wymagającym kreatywności zajęciem.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 13-min-1024x453.jpg

14. Kolorowanki

Kolorowanki są popularne wśród dzieci i dorosłych, ponieważ są doskonałym ujściem dla kreatywności i odprężenia.

Będzie to nadal rękodzieło, choć robione na komputerze przy użyciu programów graficznych. Warto współpracować z wysokiej jakości drukarnią, by kolorowanie było dla klienta przyjemne.

15. Sztuczne rośliny

Sztuczne rośliny są popularnym wystrojem do domu. Najczęściej wykonuje się je z papieru, drutu i filcu. Aby się wyróżnić, możesz także wytwarzać sztuczne rośliny w domu przy użyciu niekonwencjonalnych materiałów, takich jak przędza wełniana, tkanina i plastik.

16. Uchwyty na przybory kuchenne

Uchwyty na przybory kuchenne są dobrym rzemiosłem do produkcji i sprzedaży, ponieważ pomagają utrzymać porządek w kuchni.

Powszechnie wykonane są z drewna, ale możesz eksperymentować z innymi niekonwencjonalnymi materiałami, by zwiększyć wyjątkowość i wartość przedmiotu.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 16-min-1024x532.jpg

17. Skarpetki

Myśląc o robieniu na drutach, bardzo często pierwsze, co przychodzi nam do głowy to robienie skarpetek.

Skarpetki, tak jak każdy produkt będą sprzedawały się, jeśli ich jakość będzie wysoka, oraz wzory będą dopasowane do panujących trendów.

18. Etui na okulary

Robienie etui na okulary przeciwsłoneczne z tkaniny to świetny pomysł na rękodzieło. Spróbuj eksperymentować z różnymi wzorami tkanin lub ozdób, aby poznać preferencje klientów.

19. Rękawiczki

Jeśli szukasz sprawdzonych rękodzieł, które się sprzedają, rękawiczki są doskonałym wyborem, szczególnie w zimie. Są łatwe do wykonania w domu, jeśli masz umiejętności szycia lub robienia na drutach.

Bądź kreatywny z wzorami, aby uczynić je bardziej atrakcyjnymi.

20. Terraria

Terraria stają się coraz bardziej popularne jako sposób na wprowadzenie odrobiny zieleni do przestrzeni wewnętrznych. Są to w zasadzie miniaturowe ogrody w małych, zamykanych szklanych pojemnikach.

Jeśli lubisz botanikę, możesz tworzyć własne terraria. Proces tworzenia terrarium obejmuje wybór odpowiedniego pojemnika, gleby oraz dodanie elementów dekoracyjnych, takich jak mech, skały i figurki.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20-min-1024x611.jpg

21. Stroiki

Kolejnym kreatywnym rękodziełem może być tworzenie stroików na cmentarze. Moim zdaniem ta nisza jest jeszcze niewystarczająco zagospodarowana, więc warto się nią zająć.

Możesz robić stroiki z kwiatów sztucznych, żywych, na różne okoliczności, oraz z różnymi przedmiotami typu lampiony. Pomysłów jest wiele.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 21-min.jpg

22. Dekoracje do ogrodu

Pomyśl również o dekoracjach ogrodowych. Pomysłów na nie może być multum:

 • Ławki
 • Kamienie
 • Figurki
 • Hamaki
 • Karmniki

23. Zakładki do książek

Robiąc research do tego artykułu, okazało się, że jednym z lepiej sprzedających się rękodzieł są oryginalne zakładki do książek.

Może być to wspaniały pomysł na rękodzieło z tego powodu, że zrobienie zakładki nie wymaga wiele pracy, a dodatkowo możemy wymyślać nieskończenie wiele wzorów.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 23-min-1024x450.jpg

24. Naczynia ceramiczne

Naczynia ceramiczne wymagają co prawda trochę pracy i precyzji, jednak jest na nie dość duży popyt. Tutaj również możesz użyć kreatywności i pomalować je na jaki kształt chcesz.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 24-min-1024x586.jpg

25. Kartki okolicznościowe

Jeżeli masz zdolności manualne i lubisz wymyślać nowe rzeczy, to pomyśl o produkcji kartek okolicznościowych.

Okoliczności może być wiele- ślub, chrzest, urodziny i wiele, wiele więcej.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 25-min-1024x403.jpg

Inne pomysły na rękodzieło

Oto kolejne szybkie pomysły na rękodzieło, jeśli do tej pory nie znalazłeś odpowiedniego:

 • Maska do spania
 • Podkładki pod mysz
 • Meble z recyklingu
 • Zabawki
 • Breloki
 • Dostosowywane instrumenty muzyczne
 • Naklejki
 • Pluszowe zabawki
 • Zaproszenia
 • Lampy
 • Ramki na zdjęcia
 • Broszki
 • Bolerko ślubne
 • Wieszak drewniany

Gdzie sprzedawać swoje rękodzieło?

Swoje rękodzieło możesz sprzedawać właściwie wszędzie. Najlepiej jednak sprzedawać je tam, gdzie są klienci.

Dobrze więc wystawić je na platformy sprzedażowe typu OLX, Allegro, Sprzedajemy, czy Facebook Marketplace. Miej na uwadze to, że w wielu przypadkach możemy zapłacić prowizję.

Lepszym pomysłem jest sprzedaż rękodzieła we własnym sklepie internetowym, w którym omijamy prowizję i możemy go zbudować tak, jak chcemy. Dodatkowo obecnie można to zrobić w przeciągu dosłownie godziny, nie mając żadnych umiejętności.

Możesz założyć swój sklep na stronach typu Shopify, bądź Shoper.