Wypożyczanie rzeczy to dobry sposób na zarabianie bez dużego wysiłku.

Jednak co wypożyczać, by dobrze na tym zarobić?

W tym artykule podam ci listę 20 pomysłów na wypożyczalnię. Listę tę stworzyłem nie w oparciu własne wymysły czy pomysły znalezione w internecie, ale bazując ma rzeczach, na które wynajem rzeczywiście jest popyt.

1. Wózki widłowe

Wynajem wózków widłowych może być dobrym pomysłem na biznes, ponieważ zapotrzebowanie na taki sprzęt jest duże. Cena wózka widłowego jest zależna od wielu czynników, jednak używany sprzęt możemy kupić za około 20.000 zł.

Cena za dobę wynajmu zależy głównie od wielkości i możliwości udźwigu. Za mały wózek, który udźwignie około 1,5 t, ceny wahają się od 100 do 200 zł za dobę wynajmu.

2. Ekspres do kawy

Jeżeli nie chcesz wykładać na stół tak dużych pieniędzy jak na wózek widłowy, to dobrą inwestycją może być zakup ekspresu do kawy. Za dobry ekspres zapłacimy kilka tysięcy złotych i możemy go wynajmować na różne uroczystości, a gdy nie jest wynajmowany, możemy z niego sami korzystać.

Cena wynajmu to zazwyczaj 50-100 zł za dobę, choć im bardziej zaawansowany sprzęt, tym więcej zarobimy.

3. Wywrotka

Zakup wywrotki wiąże się z dość sporym kosztem początkowym, bo tańsze kosztują w okolicach 30.000 zł. Może być to jednak dobra inwestycja, bo za dobę wypożyczenia możesz spokojnie zarobić 300 zł.

Oczywiście dodatkowym atutem będzie jeśli posiadasz prawo jazdy kategorii C+E i możesz świadczyć usługi samodzielnie.

4. Rusztowanie

Dobrym pomysłem może być również zakup i wynajem rusztowania czy szalunków. Za jedno przęsło zapłacimy kilkadziesiąt złotych, choć oczywiście należy mieć ich dużo więcej, by nasza oferta była atrakcyjna.

Jedno przęsło na wynajem to koszt kilku złotych dziennie, co nie jest dużo, jednak zazwyczaj wynajmuje się ich dużo więcej.

5. Rębak

wypożyczanie rębaka

Inwestycją, która może nam się zwrócić w stosunkowo szybkim czasie jest rębak do drewna. Koszt takiego sprzętu to 5-10 tys. zł w zależności czy kupujemy łuparkę, czy rozdrabniacz.

Ceny za dzierżawę zazwyczaj rozpoczynają się od 150 zł za dobę.

6. Traktor

Jeżeli możesz wyłożyć większe pieniądze, to możesz pomyśleć o wynajmie traktora. Traktory są bardzo zróżnicowane cenowo, jednak warto założyć, że za dobry sprzęt zapłacisz około 50.000 zł.

Traktory można wynajmować krótko i długoterminowo a za jeden dzień zainkasujesz 100-200 zł.

7. Przenośna toaleta

Przenośne toalety mogą być dobrym źródłem dochodu, zwłaszcza w sezonie letnim, w którym odbywa się wiele festiwali, eventów, czy festynów. Mogą być one również wynajmowane na budowy i inne okoliczności.

Koszt zakupu jednej sztuki to około 2-3 tys. zł, ale warto mieć na początek przynajmniej 5 sztuk.

Dodatkowo warto pomyśleć o usłudze dowozu i montażu, co da nam dużą przewagę i uatrakcyjni naszą ofertę.

Wynajmując kilka toalet na weekendowe wydarzenie, możemy zarobić kilkaset złotych.

8. Kampery

Popularność kamperów z roku na rok rośnie. Wielu osób nie stać na zakup takiego pojazdu lub nie mają potrzeby zakupu.

Zakup stosunkowo nowego kampera w dobrym stanie to koszt bliski 100.000 zł, jednak możesz też zaoszczędzić i samemu przerabiać kampery, po czym je wynajmować.

Na pewno warto zainteresować się tą branżę, ponieważ za jeden dzień wypożyczenia zarobimy minimum 250 zł, co da nam 1000 zł za przykładowy 4-dniowy wynajem.

9. Zagęszczarka

wypozyczanie zagęszczarki

Zagęszczarka lub ubijarka do gruntu, kostek, czy betonu to narzędzie, które kosztuje kilka tysięcy złotych i jest zwykle używane na tyle rzadko przez osoby prywatne, że nie opłaca się go kupować, tylko wynająć.

Za dobę zarobisz około 100 zł i warto kupić używany sprzęt, ale w dobrym stanie, by inwestycja zwróciła się szybciej.

10. Busy

Wynajem busów jest dość konkurencyjną branżą, ale jest na nią popyt. Będzie to idealne rozwiązanie, jeśli już posiadasz tego typu samochód- wówczas możesz ogłosić wynajem, jeśli akurat nie korzystasz ze swojego busa.

Możesz również kupić busa za około 30-50 tys. aby go wynajmować. 150-200 zł za dobę wynajmu to norma w branży.

11. Ogrodzenia tymczasowe

Wynajem ogrodzeń tymczasowych może być naprawdę dobrym interesem. Mogą być to ogrodzenia budowlane, barierki, siatki leśne, itp.

Za metr bieżący ogrodzenia tymczasowego przykładowo na budowę zapłacimy około 30-50 zł. Zakładając, że wynajmiemy 100 metrów bieżących na miesiąc, zarobimy za to około 500 zł.

Wskazówka: Wynajem każdego sprzętu będzie bardziej atrakcyjny dla klientów, jeśli będziesz mógł wystawiać faktury i miał zarejestrowaną działalność gospodarczą. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak założyć firmę przez internet w prosty sposób, przeczytaj ten artykuł.

12. Odkurzacz piorący

Odkurzacz piorący jest inwestycją do której nie potrzebujesz dużo kapitału. Cena nowych odkurzaczy wynosi w okolicach 3 tys. zł.

Co prawda na wynajmie takiej rzeczy nie zarobimy kokosów, bo około 50 zł na dobę, jednak ryzyko jest niskie a w razie niepowodzenia zawsze możemy sprzedać sprzęt.

13. Laweta

Na wynajem lawet jest stałe zapotrzebowanie. Jeśli w twojej okolicy nie ma dużo konkurencji, rozważ zakup lawety. Jeśli masz budżet w okolicach 15 tys. możesz kupić samą lawetę lub autolawetę za plus minus 50.00 zł.

Doba wynajmu kosztuje minimum 150 zł, choć w większości przypadków możesz spokojnie pobierać 200 zł i więcej, w zależności od zapotrzebowania i poziomu konkurencyjności.

14. Kontener magazynowy

Według moich danym popularnością mogą cieszyć się również kontenery magazynowe. Cena kontenera zależy od jego wielkości, jednak najczęściej dostaniesz je za 5-10 tys.

Wynajem kosztuje 300-400 zł miesięcznie. Minusem tego rozwiązania jest to, że musisz również zadbać o transport tego przedmiotu, który może być dość kosztowny.

15. Mobilna balia

mobilna balia wypozyczania

Mobilna balia z funkcją jacuzzi to prawdziwy hit na wakacje lub imprezy. Kupisz ją za około 20.000 zł.

W internecie znajdziemy sporo ogłoszeń wynajmu, a większość z nich to koszt 300 zł za dobę.

16. Agregat prądotwórczy

Agregaty budowlane, na koncerty, czy do użytku osobistego są dość drogie i często nie opłaca się ich kupować, ale można je wynająć.

Ceny wypożyczenia agregatu zależą głównie od jego mocy. Mniejsze agregaty wypożyczymy za około 100-150 zł za dobę, a te, które generują więcej energii, nawet za kilkaset złotych za dobę.

17. Namioty imprezowe

Namioty imprezowe na festyny czy inne imprezy będą miały duże powodzenie. Można je kupić za kilka tysięcy złotych w zależności od wielkości.

Doba najmu to nawet 500 zł, dlatego koszt zakupu może zwrócić nam się bardzo szybko. Pamiętajmy, że będzie to wynajem sezonowy, głównie latem.

18. Nagłośnienie

Jeżeli masz kilka tysięcy wolnej gotówki i chcesz coś wypożyczać, pomyśl o nagłośnieniu na imprezy, takie jak 18-stki, urodziny, czy inne uroczystości.

Ceny sprzętu są mocno zróżnicowane, jednak zestaw za około 3 tys. zł mógłbyś spokojnie wynająć za 100-200 zł za dzień.

19. Osuszacz

Osuszacze powietrza, nagrzewnice, ozonatory i podobne tego typu sprzętu wcale nie są tak drogie, bo kosztują kilka tysięcy złotych, ale jest na nie zapotrzebowanie.

Co prawda na wypożyczeniu takiego urządzenia zarobimy około 50 zł, ale takie urządzenia są proste w transporcie i obsłudze.

20. Fotobudka 360

Fotobudka 360 stała się ostatnimi czasy niezwykle popularna. Koszt takiego sprzętu to kilkanaście tysięcy złotych, ale za wynajem pobierzemy nawet 500 zł za dobę.

Do tego konkurencja wynajmu nie jest jeszcze duża, dlatego jest to dobry pomysł o dużej szansie na powodzenie.