Według niektórych danych prawie 80% firm na świecie korzysta z dysku w chmurze.

Nie jest to niczym dziwnym, gdyż takie rozwiązanie to same zalety.

Nie tylko oszczędzamy miejsce na dysku fizycznym, ale i zabezpieczamy nasze ważne dane przed wykradnięciem.

Firm, które oferują usługę dysku w chmurze jest wiele. Nie tak łatwo jest stwierdzić, która z nich będzie odpowiednia dla naszego biznesu.

W tym wpisie przedstawię Wam 10 najlepszych dysków w chmurze dla biznesu!

Jaką chmurę dla firmy wybrać?

1. Dropbox Business
2. OneDrive for Business
3. Box
4. Google Drive
5. SugarSync
6. Livedrive
7. iDrive
8. pCloud
9. Mega
10. Tresorit

1. Dropbox Business

Darmowy okres: 14 lub 30 dni | Szyfrowanie: tak | Miejsce: 3TB/5TB/bez limitu

Dropbox to jeden z najpopularniejszych dysków cloud. Swoją sławę zawdzięcza chmurze do użytku osobistego, która jest chętnie używana przez miliony użytkowników na całym świecie.

Od dłuższego czasu Dropbox oferuje również rozwiązanie dla biznesu, czyli Dropbox Business. Jest to rozwiązanie przede wszystkim dla małych firm, które szukają bezpiecznego miejsca do przechowywania, kontrolowania, udostępniania i synchronizowania plików ważnych dla przedsiębiorstwa.

Dropbox to niezwykle przejrzyste narzędzie, które sprawia, że Twoje najważniejsze pliki będą zawsze pod ręką. Twoi współpracownicy również będą mogli w bardzo łatwy sposób dodawać pliki, a Ty będziesz miał do nich wgląd przez cały czas.

Bezpieczeństwo Dropboxa stoi na wysokim poziomie. Dzięki rozproszonej architekturze oraz podwyższonym standardom prywatności, m.in szyfrowaniu 256-bit AES oraz SSL/TLS masz pewność, że Twoje pliki firmowe nie dostaną się w niepowołane ręce. Przypadkowe usunięcie plików również nie będzie problemem, ponieważ Dropbox przetrzymuje usunięte pliki przez kolejne 120 dni.

W najmniejszym pakiecie Dropbox możesz liczyć na aż 3TB miejsca, lecz jest to dobra opcja tylko dla jednego użytkownika. Wersja Standard oferuje już 5TB i jest przeznaczona dla przynajmniej 3 użytkowników. Dla chcących nielimitowanej przestrzeni, warto pomyśleć o wersji Advanced.

Ceny Dropbox Business(rozliczenie roczne):

Professional: €16,58/mies

Standard: €10/mies

Advanced: €15/mies

Fakt, można znaleźć tańsze chmury dla firm, jednak Dropbox Business ma wszystko, co chmura powinna mieć, a praca z tym programem jest niezwykle prosta i wydajna.

Kliknij tutaj, by przejść do Dropbox Business

2. OneDrive for Business

Darmowy okres: brak | Szyfrowanie: tak | Miejsce: 15GB/bez limitu

OneDrive to produkt firmy Microsoft, który cieszy się popularnością wśród użytkowników Windowsa i to właśnie na komputerach z tym systemem najwygodniej się go używa. Choć działa też z systemem iOS. Teraz jest dostępny również w wersji dla biznesu.

OneDrive pozwala na dostęp do plików Twojej firmy z każdego miejsca na Ziemi, dodawanie ich, edycję i synchronizację niezależnie czy jest to telefon, tablet, czy komputer.

Aby odróżnić się od swoich największych rywali, OneDrive proponuje szereg interesujących funkcji. Jedną z nich jest Fetch. Ta funkcja sprawia, że wgrywając nowy plik na Twój komputer, może on automatycznie wgrać się również na dysk w chmurze, gdybyś sam zapomniał tego zrobić.

OneDrive to dobre rozwiązanie dla firm zatrudniających ludzi, gdyż posiada sporo integracji, dzięki którym Twoi partnerzy będą mogli łatwo i szybko synchronizować prezentacje, arkusze kalkulacyjne i inne dokumenty z pakiet Office.

Ceny OneDrive for Business:

€4,20/mies. za użytkownika

€8,40/mies. za użytkownika

€.20/mies. za użytkownika

€10.50/mies. za użytkownika

Ceny OneDrive są dość atrakcyjne, a w połączeniu z możliwościami tej chmury, ten wybór może okazać się bardzo logiczny.

Kliknij, by przejść do OneDrive for Business

3. Box

Darmowy okres: 14 dni | Szyfrowanie: tak | Miejsce: 100GB/bez limitu

Box to jedna z najlepszych chmur dla firm, jakie możesz w tym momencie znaleźć na rynku. Jest wykorzystywana przez duże międzynarodowe firmy, które przechowują w Box swoje poufne pliki.

Box mocno stawia na bezpieczeństwo, dlatego ich chmura jest wyposażona w zaawansowane funkcje, które skutecznie przeciwdziałają kradzieży danych. Dzięki inteligentnemu wykrywaniu zagrożeń, możemy być pewni o naszą prywatność.

Jeżeli pracujesz z ludźmi, to Box będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, ponieważ możesz łatwo zarządzać wszystkimi w jednym miejscu, udostępniać im treści, linki oraz zadania.

Praca z Box jest znacznie ułatwiona dzięki integracji z ponad 1500 aplikacjami, wśród których są aplikacje Google, Microsoft czy Adobe.

Nie można narzekać na powierzchnię, gdyż Box pozwala w najtańszym planie na przechowywanie 100 GB danych, a kolejne pakiety są już z nielimitowanym miejscem.

Plany cenowe Box (rozliczenie roczne):

Starter: €4,50

Business: €13,50

Business Plus: €22,50

Enterprise: €31,50

Kliknij, by przejść do Box

4. Google Drive

Darmowy okres: 14 dni | Szyfrowanie: tak | Miejsce: 15GB/100GB/200GB/2TB

Google Drive to prawdopodobnie najpopularniejszy dysk w chmurze używany przez setki miliony osób na świecie. Swoją sławę zawdzięcza dopracowaniu oraz temu, że jest całkowicie darmowy.

Chmura od Google jest łatwa w obsłudze i można na nią wgrywać pliki z komputer i telefonu, otwierać je na dowolnym urządzeniu oraz bezpośrednio tworzyć arkusze kalkulacyjne i dokumenty. Poza tym możemy udostępniać swoje dokumenty innym, którzy nie korzystają z chmury Google.

Polecam Google Drive dla małych firm. Nawet z darmowym pakietem możemy upchnąć do 15 GB danych, co może być wystarczająco, by przechowywać faktury, kalkulacje i wiele innych dokumentów. Dla bardziej zaawansowanych jest możliwość rozszerzenia tego limitu do 100 GB, 200 GB lub 2 TB.

Ceny Google Drive:

15 GB: za darmo

100 GB: 8,99 zł/mies

200GB: 13,99 zł/mies

2TB: 46,99 zł/mies

Kliknij, by przejść do Google Drive

5. SugarSync

Darmowy okres: 30 dni | Szyfrowanie: tak | Miejsce: 15GB/100GB/200GB/2TB

Jeżeli szukasz bezpiecznej chmury, to obok SugarSync nie możesz przejść obojętnie.

SugarSync umożliwia szyfrowane przechowywanie danych dla chmury biznesowej. Dzięki temu masz pewność, że Twoje dane są bezpieczne. Możesz zsynchronizować pliki z komputera lub innych dysków przenośnych i będziesz miał do nich dostęp, gdy będziesz ich potrzebował.

Pliki będziesz mógł udostępniać każdemu na dowolnym urządzeniu. Dla większego bezpieczeństwa możesz tworzyć automatyczne kopie zapasowe Twoich plików.

Dla biznesu przeznaczony jest jeden plan o wielkości dysku 1000 GB.

Cena SugarSync: $55

SugarSync wydaje się dość drogawą chmurą, lecz jeśli chcesz mieć spokojną głowę o swoje pliki, to może warto skorzystać z tej opcji. Jeżeli nie potrzebujesz 1TB miejsca, to warto rozważyć tańsze pakiety SugarSync do użytku osobistego od $7,49/mies za 100GB.

Kliknij, by przejść do SugarSync

6. Livedrive

Darmowy okres: 30 dni | Szyfrowanie: tak | Miejsce: 2TB/10TB

Livedrive to kolejna bardzo udana próba dla małych i średnich firm, która największą popularnością cieszy się wśród Brytyjskich oraz Amerykańskich przedsiębiorstw.

Z Livedrive możesz wrzucać pliki z komputera i otwierać je na innym urządzeniu w dowolnym miejscu na świecie. Chmura umożliwia utworzenie kopii zapasowych komputerów służbowych. Dzięki temu na wypadek awarii, będziesz mógł szybko odzyskać dane, które spoczywają bezpieczne na brytyjskich serwerach.

Ochrona fizyczna oraz technologie antywłamaniowe sprawiają, że jest właściwie niemożliwym, aby Twoje dane ujrzał ktoś inny niż Ty lub Twoi współpracownicy.

Dzięki folderom zespołowym, praca z ludźmi jest niezwykle prosta i każdy może wyświatlać, dodawać i edytować pliki.

Ceny Livedrive:

Business Expert: €35/mies

Business Standard: €110/mies

Kliknij, by przejść do Livedrive

7. iDrive

Darmowy okres: brak | Szyfrowanie: tak | Miejsce: 250GB-12,5TB

iDrive to chmura przeznaczona głównie dla biznesu, choć można też z powodzeniem używać jej do użytku osobistego.

iDrive umożliwia utworzenie kopii zapasowej nie tylko użytkownikom Maca, ale i również Windowsa, Androida i iOSa. Oprócz kopii zapasowych, iDriva służy jako pełnoprawny dysk cloud.

W wersji dla biznesu mamy kilka planów do wyboru. Zaczynają się od 250GB, a kończą na 12,5TB, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Ceny iDrive:

250 GB: $74,62

500 GB: $149,62

1,25 TB: $374,62

2,5 TB: $599,62

5 TB: $1124,62

12,5 TB: $2249,62

Kliknij, by przejść do iDrive

8. pCloud

Darmowy okres: brak | Szyfrowanie: tak | Miejsce: 500GB/2TB

pCloud to jeden z niewielu dysków w chmurze dla biznesu, który oferuje dożywotnią subskrypcję. Płacąc za program raz, możesz mieć go na zawsze.

Program nie ogranicza użytkowników co do maksymalnej wielkości pliku, jaki możemy wgrać. pCloud pozwala swoim użytkownikom na wybór lokalizacji swoich plików– na europejskich lub amerykańskich serwerach.

pCloud wyposażony jest we wszystko, co niezbędne, czyli udostępnianie linków, automatyczne synchronizacje, odzyskiwanie danych, integracje.

Ceny pCloud:

Premium 500 GB: €175

Premium Plus 2 TB: €350

pCloud to interesująca opcja, gdyż nie musimy opłacać programu miesięcznie, a do tego mamy dostępne bardzo dużo funkcji.

Kliknij, by przejść do pCloud

9. Mega

Darmowy okres: brak | Szyfrowanie: tak | Miejsce: bez limitu

Mega to ciekawa i intuicyjna chmura, która oferuje całkiem ciekawe możliwości.

Przesyłanie plików odbywa się w mgnieniu oka, a następnie są one szyfrowane. Za pomocą Mega możesz również prowadzić konferencje ze współpracownikami.

Co ciekawe, Mega nie ma limitu na powierzchnię, więc jest to dobra propozycja dla osób, które mają sporo dużych plików.

Cena mega:

€10 na użytkownika (min. 3 użytkowników)

Kliknij, by przejść do Mega

10. Tresorit

Darmowy okres: 14 dni | Szyfrowanie: tak | Miejsce: 1TB/2TB/bez limitu

Tresorit to stosunkowo nowa chmura, lecz z dużymi aspiracjami.

Umożliwia udostępnianie pojedynczych dużych plików za pomocą łączy chronionych hasłem, a także wszystkich standardowych funkcji synchronizacji i udostępniania plików, których można oczekiwać od usługi w chmurze.

Tresorit umożliwia szyfrowanie, przez co firma nie ma wglądu w pliki klientów.

Ceny Tresorit:

Business Standard: €12

Business Plus: €16

Enterprise: €20

Kliknij, by przejść do Tresorit

Jaką chmurę dla biznesu najlepiej wybrać?

10 propozycji chmur dla firmy może być nieco przytłaczające. Każdy z nas ma inne potrzeby. Jaka chmura będzie wiec najlepsza dla Ciebie?

Najbardziej wszechstronna chmura: Dropbox Business

Najbezpieczniejsza: SugarSync

Najbardziej opłacalna: Google Drive

Największa powierzchnia: Mega