Programy partnerskie charakteryzują się wysokimi prowizjami, dlatego dużo osób chce je promować.

Jednak ta sama kampania może płacić inaczej w zależności od tego, w jakiej sieci partnerskiej działa.

W tym artykule przedstawię ci 5 najlepszych sieci partnerskich, które mają w ofercie programy finansowe.

W jaki sposób powstał ranking?

Aby stworzyć ten ranking, znalazłem 5 najbardziej uznanych na rynku programów partnerskich, które mają w swojej ofercie produkty finansowe, takie jak konta osobiste, karty kredytowe, kredyty, itd.

4 programy partnerskie, czyli eBrokerPartner, System Partnerski Bankier, Money2Money, oraz ComperiaLead zajmują się wyłącznie lub głównie ofertami finansowymi.

LeadStar w swojej ofercie również ma wiele ofert finansowych, lecz to tylko część jego szerokiej oferty. Mimo to również postanowiłem go umieścić w tym rankingu.

O kolejności miejsc zdecydowały następujące czynniki:

Średnia wysokość prowizji: Im wyższe prowizje, tym wyżej umieściłem dany program w rankingu. To, jaki program partnerski oferuje najwyższą prowizję zdecydowałem po porównaniu 5 takich samych ofert, które oferował każdy program partnerski.

Liczba ofert: Jednym z głównym czynników wpływającym na jakość programu partnerskiego jest liczba ofert. Chcemy, by była ona możliwie jak najwyższa, by mieć dużą elastyczność w doborze kampanii.

Warunki wypłaty: Tutaj pod uwagę wziąłem między innymi próg wypłaty (im niższy, tym lepiej), częstotliwość wypłat oraz czas, w jakim pieniądze lądują na naszym koncie bankowym.

Kontakt z klientem: Mniej ważnym czynnikiem, ale również wpływającym na ranking jest kontakt z klientem. Jeśli mamy jakąkolwiek wątpliwość lub zapytanie, dobrze jest, gdy obsługa klienta odpowiada szybko i rzeczowo.

Pod uwagę brałem również inne, lecz mniej ważne czynniki, takie jak intuicyjność panelu, długość akceptacji, dostępność kreacji reklamowych, czy poziom trudności rejestracji.

W związku z powyższymi, oto najlepsze programy partnerskie w dziedzinie finansów.

1. System Partnerski Bankier

System Partnerski Bankier istnieje już od 2003 roku i został stworzony firmę, która prowadzi popularną stronę o tematyce finansowej Bankier.pl

Według moich wyliczeń ten program partnerski oferuje najwyższe prowizje w branży, niezależnie czy promujemy konta osobiste, kredyty, karty kredytowe., czy inne produkty.

Dostępnych mamy aż około 150 kampanii a główne modele rozliczeniowe to CPS, CPL, oraz CPA.

W programie zarejestrowanych jest już ponad 21 tys. wydawców i ponad 100 dużych reklamodawców. Próg wypłaty to 50 zł, co oznacza, że praktycznie w każdym przypadku wystarczy nam polecenie tylko jednej oferty, by otrzymać pieniądze na konto.

Więcej na temat tej sieci przeczytasz w tym wpisie.

2. ComperiaLead

ComperiaLead to sieć partnerska założona w 2008 roku przez notowaną na warszawskiej giełdzie spółkę Comperia.pl S.A.

Sieć również oferuje bardzo atrakcyjne stawki za polecanie ofert bankowych. Wśród nich jest aż 13 kategorii, takich jak choćby konta osobiste, leasingi, szybkie gotówki, czy produkty dla firm.

Co prawda ofert do promowania mamy tylko około 85, jednak pokrzepić serca może to, że ComperiaLead oferuje konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Możemy na przykład otrzymać dodatkowe kilkaset złotych za polecenie 5 kont bankowych.

Próg wypłaty również wynosi tu 50 zł. Wypłaty są realizowane raz w miesiącu. Rejestracja do tej sieci jest bardzo prosta i nie musimy posiadać nawet własnej strony internetowej.

Całą recenzję ComperiaLead, znajdziesz w tym artykule.

3. Money2Money

Money2Money to jedna z najstarszych sieci afiliacyjnych na polskim rynku, która powstała w 2004 roku. Jest to sieć, która skupia się tylko na programach finansowych. Marka obecnie jest częścią grupy WP Holding SA.

Łączna liczba wszystkich ofert dostępnych do promocji cały czas się zmienia, jednak zazwyczaj pozostaje pomiędzy 130-150, które są rozliczane w modelach CPS lub CPL.

Prowizje są tu bardzo zadowalające i są raczej powyżej średniej rynkowej. Aby wypłacić pieniądze, musimy uzbierać na koncie minimum 100 zł.

W Money2Money również dostępnych jest wiele konkursów z nagrodami, które pozwalają zgarnąć nawet kilka tysięcy złotych dla najlepszych promujących daną kampanię.

Jeśli chcesz zobaczyć moją recenzję Money2Money, przejdź do tego wpisu.

4. eBrokerPartner

eBrokerPartner to jeden z najpopularniejszych programów partnerskich w Polsce. Powstał dość wcześnie, bo w 2007 roku i obecnie należy do grupy Rankomat.

Program wyróżnia się tym, że nie ma sobie równych, jeśli chodzi o liczbę dostępnych kampanii, ponieważ jest ich w okolicach 160.

Co prawda zwykle nie płaci aż tak dobrze jak poprzednicy, jednak warto się do niego zarejestrować, ponieważ niektóre kampanie są niedostępne w innych sieciach.

Wypłatę można zlecić już od uzbierania 1 zł. Co ciekawe, eBrokerPartner oferuje 50 zł więcej do pierwszej wypłaty, ale tyczy się to wypłat przekraczających 250 zł.

Więcej o eBrokerPartner pisałem w tym artykule.

5. LeadStar

LeadStar to sieć partnerska, która została założona w 2018 roku. Należy do grupy AJA Media.

Ponad połowę ofert stanowią sklepy e-commerce, jednak znajdziemy tu również około 100 ofert finansowych, takich jak lokaty, kredyty, konta, pożyczki, czy oferty dla firm.

Według moich wyliczeń, LeadStar płaci najsłabiej, porównując go do poprzedników w tym rankingu, jednak nie są to ogromne różnice i zwykle jest to kilka procent mniej niż konkurencja.

Co ciekawe, wypłatę możemy zlecić w dowolnym momencie, dostaniemy ją następnego dnia roboczego, a w dodatku próg minimalny to 1 zł.

Możesz przejść do pełnej recenzji LeadStar, klikając tutaj.

Podsumowanie

Jestem pewien, że teraz wiesz, który program partnerski z dziedziny finansów jest najlepszy. Każdy z nich ma swoje plusy, dlatego moim zdaniem najlepiej zarejestrować się do każdego z nich.

Dzięki temu będziemy mogli porównywać kampanie, a jeśli zdecydujemy się na promowanie danej kampanii, łatwo porównamy która sieć płaci najlepiej