Chcesz dowiedzieć się, czy warto korzystać z sieci afiliacyjnej, jaką jest Money2Money?

W tym artykule zrecenzuję tę sieć i przedstawię o niej wszystkie najważniejsze informacje. Opowiem o plusach, ale również minusach Money2Money.

Dzięki temu będziesz mógł łatwiej podjąć decyzję czy warto dołączyć do Money2Money.

Czym jest Money2Money?

Money2Money to jedna z najstarszych sieci afiliacyjnych na polskim rynku, która powstała w 2004 roku. Jest to sieć, która skupia się tylko na programach finansowych. Marka obecnie jest częścią grupy WP Holding SA.

Jak możemy przeczytać na ich profilu LinkedIn, sieć generuje średnio w ciągu godziny aż 150 leadów. W ciągu całej historii działania programu, Money2Money umożliwiła pozyskanie kredytów dla swoich klientów, banków i innych instytucji finansowych na łączną kwotę ponad 2,1 mld zł. Pośredniczyła też w sprzedaży ponad 80 tys. rachunków bankowych.

Ogólnie rzecz biorąc, Money2Money to rozpoznawalna i renomowana sieć partnerska, która powinna być dobrym wyborem dla każdego, kto jest zainteresowany promowaniem produktów finansowych.

Co możemy promować?

Tak jak wspomniałem, w Money2Money możemy promować produkty finansowe. Oznacza to, że w bazie znajdziemy takie produkty jak:

 • Konta osobiste
 • Kredyty gotówkowe
 • Chwilówki
 • Konta dla firm
 • Pożyczki online
 • Leasingi
 • Karty kredytowe
 • Inne

Łączna liczba wszystkich ofert dostępnych do promocji cały czas się zmienia, jednak zazwyczaj pozostaje pomiędzy 130-150.

W Money2Money dostępne są jedynie 2 rodzaje rozliczeń:

 • CPS- (Cost Per Sale) prowizja za zakup produktu
 • CPL- (Cost Per Lead) prowizja za leada, czyli dostarczenie danych osobowych

Jak wysokie są prowizje?

W porównaniu do innych sieci afiliacyjnych z dziedziny finansów, uważam, że wysokość prowizji w Money2Money jest na dobrym poziomie.

Zazwyczaj prowizję otrzymamy w postaci:

 • Ustalonej z góry sumy, np. za otwarcie konta
 • Jako procent od transakcji, np. procent od zaciągniętego kredytu
 • Ustalonej z góry sumy za leada, np. za wysłany formularz kontaktowy

Najczęściej spotkamy się z ustaloną sumą za polecenie produktu. Przykładowo, za polecenie lokaty oszczędnościowej dostaniemy około 120 zł.

Procent od transakcji otrzymamy zwykle, gdy będziemy polecać kredyty lub pożyczki. Zwykle możemy liczyć na około 2-3% wartości zaciągniętego kredytu.

Jest też kilka kampanii, na których możemy zarabiać, gdy klient dostarczy leada, czyli informacje na swój temat. Za to dostaniemy w większości przypadków 50-80 zł.

Jak korzystać z Money2Money?

Korzystanie z Money2Money jest bardzo proste i intuicyjne, nawet dla osoby początkującej.

Oczywiście aby korzystać z programu, należy wcześniej się zarejestrować. Rejestracja powinna przebiec pomyślnie i możemy dołączyć do programu bez znaczenia czy jesteśmy osobą fizyczną, czy firmą.

Od razu po zarejestrowaniu się, powinniśmy otrzymać e-mail z linkiem aktywacyjnym. Po kliknięciu go, możemy przystąpić do działania.

Panel główny jest niezwykle prosty. Po lewej stronie mamy najważniejsze zakładki, a po prawej statystki ruchu oraz zarobków.

Drugą pozycją w zakładkach są “Kampanie”. Wyszukiwarka kampanii jest także dość prosta, jednak ma wszystko, czego potrzebujemy.

Możemy wyszukiwać kampanie słownie, filtrować po kategoriach, reklamodawcach, oraz zaznaczać jaki model rozliczenia nas interesuje.

Dalej mamy też dostępną zakładkę z poleceniami programu partnerskiego. Swoją drogą program partnerski jest dość atrakcyjny, ponieważ możemy dostać nawet do 13% z zarobków osób, które polecimy.

Są dostępne też narzędzia promocji, takie jak banery, choć aby je otrzymać, musimy napisać na adres e-mail do Money2Money.

Co ciekawe, Money2Money ma też zakładkę z konkursami. Zwykle możemy otrzymać nagrody pieniężne, jeśli z sukcesami będziemy promować niektóre kampanie.

Jak wygląda proces wypłaty?

Aby wypłacić pieniądze, musimy uzbierać na koncie minimum 100 zł. Nie jest to wysoki próg i można osiągnąć taką kwotę polecając nawet jedno konto.

Aby otrzymać pieniądze, musimy jedynie załączyć fakturę w panelu i termin płatności ustalić na co najmniej 7 dni roboczych.

Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o częstotliwość wypłat dla firm. Osoby fizyczne z kolei mogą dokonać wypłaty maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Pieniądze zostaną wypłacone na nasze konto bankowe, które podaliśmy w ustawieniach Money2Money.

Jak przebiega kontakt z klientem?

Money2Money dba o to, by klienci byli jak najbardziej poinformowani o wszelkich możliwych sprawach. W tym celu oferuje centrum pomocy, gdzie znajdują się odpowiedzi na wszystkie najważniejsze pytania.

Znajdziemy tutaj wszystkie możliwe kwestie od pytań dla początkujących po pytania o rozliczenia.

Jeżeli nadal masz pytania, Money2Money udostępnia formularz kontaktowy, gdzie możemy zadać dowolne pytanie a odpowiedź przyjdzie tak szybko, jak to możliwe.

Aby przetestować szybkość reakcji pomocy technicznej, zadałem pytanie na temat dokładnej liczby afiliantów. Odpowiedź dostałem 2 dni później. Testując sieci afiliacyjne 2 dni na odpowiedź to raczej standard.

Money2Money: plusy i minusy

Plusy:

 • Dobre stawki
 • Doświadczona sieć partnerska
 • Szybki kontakt
 • Konkursy z nagrodami pieniężnymi
 • Intuicyjny panel
 • Możliwość zlecenia wypłaty w dowolnym momencie

Minusy:

 • Na wypłatę musimy czekać minimum 7 dni roboczych

Czy warto korzystać z programu partnerskiego Money2Money?

Uważam, że Money2Money to jedna z najlepszych sieci afiliacyjnych w Polsce. Sieć skupia się na produktach finansowych, dzięki czemu można na niej dobrze zarobić.

Podoba mi się panel główny, który jest prosty i minimalistyczny. Dodatkowym atutem są konkursy, w których możemy wygrać nawet kilka tysięcy złotych.

Niewielkim minusem jest to, że wypłata ląduje na naszym koncie dopiero po tygodniu, a w niektórych sieciach możemy dostać pieniądze już kolejnego dnia.