eBrokerPartner to dość znana sieć afiliacyjna.

Czy to, że jest to popularna sieć, sprawia, że jest również dobra?

W tym artykule zrecenzuję eBrokerPartner. Opowiem o niej wszystko, co warto wiedzieć, podam jej plusy i minusy, oraz podpowiem, czy warto z niej korzystać.

Czym jest eBrokerPartner?

eBrokerPartner to jeden z najpopularniejszych programów partnerskich w Polsce. Powstał dość wcześnie, bo w 2007 roku i obecnie należy do grupy Rankomat.

eBrokerPartner w swojej ofercie ma głównie produkty finansowe, jednak znajdziemy tu też kilka ofert z innych kategorii.

Ten program partnerski wyróżnia się wysokimi prowizjami, przejrzystym panelem, oraz bonusem na start w wysokości 50 zł.

Co możemy promować?

Jak wspomniałem, eBrokerPartner skupia się głównie na produktach finansowych. Około 80% wszystkich ofert stanowią więc produkty, takie jak lokaty, konta, karty, kredyty, czy chwilówki.

Są tutaj też firmy z innych branż, takich jak multimedia oraz e-commerce. Możemy więc również promować np. Canal+, Play, Allegro, czy MediaMarkt.

Ogólna liczba produktów dostępnych do promocji waha się pomiędzy 200-300 i pochodzą one od 80 różnych firm.

Dostępne modele rozliczeniowe to:

 • CPS- (Cost Per Sale) prowizja za zakup produktu lub usługi
 • CPA- (Cost Per Action) prowizja za działanie, np. wypełnienie formularza
 • CPL- (Cost Per Lead) prowizja za leada, czyli dostarczenie danych osobowych
 • CPC- (Cost Per Click) prowizja za kliknięcie

Jak wysokie są prowizje?

Prowizje w eBrokerPartner różnią się w zależności od promowanych przez nas produktów.

Jeśli chodzi o produkty finansowe, eBrokerPartner wyróżnia się wysokimi prowizjami w porównaniu do konkurencji. Na produktach finansowych, takich jak konta bankowe jesteśmy w stanie zarobić od około 100 do nawet 500 zł, choć średnia prowizja to około 120 zł.

W zdecydowanej większości przypadków za produkty finansowe dostajemy ustaloną kwotę a nie procent od transakcji.

Pozostałe produkty do promowania również płacą nieźle. Za multimedia dostaniemy około 100 zł a za promowanie produktów ze sklepów internetowych możemy liczyć na prowizje od sprzedaży w wysokości około 3% wartości transakcji.

Jak zarejestrować się w eBrokerPartner i z niego korzystać?

Muszę przyznać, że testując różne sieci partnerskie, rzadko kiedy podoba mi się panel użytkownika. W przypadku eBrokerPartner, uważam, że panel jest intuicyjny i minimalistycznym, co czyni go prostym w użytkowaniu.

Aby korzystać z programu partnerskiego musimy oczywiście zarejestrować się. Rejestracja składa się z kilku kroków. Na początek musimy wybrać, czy jesteśmy osobą fizyczną czy firmą. Następnie podajemy dane do profilu i rozliczeń.

Po założeniu konta, będziesz musiał poczekać na jego aktywację. W moim przypadku od założenia do pełnej aktywacji minęło 5 dni, więc możliwe, że będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość zanim zaczniesz zarabiać na tej platformie.

Tak jak wspominałem, panel główny jest bardzo intuicyjny. Na stronie głównej mamy najpopularniejsze kampanie oraz aktualności.

W zakładce wyżej mamy na wyszukiwarkę kampanii, która jest dość rozbudowana i możemy sobie modyfikować filtry wyszukiwania według własnego uznania.

Dalej mamy też konkursy dla partnerów, statystyki i wszelkie inne potrzebne ustawienia. Dostępny jest też program poleceń. Warto zwrócić również uwagę na narzędzia. Możemy w nich tworzyć kreacje reklamowe, takie jak banery czy widżety.

Aby nie było tak kolorowo, to uważam, że strona eBrokerPartner mogłaby działać nieco szybciej. Zwłaszcza wyszukiwarka kampanii działa dość wolno, co może być czasem frustrujące.

Jak wygląda proces wypłaty?

Aby wypłacić pieniądze z eBrokerPartner, musimy zgromadzić na naszym koncie minimum 1 zł.

Wynagrodzenie wypłacane jest na podstawie faktur albo rachunków zgodnie z modelem rozliczeń wybranym przez danego partnera.

Do 7. dnia każdego miesiąca należy wystawić fakturę/rachunek z prowizjami za poprzedni miesiąc i przesłać go do eBrokerPartner przez e-mail lub nawet pocztą tradycyjną.

eBrokerPartner prześle pieniądze na konto bankowe w ciągu 14 dni od wystawienia dokumentu.

Jak wspomniałem na początku, eBrokerPartner oferuje jednorazowy bonus 50 zł. Bonus ten będziemy mogli wypłacić tylko w przypadku jeśli nasze zarobki przekroczą 250 zł.

Jeśli będziemy chcieli wypłacić np. 100 zł, bonusu nie otrzymamy i będziemy musieli czekać, aż zgromadzimy na koncie 250 zł.

Jak przebiega kontakt z klientem?

Na kontakt z klientem w eBrokerPartner nie można narzekać. Skontaktować możemy się poprzez adres e-mail lub czat na stronie.

Na najbardziej popularne pytania mamy już odpowiedzi w formularzach, dzięki czemu nie musimy obciążać supportu powtarzającymi się pytaniami.

Jeżeli mamy jakieś pytanie, najlepiej wysłać wiadomość e-mail a odpowiedź przyjdzie nam tak szybko, jak to możliwe, oczywiście jeśli wyślemy ją w dzień roboczy.

Aby przetestować czy jest to prawda, wysłałem wiadomość do eBrokerPartner na temat liczby partnerów zarejestrowanych w programie, ponieważ nie mogłem znaleźć tej informacji na ich stronie.

Zrobiłem to w poniedziałek o godzinie 13:19, jednak odpowiedź dostałem dopiero kolejnego dnia o godz. 10:07. Być może to opóźnienie było spowodowane tym, że w poniedziałek support musi nadrobić e-maile, które zostały nadesłane podczas weekendu.

eBrokerPartner: Plusy i Minusy

Przyjrzyjmy się zaletom i wadom tej sieci afiliacyjnej

Plusy:

 • Wysokie stawki
 • Przyjazny do użytkowania interfejs
 • Bonus 50 zł na start
 • Szeroka lista produktów do promowania
 • Próg wypłaty wynoszący tylko 1 zł

Minusy:

 • Strona nie działa zbyt szybko
 • Bonus dostajemy dopiero po przekroczeniu 250 zł
 • Stosunkowo długi czas aktywacji konta

Czy warto korzystać z programu partnerskiego eBrokerPartner?

Uważam, że jeśli szukasz dobrej sieci afiliacyjnej, powinieneś zarejestrować się w eBrokerPartner.

Jest to doświadczona sieć, która oferuje atrakcyjne prowizje w zamian za polecanie głównie produktów finansowych. Dodatkowo ma wiele kreacji reklamowych, ładny interfejs i niski próg wypłaty.

Warto się tu zarejestrować ze względu na bonus w wysokości 50 zł na start, choć aby go otrzymać, musimy uzbierać 250 zł na naszym koncie.