Jeżeli poszukujesz w pełni darmowego czatu do swojego sklepu e-commerce, bądź na stronę internetową, to Tawk.to oferuje to, czego szukasz.

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się platformie Tawk.to, poznamy jej funkcje, dowiemy się dlaczego jest za darmo i czy w ogóle warto z niej korzystać.

Czym jest Tawk.to i dlaczego jest za darmo?

Tawk.to to bezpłatna aplikacja z czatem live, którą można zamieścić w postaci widżetu na swoją stronę internetową. Oferuje możliwość interakcji na żywo pomiędzy potencjalnym klientem a pracownikiem wsparcia twojej firmy.

W rzeczywistości platforma ma jeszcze kilka innych funkcji, takich jak śledzenie zachowań użytkowników na twojej stronie, czy ustawianie automatycznych wyzwalaczy.

Tawk.to jest przedstawiane jako w pełni darmowe narzędzie i rzeczywiście tak jest, jednak firma nie jest organizacją charytatywną i zarabia pieniądze na kilka sposobów:

 • Gdy wykupisz usunięcie znaków firmowych Tawk.to z twoich czatów na żywo ($29/mies.)
 • Gdy wykupisz chatbota AI, który może automatycznie odpowiadać na pytania klientów ($29/mies.)
 • Gdy zdecydujesz się zatrudnić pracownika firmy Tawk.to do obsługi czatu ($1/godz.)
 • Gdy wykupisz możliwość połączeń wideo z klientami ($29/mies.)

Mimo tego, że Tawk.to zarabia, to i tak większość rzeczy można wykonać za darmo. Powód jest prozaiczny. Tawk.to robi to, aby odróżnić się od innych firm i uzyskać przewagę w konkurencyjnym rynku czatów na żywo.

Rzeczywiście udało się uzyskać przewagę, bowiem Tawk.to nie będąc pierwszą firmą na rynku czatów, dysponującą skromnym budżetem zdołało zdobyć aż 20% rynku, stając się tym samym najpopularniejszą aplikacją do czatu live na świecie.

Jakie funkcje posiada Tawk.to?

Oto dostępne funkcje Tawk.to:

1. Czat na żywo

Czat live odbywa się niezwykle sprawnie. Za każdym razem, gdy ktoś będzie próbował się z tobą skontaktować, w panelu usłyszysz dźwięk przypominający połączenie telefoniczne. Rozmowa rozpocznie się dopiero wtedy, gdy ją otworzysz. Co warte podkreślenia, Tawk.to nie narzuca limitu wiadomości miesięcznych, co jest standardem w branży.

2. Konfigurowalny widżet

Istotny jest widżet czatu, który pozwoli odwiedzającym na interakcję z tobą. Wklejamy go na naszą witrynę za pomocą kodu HTML, jednak zanim to zrobimy, możemy go odpowiednio ustawić.

Przykładowo, mamy możliwość zmiany kolorów, ustawiania z jakiego regionu ktoś może do nas napisać, ukrywania widżetu na telefonie, czy wyłączania emoji. Ustawień jest naprawdę sporo.

3. Historia czatów

Każda rozmowa jest zapisywana w zakładce “Inbox”. Tak długo, jak jej nie usuniesz, zostanie ona w archiwum do wglądu i analizy.

4. Baza wiedzy

Tawk.to wyposażone jest także w funkcję bazy wiedzy. Polega ona na tym, że na naszą stronę możemy dodać najczęściej pojawiające się pytania, czym odciążymy nieco czat na żywo.

Bazę tę możemy dostosowywać pod nasze potrzeby, organizować odpowiednio i na bieżąco powiększać. Jej wygląd jest bardzo profesjonalny. Nie można jej zamieścić na stronie za pomocą kodu, ale dostaniemy specjalny link, który możemy udostępnić w naszej witrynie.

5. Wyzwalacze

Do każdego czatu mamy też możliwość ustawienia wyzwalaczy, czyli automatycznych wiadomości, które są wysyłane do klienta pod jakimś warunkiem.

Przykładowo, jeśli osoba po drugiej stronie nie odpowiada przez minutę, możemy ustawić, że system wyśle do niej wiadomość o dowolnej treści, np. “Czy jest jeszcze coś, co chciałby Pan wiedzieć?”.

6. Zarządzanie wieloma witrynami

Tawk.to nie ogranicza cię, jeśli chodzi o liczbę stron internetowych. Możesz tworzyć tak wiele widżetów na tyle stron, ile tylko zapragniesz. Wszystkimi czatami możesz zarządzać z jednego pulpitu.

7. Statystyki

Na pewno ciekawą opcją jest panel ze statystykami. Możesz sprawdzać w nim wiele rzeczy, takich jak czas odpowiedzi, nieodebrane rozmowy, czasy trwania rozmów, czy wiadomości online.

8. Inne funkcje

Warto również wspomnieć o funkcjach takich jak:

 • Możliwość blokowania wybranych użytkowników
 • Subkonta dla każdego pracownika
 • Podział na departamenty
 • Powiadomienia na pulpicie
 • Liczne integracje
 • Komunikacja między pracownikami
 • Emotikony
 • Funkcje rozmów wideo z klientami (za dodatkową opłatą)
 • Chatbot AI (za dodatkową opłatą)

Czy warto korzystać z Tawk.to?

Tawk.to to najpopularniejszy na świecie dostawca usług czatu na żywo. Reklamuje się jako w pełni darmowe narzędzie, lecz w rzeczywistości oferuje darmowy plan na zawsze z kilkoma ograniczeniami, za które musimy płacić. Jednak ten darmowy plan jest dużo bardziej hojny, niż w przypadku konkurencji.

Jeśli masz więc ograniczony budżet i dopiero zaczynasz, to z pewnością warto rozważyć Tawk.to. Ma właściwie wszystko, czego możesz potrzebować- konfigurowalny widżet, historię rozmów, czy wyzwalacze.

Możesz też skorzystać z płatnych dodatków, jednak moim zdaniem jeśli chcesz wykupić chatbota AI, usunięcie znaku wodnego, czy rozmowy wideo, to jest to mało opłacalna opcja. Dlaczego? Za każdy dodatek płacisz osobno $29/mies. Oznacza to, że prawdopodobnie przepłacisz za Tawk.to.

Konkluzja jest więc taka, że tak długo jak korzystasz z Tawk.to za darmo, to warto to robić. A jeśli szukasz innych czatów na żywo, które w pełnych pakietach będą tańsze niż dodatki Tawk.to, to zapraszam cię do rankingu najlepszych platform do czatów dla e-commerce i stron internetowych.