Jeżeli poszukujesz platformy do prowadzenia webinarów lub spotkań online, jedną z dostępnych opcji może być WebinarJam.
W tym artykule przyjrzymy się funkcjom WebinarJam, a także jego wadom i zaletom, dzięki czemu na końcu tego artykułu dowiesz się, czy warto korzystać z tego narzędzia.
Czym jest WebinarJam?
WebinarJam to jedna z wielu dostępnych platform do tworzenia i zarządzania webinarami na żywo, webinarami automatycznymi, oraz spotkaniami online.
Platforma działa w przeglądarce, dlatego spotkania online będą dostępne na każdym systemie i na każdym urządzeniu.
Webinary na WebinarJam mogą być prowadzone nawet przez 6 gospodarzy jednocześnie dla 5000 uczestników.
Jakie funkcje posiada WebinarJam?
Zacznijmy od tego, że WebinarJam to narzędzie bardzo proste w obsłudze. W panelu głównym jest niewiele elementów.
Wśród nich jest opcja stworzenia webinaru, który możesz skonfigurować ekspresowo w około minutę, gdzie od razu uzyskasz link do spotkania. Możesz też przejść przez dłuższy proces konfiguracji, gdzie dostosujesz każdy element do własnych potrzeb, np. godzinę rozpoczęcia, czy stronę rejestracji.
WebinarJam wyróżnia się szybkim czasem ładowania i brakiem opóźnień, jeśli chodzi o transmisje na żywo. Jedynie gdy uruchamiasz ankietę zdarza się, że obraz i dźwięk nie są skonfigurowane z pojawianiem się samej ankiety, jednak jest to prawdopodobnie celowy zabieg w celu uniknięcia gorszej jakości.
Uczestnicy mogą oglądać konferencje z każdego urządzenia, lecz gospodarz może prowadzić transmisję jedynie z poziomu komputera.
Co wyróżnia WebinarJam to tzw. Panic Button. Jest to specjalny przycisk, który w przypadku problemów z łącznością gospodarza, po kilku sekundach uruchomi nowy pokój oraz przeniesie do niego wszystkich uczestników bez utraty żadnych danych, aby móc kontynuować trasmisję.
WebinarJam wyposażony jest w funkcję automatycznego nagrywania spotkań wraz z całą zawartością, czyli czatem, ankietami, czy wezwaniem do działania. Dzięki temu osoby oglądające webinar z odtworzenia będą miały realistyczny obraz wydarzenia na żywo.
Jeżeli chodzi o dostępne narzędzia zaangażowania podczas wydarzenia na żywo, to należą do nich na przykład tablica. Ta funkcja jest standardem, jeśli chodzi o platformy do webinarów i pozwala rysować, pisać, usuwać, czy kolorować zawartość białej kartki.
Dostępne są również ankiety, w których możesz zadawać uczestnikom dowolne pytania, a co więcej istnieje opcja wyboru konkretnego czasu, w którym ankieta automatycznie pojawi się na czacie. Po jej zakończeniu możesz udostępniać wyniki uczestnikom.
To, co czyni WebinarJam świetnym narzędziem sprzedażowym jest funkcja pokazywania ofert. Za każdym razem, gdy klikniesz odpowiedni przycisk, na ekranie uczestnika wyświetli się oferta z linkiem, po kliknięciu którego użytkownik może zapoznać się z tym, co sprzedajesz. Warto przedstawiać ofertę kilkukrotnie podczas webinaru, ponieważ uczestnicy mają opcję zamykania oferty w dowolnym momencie.
Z dodatkowych smaczków, które mogą przekonać się do wybrania WebinarJam, istnieją możliwości zastosowania kilka trików w ofertach, takich jak minutnik, liczba pozostałych sztuk, lub powiadomienia, gdy ktoś właśnie dokonał zakupu.
Podczas transmisji na żywo, jako gospodarz możesz dopuścić do głosu dowolną osobę z widowni i nadać jej takie same prawa jak tobie, czyli będzie mogła np. udostępniać ekran, czy rysować na tablicy. Następnie możesz cofnąć tej osobie prawa gospodarza.
To, ile osób przechodzi do linku z ofertą możesz śledzić dzięki narzędziom analitycznym WebinarJam. Będą one odpowiednie do śledzenia ruchu, zaangażowania, czy współczynnika konwersji rejestracji.
Dzięki statystykom możesz również badać to, jak długo uczestnicy pozostają na webinarach i kiedy je opuszczają, dzięki czemu w przyszłości możesz poprawiać niektóre elementy twoich prezentacji.
Dużym plusem WebinarJam jest dostępność gotowych szablonów stron rejestrujących do webinaru. Co więcej, szablony te możesz dowolnie edytować i np. dodawać swoje logo, zmieniać kolory, czcionki, czy wgrywać obrazki. Wszystko to, aby zapewnić spójność z twoją marką.
Istnieje również możliwość przeprowadzania split testów szablonów. Polega to na tym, że w tym samym czasie połowa osób dostanie możliwość zarejestrowania się na webinar ze strony rejestrującej A, a druga połowa z innej strony rejestrującej B. Dzięki temu wybierzesz, która z nich konwertuje lepiej.
Z innych rzeczy, o których warto wspomnieć to możliwość integracji WebinarJam z YouTube oraz Facebookiem, dzięki czemu twoja widownia na tych platformach również zobaczy twoją transmisję na żywo, nawet jeśli nie zarejestruje się na nią.
Całkiem rozbudowane są funkcje mailowe. Dzięki nim WebinarJam będzie wysyłał e-maile przypominające przed rozpoczęciem wydarzenia osobom, które się na niego zarejestrowały.
Dodatkowo możesz wysyłać e-mailem osobom, które nie wyświetliły twojej oferty lub osobom, które w ogóle nie pojawiły się na webinarze, aby odtworzyły go ponownie.
Cennik
Obecnie większość platform internetowych oferuje darmowy okres testowy. WebinarJam nie idzie tą drogą i oferuje jedynie 30 dni na zwrot pieniędzy za zakupiony pakiet. Ceny pakietów są następujące:
Starter ($39/mies): Do 100 uczestników, webinar maksymalnie 1-godzinny, 1 gospodarz, brak automatycznych webinarów, Panic Button i panelu moderatora.
Basic ($79/mies): Do 500 uczestników, webinar max. 2-godzinny, 2 gospodarzy, brak Pannic Button i panelu moderatora.
Professional ($229/mies): Do 2000 uczestników, webinar max 3-godzinny, do 4 gospodarzy, brak panelu moderatora.
Enterprise ($379/mies): Do 5000 uczestników, webinar max 4-godzinny, do 6 gospodarzy.
Osobiście podoba mi się strategia cenowa WebinarJam, ponieważ jest prosta i każdy pakiet różni się głównie liczbą uczestników. Co na pewno należy zaliczyć na minus to fakt, że funkcje, takie jak Panic Button są dostępne dopiero w najdroższych abonamentach.
Plusy i minusy
Plusy:
- Szablony stron rejestracyjnych i split testy
- Oferta z wezwaniem do działania i minutnikiem
- Powtórki webinarów wraz z całą zawartością
Minusy:
- Wysokie ceny, brak darmowego okresu testowego
Czy warto korzystać z WebinarJam?
WebinarJam to bardzo dobra platforma do webinarów na żywo. Oferuje mnóstwo funkcji, które czynią ją dobrym wyborem, zwłaszcza dla osób, które sprzedają produkty podczas transmisji na żywo.
Cenowo na pewno nie jest to przystępna platforma. Jeśli szukasz czegoś tańszego, przejdź do rankingu najlepszych platform do webinarów.