Jeżeli planujesz zwiększać dochody swojej firmy dzięki organizowaniu webinarów, to jest to świetny pomysł.

Zanim jednak zaczniesz, musisz wybrać sprawdzone i pewne narzędzie, dzięki któremu twoje transmisje będą przebiegały bezproblemowo i w dobrej jakości.

Jaką platformę do webinarów najlepiej wybrać? Poznaj ten ranking, by się tego dowiedzieć.

1. ClickMeeting

ClickMeeting to polska platforma do webinarów, która jest bardzo popularna nie tylko w naszym kraju, ale i za granicą.

Charakteryzuje się prostotą obsługi i wieloma dostępnymi funkcjami, które czynią tę platformę kompleksowym narzędziem do prowadzenia transmisji na żywo.

ClickMeeting pozwala prowadzić nieograniczoną liczbę webinarów, na których jako gospodarz możemy tworzyć podpokoje, wirtualne tło, tablice, udostępniać ekran, czy nagrywać wydarzenie.

Ponadto możliwe jest tłumaczenie czatu, przeprowadzanie ankiet podczas webinarów, czy wcześniejsze przygotowanie plików i prezentacji.

ClickMeeting oferuje aż 30 dni darmowego okresu próbnego. Najtańszy pakiet to koszt 45 zł miesięcznie.

2. Demio

Demio to bardzo dobrze zaprojektowane narzędzie, pozwalające na szybkie przygotowanie webinaru na żywo lub z odtworzenia.

Narzędzie to cechuje się również szerokimi możliwościami dostosowywania. Możemy pod własne potrzeby zaprojektować stronę rejestracji do webinaru, stronę z podziękowaniem, tworzyć ankiety, czy materiały informacyjne.

Możemy także ustawiać automatyczne powiadomienia e-mail przed rozpoczęciem webinaru. Obsługa samego wydarzenia również jest prosta za sprawą minimalistycznego interfejsu.

Aby pomóc w generowaniu leadów, Demio integruje się z popularnymi narzędziami CRM, takimi jak Salesforce, HubSpot i Pipedrive.

Warto posiadać stabilne łącze internetowe, ponieważ Demio miewa problemy z dźwiękiem i jakością obrazu, gdy połączenie gospodarza jest słabe.

Najtańszy plan Demio kosztuje $75/mies. Przed zakupem można jeszcze przetestować platformę bezpłatnie przez 14 dni.

3. Livestorm

Livestorm charakteryzuje się ciekawym darmowym planem, który pozwala na przeprowadzenie bezpłatnych webinarów do 20 minut i do 30 uczestników.

Aby korzystać z Livestorm, nie potrzebujemy pobierać żadnych aplikacji, ponieważ obsłużymy webinary z poziomu przeglądarki internetowej. Funkcje, które warto wymienić to możliwość tworzenia oddzielnych pokoi, personalizacja webinarów, przypomnienia o webinarach, czy narzędzia do angażowania odbiorców (ankiety, pytania i odpowiedzi, czat na żywo, reakcje emoji).

Oprócz wspomnianego darmowego planu, plan płatny kosztuje 79 euro miesięcznie dla 100 uczestników.

Więcej o Livestrom przeczytasz w tym artykule.

4. EasyWebinar

EasyWebinar to solidna pozycja z wystarczającą liczbą funkcji do przeprowadzenia w pełni udanego webinaru na żywo, jak i zautomatyzowanego.

Interfejs uczestników, jak i gospodarza jest zaprojektowany prosto i schludnie. EasyWebinar może być dobrą opcją do obsługi na telefonie, choć aby obejrzeć webinar należy pobrać aplikację.

Platforma wyróżnia się obszerną analityką, dzięki czemu w łatwy sposób możesz śledzić zaangażowanie uczestników w transmisje.

Ceny EasyWebinar rozpoczynają się od $80/mies, choć istnieje też darmowy plan do 10 uczestników.

5. LiveWebinar

LiveWebinar działa na całym świecie, jednak większość klientów tej platformy pochodzi z Polski.

Również znajdziemy tutaj darmowy plan, lecz ograniczony do max. 30 minut webinaru i tylko do 5 uczestników.

Jeśli chodzi o możliwości LiveWebinar, są one całkiem szerokie. Podczas transmisji możemy udostępniać tablicę, na której możemy rysować oraz dopuszczać do niej uczestników.

Ponadto możemy robić ankiety, a także prowadzić webinar również na YouTube i Facebooku.

LiveWebinar może być nieco trudniejszy w obsłudze od innych platform. Aby przetestować jego działanie, mamy wspomniany darmowy plan. Jeśli to dla nas za mało, płatne abonamenty rozpoczynają się od 48 zł miesięcznie.

6. GetResponse

GetResponse to platforma znana z produktu do e-mail marketingu, jednak od jakiegoś czasu oferuje także możliwość robienia webinarów

Jedną z najbardziej wyróżniających się funkcji jest możliwość tworzenia lejków webinarowych, które oferują personalizowane szablony i intuicyjne opcje projektowania w celu zwiększenia liczby rejestracji. Wbudowane testowanie A/B zapewnia optymalną wydajność strony rejestracyjnej.

Narzędzia prezentacyjne GetResponse imponują, oferując płynne przejścia, wszechstronne narzędzie do tablicy i bezproblemową integrację z YouTube. Zaangażowanie publiczności ułatwiają ankiety, badania i interaktywne funkcje, takie jak podnoszenie ręki i sesje pytań i odpowiedzi.

Ceny planów GetResponse, w których dostępne są webinary rozpoczynają się od 196 zł.

7. GoToWebinar

GoToWebinar to odpowiednie narzędzie dla firm, które lubią badać różne statystyki, np. to, z jakiego źródła uczestnicy webinaru zarejestrowali się na niego.

Inne funkcje to na przykład przeróżne statystyki na temat historycznych webinarów, integracje, opcje brandingowe. Biorąc to pod uwagę, można stwierdzić, że jest to dobry wybór dla większych biznesów, które cenią sobie profesjonalne rozwiązania.

Minusem jest na pewno to, że GoToWebinar wymaga pobrania oprogramowania, by uczestniczyć w webinarach.

Ceny rozpoczynają się od $49/mies. i nie ma bezpłatnego okresu próbnego.

Czym jest platforma do webinarów?

Platforma do webinarów umożliwia organizowanie wirtualnych spotkań pomiędzy uczestnikami a gospodarzami.

Typowa platforma do webinarów jest lepszym rozwiązaniem, niż zwykłe programy do spotkań online, ponieważ jest wyposażona w szereg przydatnych funkcji, takich jak:

  • Interaktywne tablice
  • Strony zapraszające
  • Przypomnienia o spotkaniach
  • Ankiety
  • Dostosowywanie brandingu
  • Integracje z innymi narzędziami
  • Narzędzia marketingowe

Po co robi się webinary?

Webinary robi się w różnym celu, jednak najczęściej mają one związek z marketingiem. Dzięki webinarom można prowadzić prezentację dla dużej grupy osób i budować wartość w ich oczach.

Dzięki temu zwiększa się świadomość naszej marki i wielu z uczestników webinarów może zostać naszym klientem.

Ponadto podczas webinarów możemy zaprezentować nasz produkt, generować leady, prowadzić szkolenia, czy nawiązywać kontakty.