Jeżeli poszukujesz platformy do organizacji webinarów, Livestorm może być dla ciebie jedną z lepszych opcji.

W tym artykule przyjrzymy się funkcjom Livestorm, cennikowi, a także powiemy jakie wady i zalety posiada ta platforma do wideokonferencji.

Jakie funkcje posiada Livestorm?

Najważniejszą funkcją Livestorm jest możliwość tworzenia webinarów na żywo lub z automatycznych webinarów z odtworzenia.

W tym drugim przypadku nie mamy wielu możliwości interakcji z publicznością oprócz zaplanowania początku i końca sesji, oraz przekierowania uczestników do danego linku.

Każdy webinar może być podzielony na sesje, które możesz zaplanować na kolejne dni lub godziny.

Ponadto w Livestorm istnieje również funkcja tworzenia szybkich pokoi do spotkań online, która umożliwia na przykład spotkania ze współpracownikami.

Zapraszając na webinar masz możliwość dostosowania strony rejestrującej oraz e-maili. Możesz wgrać swoje logo, obrazki, czy zmieniać kolory.

Istnieje również sekcja e-mail, którą także możemy dostosować pod własne potrzeby.

Przykładowo, możemy ustawić e-mail przypominający o webinarze na 5 minut, godzinę, lub 24 godziny przed wydarzeniem. Dodatkowo mamy możliwość wysłania dodatkowej wiadomości osobom, które nie były na wydarzeniu, czy wysłać podziękowanie tym, którzy uczestniczyli w spotkaniu.

Każdą wiadomość e-mail możemy ustawić tak, jak chcemy i możemy zmieniać jej treść, przyciski, linki, itp.

Jeżeli chodzi o obsługę samego webinaru i interakcje, z pewnością nie możemy narzekać na brak funkcji.

Mamy do dyspozycji oczywiście czat, w funkcji prywatnej lub publicznej. Możemy też pokazywać prezentacje, a następnie udostępniać je jako plik dla uczestników. Nie zabrakło także możliwości udostępniania ekranu oraz sekcji Q&A.

Dostępne są także ankiety i wezwanie do działania. Jeżeli chodzi o wezwanie do działania, powinno zostać poprawione, ponieważ po zamknięciu go przez uczestnika nie można go włączyć ponownie.

Spotkania wideo w Livestorm charakteryzują się dobrą jakością obrazu i dźwięku. Jest to regułą zarówno, gdy uczestnik ogląda je na komputerze, jak i na telefonie. Co prawda na telefonie uczestnicy oglądają transmisję z kilkusekundowym opóźnieniem, ale jest to celowe działanie w celu poprawy wydajności.

Webinary możesz też nagrywać zarówno jako gospodarz, jak i uczestnik. Jeżeli jakaś osoba ogląda powtórkę webinaru, to może zadać pytanie na czacie, a jego treść zostanie przesłana do gospodarza na e-mail, dzięki czemu może odpowiedzieć na pytanie w dowolnym momencie.

Minusem jest to, że podczas powtórki webinaru nie ma możliwości automatycznego umieszczenia wezwania do działania. Można to zrobić tylko podczas uczestniczenia w webinarze lub po prostu wysłać link na czacie.

W zakładce “Apps” znajdziemy aplikacje, z którymi możemy zintegrować nasze kontro Livestorm. Są to np. Zapier, Google Analytics, czy Pipedrive.

Na koniec warto wspomnieć, ze dostępne są też statystki. Możemy się z nich dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, np. tego, kto zapisał się na webinar, kiedy, z jakiego źródła, czy z jakiej lokalizacji.

Do Excela możemy pobierać raporty z webinarów, takie jak liczba uczestników na żywo, pytania, czas trwania webinaru, itd.

Cennik

Livestorm oferuje darmowy plan do 30 aktywnych kontaktów i max. 20 minut webinaru.

Jeśli chcesz zwiększyć ten limit, możesz przejść na pakiet Pro, który pozwala na sesję do 4 godzin i maksymalnie 100 uczestników. Kosztuje on od 79 euro miesięcznie. Im więcej uczestników, tym więcej zapłacimy. Przykładowo cena za 500 uczestników webinaru to już 299 euro.

Plany Business i Enterprise są wycenione indywidualnie i są przeznaczone dla dużych firm, które organizują webinary dla przynajmniej kilku tysięcy osób jednocześnie.

Plusy i minusy

Plusy:

  • Możliwość dostosowania strony rejestrującej i e-maili
  • Możliwość zadawania pytań podczas powtórek webinarów
  • Statystyki

Minusy:

  • Wezwania do działania powinno zostać poprawione

Czy warto korzystać z Livestorm?

Livestrom to jedna z lepszych platform do webinarów dostępna na rynku. Posiada schludny interfejs, oraz bardzo dużo funkcji dla gospodarzy webinarów. Umożliwia zarówno transmisje live, jak i automatyczne.

Dodatkowym atutem jest darmowy plan, dzięki któremu można zapoznać się z działaniem platformy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, które miejsce zajmuje Livestorm w moim rankingu najlepszych platform do webinarów, kliknij tutaj.