Szukasz programu, w którym stworzysz wizytówkę swojej firmy w szybki i łatwy sposób, a dodatkowo zrobisz to bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy?

Oto 6 najlepszych programów, które pomogą ci stworzyć ładną i skuteczną wizytówkę dla twojej firmy.

1. Canva

Canva to moje ulubione narzędzie, którego używam w swojej firmie do praktycznie każdego projektu graficznego. Można w niej stworzyć właściwie wszystko, poczynając od banerów, kończąc na okładkach na książki. Oczywiście jest również możliwość stworzenia wizytówek firmowych.

Aby stworzyć wizytówkę, wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce “wizytówka” (po angielsku) a Canva sama ustawi najpopularniejszy rozmiar wizytówki. Następnie możesz po prostu wybrać branżę, w której działasz, a Canva zaproponuje ci gotowe szablony wizytówek zaprojektowanych pod daną branżę.

Przykładowo, jeśli jestem architektem, wpisuję w wyszukiwarkę szablonów moją branżę. Otrzymam dostępne gotowe szablony, w których moją rolą będzie jedynie podmienienie danych.

canva tworzenie wizytowki

Następnie wizytówkę możemy pobrać i zlecić jej wydruk. Możesz też zacząć od pustej wizytówki i stworzyć ją od podstaw z gotowych elementów w Canvie.

Najlepsza część? Canva jest darmowa. Co prawda darmowa wersja ma pewne ograniczenia, np, niektóre szablony nie są dostępne. Możecie jednak za darmo przez 30 dni wypróbować pełną wersję, aby stworzyć wizytówkę a po tym czasie po prostu zrezygnować z pełnej wersji usuwając swoją kartę płatniczą. Pełna wersja rozpoczyna się od 49,99 zł/mies i kontynuowanie jej ma sens, gdy robicie minimum kilka grafik w miesiącu.

Warto też znać choćby podstawy angielskiego, ponieważ Canva dostępna jest tylko w tym języku. Więcej o Canvie możesz przeczytać w tym artykule.

2. Adobe Express

W niemal identyczny sposób jak Canva działa Adobe Express. To kolejny program w przeglądarce, gdzie możemy za darmo stworzyć naszą wizytówkę.

Również możemy to zrobić bez specjalistycznej wiedzy, wybierając szablon i edytując go pod własne potrzeby.

adobe express tworzenie wizytowki

Oprócz wizytówek możemy tworzyć wiele, wiele więcej. Również dostępna jest darmowa, ograniczona wersja, choć za darmo możemy skorzystać z pełnej.

3. Visme

Visme to kolejne narzędzie do tworzenia setek projektów graficznych, w tym wizytówek dla firmy. Ma nieco więcej opcji konfiguracji w porównaniu do dwóch poprzedników, lecz jest trudniejsze w użyciu.

Jednak mimo to nadal można stosunkowo łatwo stworzyć swój projekt wizytówki. Możesz dodać swoje logo, nazwę firmy, numer telefonu, adres e-mail, itp. w odpowiednich polach.

visme tworzenie wizytowki

Możesz też oczywiście zmieniać czcionki, kształty, kolory, tak aby pasowały do Twojej marki. Gdy będziesz zadowolony ze swojego projektu, możesz zapisać plik w formacie PDF do drukowania.

Minusem jest to, że narzędzie jest w języku angielskim, a do tego nie jest ono tanie, ponieważ w najuboższej wersji kosztuje około $13 miesięcznie, które musisz zapłacić z góry za cały rok.

4. Business Card Maker

Business Card Maker to niezwykle proste narzędzie specjalne zaprojektowane pod wizytówki. Aby korzystać z programu nie musimy się do niego nawet rejestrować.

Wystarczy tylko wybrać szablon i edytować dane, dodając swoje logo. Liczba szablonów i możliwości tej strony są jednak bardzo ograniczone z racji tego, że wszystko jest za darmo.

business card maker tworzenie wizytowki

Strona zarabia jedynie na polecaniu programu do tworzenia logo, oraz drukarni.

5. Gimp

Zanim zacząłem korzystać z Canvy, używałem właśnie GIMPa. Jest to nic innego jak odpowiednik Photoshopa, tyle, że kompletnie darmowy. Aby korzystać z GIMPa, musimy go pobrać na komputer.

Jest to narzędzie dla nieco bardziej zaawansowanych osób i stworzenie wizytówki zajmie trochę czasu, ponieważ sami musimy wprowadzić wymiary, edytować elementy, nie mamy szablonów, specjalnych czcionek, itd.

gimp tworzenie wizytówki

Myślę, że jest to zaawansowane narzędzie, ale musimy się go nauczyć. Nie zmienia to jednak faktu, że wizytówkę, jak i każdy inny projekt graficzny stworzymy tu za darmo.

6. Logaster

Logaster to jeden z najlepszych kreatorów wizytówek na rynku. Bogate w funkcje oprogramowanie pozwala tworzyć wiele projektów w bardzo krótkim czasie. Wystarczy wybrać najbardziej atrakcyjny szablon projektu, wprowadzić niezbędne zmiany i to wszystko.

Niestety firma nie udostępnia darmowej wersji i korzystanie z tego rozwiązania jest dość kosztowne. Program jest bowiem przeznaczony dla większych przedsiębiorstw.