Szukasz programu do faktur i nie wiesz ile możesz za niego zapłacić?

W tym artykule dowiesz się ile kosztuje dobry program do faktur, jak go wybrać, oraz podam ci konkretne programy warte zaufania.

Ile kosztuje program do wystawiania faktur?

Program do wystawiania faktur nie należy do wysokich kosztów. Zazwyczaj koszt takiego programu wynosi od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie, choć z reguły jest to kilkanaście złotych.

Na rynku istnieje wiele programów do wystawiania faktur. Oto 7 najpopularniejszych oraz ich ceny:

NazwaCena
Fakturownia0-59,99 zł/mies
FakturaXL0-19,99 zł/mies
inFakt5-150 zł/mies
iFirma0-150 zł/rok
Firmino0-8,8 zł/mies
wFirma19 zł/mies
Faktura.pl13,99-28,99 zł/mies

Ceny programów do faktur zależą od wielu czynników, między innymi:

Długość abonamentu: Opłacając abonament przez krótki czas, np. na miesiąc lub pół roku z góry, średnia miesięczna cena abonamentu za program do faktur będzie wyższa, niż w porównaniu opłacenia go na dłuższy okres, np. roku.

Funkcje: Cena programu do wystawiania w dużej mierze zależy od jego możliwości. Im więcej ma funkcji, tym więcej zapłacisz.

Liczba faktur: Nie zawsze, ale często zdarza się, że cena programu do faktur jest zależna od tego, ile dokumentów miesięcznie wystawiasz.

Marka i reputacja dostawcy: Programy oferowane przez znane i renomowane firmy mogą kosztować więcej niż produkty mniej znanych dostawców. Reputacja dostawcy wpływa na zaufanie klientów.

Jakie funkcje powinien posiadać program do faktur?

Zanim wybierzesz program do faktur, zwróć uwagę czy oferuje następujące funkcje:

Darmowy okres próbny: Dobry program do faktur powinien oferować darmowy okres próbny, zwykle przez około 30 dni. To wystarczająco czasu na przetestowanie funkcji programu i podjęcie decyzji o ewentualnym zakupie.

Darmowy plan z ograniczoną liczbą faktur: Nie każdy, ale wiele programów do faktur oferuje kilka faktur miesięcznie bezpłatnie. To dobra opcja dla firm, które mają niskie przychody i nie chcą dodatkowo płacić za oprogramowanie do faktur.

Szablony faktur: Dla wielu osób ważne jest, w jaki sposób wygląda ich faktura, czyli jaka jest kolorystyka, szablon, i czy można umieścić na fakturze logo swojej firmy.

Duża liczba typów faktur: Pamiętajmy o tym, by przed rejestracją do programu do faktur upewnić się, że możemy w nim wystawiać typ faktur, które będziemy wystawiać. Zwykle te popularniejsze, np. faktura VAT są dostępne wszędzie, jednak te mniej popularne, np. faktura zaliczkowa niekoniecznie.

Statystyki: Dobry program do faktur powinien zliczać wystawiane faktury i na ich podstawie generować raporty, które możesz następnie przeanalizować i obserwować w jakim kierunku pod względem finansowym idzie twoje przedsiębiorstwo.

Inne funkcje: Warto zwrócić też uwagę czy program do faktur ma inne funkcje, jeśli ich potrzebujemy, np. magazyn, możliwość dodania innych pracowników do programów, generowanie plików kontrolnych, czy zabezpieczenia.

Jaki jest najlepszy program do wystawiania faktur?

Biorąc pod uwagę cenę, oraz powyższe cechy dobrego programu do faktur, osobiście uważam, że najlepszym programem dla małych, jak i większych firm jest Fakturownia, z której sam korzystam. Oto dlaczego ją polecam:

  • Oferuje 30 darmowych dni testowych
  • Jest darmowa do 3 faktur na miesiąc
  • Można tworzyć własny wygląd faktur
  • Oferuje raporty i statystyki
  • Można wystawiać wszystkie najważniejsze typy faktur
  • Posiada program do zarządzania magazynem
  • Jest jednym z tańszych programów

Jeśli chcesz przejść do Fakturowni i dowiedzieć się o niej, więcej, kliknij ten link.