Faktury.pl to kolejna propozycja, jeśli chodzi o program do fakturowania i magazynu.

Jakie funkcje znajdziemy? Jakie są wady i zalety tego programu?

Tego wszystkiego dowiecie się w tej recenzji Faktury.pl.

Czym są Faktury.pl?

Faktury.pl jak sama nazwa wskazuje to program do wystawiania faktur online, który oferuje również moduł do zarządzania magazynem.

Pierwsza wersja serwisu powstała w 2007 roku i od tego czasu program stale rozwija się wraz ze zmieniającymi się trendami i przepisami.

Faktury.pl nie należą do grona najpopularniejszych tego typu programów w Polsce, jednak jego funkcjonalność jest na wysokim poziomie.

Jakie funkcje oferują Faktury.pl?

Pierwsze logowanie do serwisu wywarło na mnie pozytywne zaskoczenie, ponieważ interfejs Faktury.pl jest nowoczesny i przejrzysty, co nie jest wcale taką oczywistością porównując podobne tego typu programy.

Mamy tu rzut oka na statystyki oraz niezapłacone faktury, oczekujące wpływy, itp. U góry mamy najpopularniejsze skróty, np. przycisk do wystawiania faktur.

Wystawianie samej faktury odbywa się szybko i wygodnie. Możemy wystawić masę różnych rodzajów dokumentów, gdzie oprócz faktur VAT, czy paragonów, możemy również utworzyć reklamacje, noty księgowe, czy pro formy.

Numery faktury, daty sprzedaży i wystawienia ustawiają się automatycznie. Możemy wybrać oznaczenia sprzedaży (np. SW, EE, itd.), czy rodzaj sprzedaży JPK.

Dane klienta uzupełnią się automatycznie z bazy GUS po wpisaniu jego NIP-u. Dodatkowo jednym kliknięciem możemy też sprawdzić VIES oraz czy kontrahent jest płatnikiem VAT.

Następnie wpisujemy towar lub wybieramy go z listy, jeśli zapisaliśmy go już wcześniej w systemie, a ceny obliczą się automatycznie.

Możemy również wybrać jedną z wielu innych walut.

Dalej możemy ustawić sposób płatności, terminy, czy utworzyć na podstawie faktury dokument cykliczny.

Mamy również ustawienia kolumn, które są obszerne i możemy dodawać na fakturę wiele niestandardowych rzeczy, taki jak data produkcji, czy waga.

Faktura gotowa do druku prezentuje się tak jak poniżej, choć to domyślny wygląda i możemy wybrać kilkanaście innych szablonów.

Oprócz druku, dokument możemy też wysłać e-mailem bezpośrednio z sytemu do klienta w wybranej wersji językowej oraz z gotowym szablonem wiadomości, który możemy modyfikować.

W systemie Faktury.pl znajdziemy też listę klientów, by monitorować naszych kontrahentów, dodawać, lub usuwać ich w miarę potrzeb.

W zakładce “statystyki” umieszczone są statystki finansowe przedstawione w przejrzystej formie, które możemy dowolnie filtrować. Będą tu również ujęte koszty, ponieważ w programie możemy dodawać faktury zakupowe.

Na szczególną uwagę zasługuje moduł magazynu. W zależności od wersji cenowej, możemy ich prowadzić nawet kilka na jednym koncie.

Program magazynowy firmy Faktury.pl stanowi rozwiązanie dla przedsiębiorców z branży handlowej, produkcyjnej oraz usługowej. Zintegrowany system skraca drogę od ewidencji do fakturowania, eliminując ryzyko błędów i zapewniając sprawne zarządzanie stanami magazynowymi.

Najważniejsze funkcje tego programu to intuicyjne magazynowanie towarów na półkach sklepu. Importowanie paczek ze stanami magazynowymi to prosty proces, umożliwiający określenie nazwy, numerów seryjnych, cen netto zakupu oraz sprzedaży, wraz z aktualnymi rabatami.

Dodatkowo, elastyczność sortowania stanu magazynowego po producencie, produkcie, kategorii i statusie (sprzedaż / rezerwacja / dostępny) przyczynia się do łatwego monitorowania i zarządzania asortymentem.

Atutem jest też możliwość jednym kliknięciem sprawdzenia bestsellerów, ułatwiająca podejmowanie decyzji dotyczących zamówień, promocji i strategii rozwoju sklepu. Program dostarcza czytelnych danych dotyczących wielkości sprzedaży i wag produktów, co ułatwia planowanie usług kurierskich.

Proces tworzenia stanów magazynowych jest intuicyjny, umożliwiając import plików lub ręczne uzupełnianie. Zalecanie pierwszej opcji podkreśla łatwość i szybkość użytkowania. W razie pytań czy konieczności konfiguracji, dostępny jest dział obsługi klienta.

Program Faktury.pl to nie tylko narzędzie optymalizujące funkcjonowanie firmy, ale także gwarantujące pełną kontrolę nad ruchem towarów i finansami. Integracja z zewnętrznymi aplikacjami i urządzeniami, takimi jak czytniki kodów czy drukarki etykiet, zwiększa efektywność działania magazynu

Ile kosztują Faktury.pl?

Faktury.pl dostajemy w pakiecie za darmo do przetestowania na miesiąc. Po tym czasie musimy wybrać jeden z pakietów.

Darmowy: Bezpłatny pakiet, bez magazynu i możliwości tworzenia niektórych dokumentów. Możemy w nim wystawić do 3 faktur miesięcznie.

Mini- 70 zł/rok: Również mocno okrojony pakiet bez magazynu z możliwością generowania do 5 faktur miesięcznie.

Standard- 150 zł/rok: Brak limitu wystawianych dokumentów, ale bez możliwości wystawiania paragonów i kilku innych dokumentów. Również nie ma w nim magazynu.

Premium- 350 zł/rok: Możliwość wystawiania każdego typu dokumentu, ale z ograniczeniem tylko do jednego magazynu.

Prestige- 700 zł/rok: Najbogatsza wersja ze wszystkimi funkcjami z możliwością 3 magazynów.

Możemy dokupić dodatkowo kilka innych produktów, takich jak subkonta dla pracowników, magazyny, oraz kilka innych. Szczegółowy cennik znajdziemy na stronie Faktury.pl.

Konta darmowe, mini i standard są moim zdaniem mało opłacalne. Jeśli szukasz tylko programu do faktur, skorzystaj z tego rankingu. Jeśli zależy ci na magazynie, musisz rozważyć jeden z dwóch najdroższych planów, które cenowo kształtują się na średnim poziomie.

Plusy i minusy

Plusy:

  • Funkcjonalny program do faktur
  • Rozbudowany magazyn
  • Ładna szata graficzna

Minusy:

  • Pakiety bez magazynu są mało opłacalne

Czy warto korzystać z Faktury.pl?

Faktury.pl mimo swojej małej popularności to bardzo dobry program do zarządzania firmą, wystawiania faktur, oraz obsługi magazynu. Warto z niego skorzystać, zwłaszcza, że mamy 30 dni na darmowe testy.