Fakturowo to dość popularny program do wystawiania faktur online.

Jeśli chcesz z niego korzystać, warto, byś dowiedział się więcej na temat możliwości programu i poznał jego zalety, ale też wady.

Zapraszam do pełnej recenzji programu Fakturowo.

Czym jest Fakturowo?

Fakturowo to portal internetowy umożliwiający szybkie i proste wystawiania dokumentów księgowych online. Powstał stosunkowo niedawno, bo w 2016 roku, jednak szybko stał się popularny głównie ze względu na prostotę i funkcjonalność.

W programie Fakturowo wystawić możemy praktycznie wszystkie rodzaje dokumentów, a dodatkowo jest on wzbogacony możliwością generowania plików JPK, wzorami pism, i innymi przydatnymi funkcjami.

Jakie możliwości fakturowania oferuje Fakturowo?

Najważniejszą funkcją Fakturowo jest oczywiście wystawianie faktur. Przede wszystkim należy wiedzieć o tym, że w Fakturowo wystawimy praktycznie każdy rodzaj dokumentu.

Oprócz tych popularniejszych, takich jak faktura VAT, paragon, czy proforma wystawimy też na przykład dobowy raport fiskalny, czy notę obciążeniową. W sumie możemy wystawić aż 91 różnych dokumentów.

fakturowo rodzaje dokumentów

Faktury możemy także wystawić w innym języku niż polskim. Dostępnych jest 21 różnych języków obcych na które możemy przetłumaczyć fakturę, w tym oczywiście te najpopularniejsze jak angielski czy niemiecki. Dostępny jest też wybór walut (153 rodzaje).

fakturowo języki faktury

Na fakturze znajdują się wszystkie niezbędne pola. takie jak numer faktury, data wystawienia, informacje o sprzedawcy i nabywcy, nazwa towaru/usługi, status płatności, czy uwagi.

fakturowo wystawianie faktury

Nie musimy wpisywać pełnych danych klienta, ponieważ możemy je pobrać z GUS i wypełnią się one automatycznie. Klientów można następnie zapisać na naszym koncie, by później wygodnie wybrać ich z bazy klientów.

fakturowo klienci

Stawki i wartości cen produktów są obliczane automatycznie. Towary możemy również zapisywać wraz z przypisaną ceną, by nie musieć wprowadzać danych za każdym razem, gdy wystawiamy fakturę.

fakrurowo produkty

Wystawiona faktura gotowa do druku prezentuje się następująco:

fakturowo faktura do druku

Istnieje opcja zmiany wyglądu faktury i umieszczenia na niej własnego logo, jednak jest to dostępne w płatnej wersji. Oprócz wydrukowania jej możemy także wysłać ją e-mailem, czy nawet SMSem do klienta.

drukowanie faktury fakturowo

Faktury będą zapisane na naszym koncie i w każdej chwili będziemy mieć do nich dostęp.

Jakie inne funkcje posiada Fakturowo?

Fakturowo nie ogranicza się jedynie do wystawiania Faktur. Oprócz programu do faktur, Fakturowo posiada inne funkcje:

Pisma

W Fakturowo znajdziemy wzory różnych pism, które mogą być przydatne w firmie, np. umowa o pracę czy pozew o zapłatę.

fakturowo wzory pism

Dodawanie kosztów

Możemy również wprowadzać faktury kosztowe naszej firmy. Dzięki temu posłużą one do PKPiR i będziemy mogli wygenerować pliki JPK.

fakturowo dodawanie kosztów

Generowanie plików JPK

W programie możesz wygenerować wszystkie rodzaje plików JPK, np. JPK_V7N, JPK_VAT, co oznacza, że w Fakturowo możesz prowadzić samodzielną księgowość.

Zaawansowane ustawienia

W Fakturowo możesz również modyfikować wiele rzeczy dzięki ustawieniom. Możesz przykładowo zmieniać format numeracji faktur, tworzyć szablony z treścią e-mail, czy wprowadzać numery kont bankowych.

Ile kosztuje Fakturowo?

Fakturowo oferuje 3 różne rodzaje cenników.

1. Z Fakturowo możemy korzystać bez rejestracji, jeśli wystawiamy mniej niż 3 dokumenty dziennie. Edycja dokumentów i funkcje są jednak bardzo ograniczone.

2. Możemy również się zarejestrować. To uruchomi 100-dniowy okres testowy. Przez ten czas możemy korzystać z Fakturowo bez opłat, lecz również są tu pewne ograniczenia, takie jak 5 dokumentów miesięcznie, czy brak możliwości generowania plików JPK.

3. Abonament płatny umożliwia nam dostęp do pełnej wersji serwisu. Ceny kształtują się następująco:

 • Abonament przedłużający ważność konta o 1 miesiąc wynosi 15 PLN brutto.
 • Abonament przedłużający ważność konta o 6 miesięcy wynosi 50 PLN brutto.
 • Abonament przedłużający ważność konta o 12 miesięcy wynosi 80 PLN brutto.
 • Abonament przedłużający ważność konta o 2 lata wynosi 150 PLN brutto (rabat 5%).
 • Abonament przedłużający ważność konta o 3 lata wynosi 215 PLN brutto (rabat 10%).

Patrząc na ceny, można stwierdzić, że nie są one wygórowane. Pamiętajmy jednak, że firma zarabia też na usługach dodatkowych, które w większości programów są darmowe.

Przykładowo, 100 zł zapłacimy za zniesienie limitu faktur. Kolejne 100 zł zapłacimy za zmianę stopki na fakturze, a 50 zł kosztuje wysłanie 100 SMSów nt. wystawionej faktury do klientów.

Płatności są jednorazowe.

Fakturowo- plusy i minusy

Plusy:

 • Możliwość fakturowania bez rejestracji
 • Możliwość wystawienia każdego rodzaju faktury
 • Wiele walut i języków
 • Możliwość zapisywania klientów i produktów

Minusy:

 • Limit liczby faktur
 • Płatności dodatkowe
 • Mało przejrzysty interfejs

Czy warto korzystać z Fakturowo?

Fakturowo to program skrojony pod małe firmy. Można w nim nawet wystawiać faktury bez rejestracji.

Aby jednak odblokować pełną funkcjonalność serwisu, warto przejść na płatną wersję. Musimy wziąć też pod uwagę to, że oprócz płacenia za program, musimy jednorazowo zapłacić za zdjęcie limitu wystawianych dokumentów oraz inne rzeczy.

Osobiście sądzę, że wygląd programu powinien zostać odświeżony, choć jeśli możemy wystawić nawet 3 darmowe faktury dziennie, to może warto iść na taki kompromis.

Ze względu na skomplikowaną politykę cenową i odbiegający od standardów design, sam nie korzystam z tego programu. Jeśli szukasz lepszych programów do fakturowania, sprawdź ten ranking.