Jeżeli poszukujesz dobrego programu do tworzenia ofert, zamówień, oraz innych typów dokumentów, zapoznaj się z tym rankingiem.

Znajdziesz w nim zarówno płatne, jak i darmowe programy do ofertowania, przy pomocy których w prosty sposób utworzysz profesjonalnie wyglądające oferty handlowe.

Co znajdziesz w artykule? (Kliknij, by zjechać w dół)

1. Firmao

Firmao to program do zarządzania firmą, który oprócz funkcji CRM, magazynu, fakturowania, oraz innych, umożliwia tworzenie ofert oraz zamówień.

Tworzenie ofert jest niezwykle proste. Na początku uzupełniamy jedynie dane do oferty, takie jak dane klienta, produkty lub usługi, których dotyczy oferta, oraz zaznaczamy ewentualne rabaty, terminy płatności, itp.

Po uzupełnieniu danych, wyświetli nam się podgląd wizualny oferty. Do wyboru mamy 18 różnych szablonów graficznych w tym szablony ze zdjęciami oraz proste szablony tekstowe.

Nasze oferty następnie wyślemy e-mailem bezpośrednio z systemu Firmao do klienta, ale możemy je po prostu zapisać w systemie lub pobrać na dysk w postaci PDF lub innego pliku.

Ponadto, istnieje możliwość masowej wysyłki ofert, statusy wysyłki i odczytania ofert, oraz określenie szansy akceptacji oferty.

Działanie programu mamy okazję przetestować przez 14 dni zupełnie za darmo. Aby mieć dostęp do ofert, wybieramy najtańszy pakiet Standard w cenie 49 zł miesięcznie.

2. Better Proposals

Better Proposals to program, w którym stworzymy kilka rodzajów dokumentów, takich jak oferty, wyceny, kontrakty, czy potwierdzenia współpracy.

Co wyróżnia Better Proposals to fakt, że istnieją gotowe szablony ofert dostosowane do rodzaju działalności. Przykładowo mamy szablony dla firm ubezpieczeniowych, freelancerów, doradców biznesowych, firm transportowych, i wielu, wielu innych firm i zawodów.

Możemy więc stworzyć ofertę z szablonu, jak i rozpocząć od pustej kartki, w której sami wprowadzimy dane. Jeśli chodzi o szablon, to praktycznie wszystkie dane możemy podmienić, wliczając w to logo, napisy na przyciskach, treść, czy kolorystykę.

Interfejs programu jest w po angielsku, dlatego może przydać się podstawowa znajomość tego języka.

Jest to dobry program dla firm, które działają międzynarodowo ze względu na możliwość zmiany języka, waluty, oraz ustalenia wysokości podatku na ofercie.

Better Proposals informuje, kiedy dokument został odebrany, otwarty, oraz przekazany. Program zintegrujemy z płatnościami online, dzięki czemu możemy w nim odbierać płatności za nasze oferty.

Pierwsze 30 dni jest darmowe a najtańszy plan do 50 ofert miesięcznie to koszt $19. Jeżeli nie chcesz mieć limitu ofert, możesz wybrać plan za $49.

3. Scoot

Scoot to w przeciwieństwie do innych pozycji w tym rankingu raczej mało popularny program do ofertowania, ponieważ jest on kierowany głównie do firm usługowych.

Oferty Scoot są bardzo przejrzyste graficznie i profesjonalne. Możemy w nich tworzyć zestawienia robocizny, materiału i sprzętu. Program charakteryzuje się dużą elastycznością, jeśli chodzi o dostosowanie oferty pod konkretnego klienta.

W Scoot stworzysz dowolną ofertę – od prostego obmiaru bez cen jednostkowych, aż do skomplikowanych kalkulacji z rozbiciem na robociznę, materiał i sprzęt.

Z pozostałych funkcji warto wyróżnić zakładkę “moje projekty”, gdzie zarządzasz zleceniami i wyliczasz ich rentowność. Możesz też prowadzić bazę kontrahentów, oraz kartoteki materiałów czy sprzętu.

Program na początku może być dość skomplikowany w użyciu, ale zapewnione są materiały wideo jak z niego korzystać. Do 3 ofert w miesiącu korzystanie ze Scoot jest darmowe. Cena płatnego konta to 99 zł miesięcznie, 279 zł kwartalnie, lub 1069 zł rocznie.

4. Panda Doc

PandaDoc to proste w obsłudze, a jednocześnie bardzo funkcjonalne narzędzie do ofertowania.

Można w nim tworzyć oferty z gotowych szablonów (jest ich ponad 750) i edytować je za pomocą edytora “przeciągnij i upuść”, w którym możemy dostosowywać każdy element.

PandaDoc umożliwia również śledzenie i powiadomienia w czasie rzeczywistym, a także posiada funkcję podpisu elektronicznego w dokumentach ofertowych. Dane o klientach możesz przesłać z systemów CRM.

Najtańszy plan kosztuje $19 miesięcznie, ale program można testować bez opłat przez 2 tygodnie.

Chcesz przeczytać więcej o PandaDoc? Przejdź do tego artykułu.

5. Bitrix 24

Bitrix24 to zaawansowany program do zarządzania w biznesie. Wśród wielu oferowany funkcji, jest również możliwość tworzenia ofert.

Oferty te są atrakcyjne wizualnie i proste w utworzeniu. Dane klientów możemy pobrać z innych programów. Oferty wyślemy e-mailem do klientów lub zapiszemy w postaci PDF.

Na podstawie utworzonej oferty możemy automatycznie wygenerować fakturę.

Funkcja tworzenia ofert dostępna jest dopiero w planie Standard za 399 zł/mies. Jeśli poszukujesz programu tylko do tworzenia ofert handlowych, cena jest wysoka. Jeśli jednak korzystasz też z innych funkcji Bitrix 24, na pewno warto rozważyć tę opcję.