Chcesz dołączyć do programu partnerskiego webePartners?

Zanim to zrobisz, warto, abyś poznał nieco więcej informacji na temat tej sieci.

W tej recenzji przedstawię ci wszystkie wady i zalety webePartners tak, byś mógł dowiedzieć się, czy warto się do niej zarejestrować.

Czym jest webePartners?

webePartners to sieć afiliacyjna założona w 2009 roku, która w swojej ofercie ma kampanie głównie z dziedziny sklepów e-commerce.

Sieć została założona przez panią Ewę Dudek, która do dzisiaj jest jej CEO.

Od czasu założenia sieci, webePartners, uruchomiło i obsłużyło programy partnerskie dla prawie 2000 sklepów internetowych, m.in. dla takich marek jak Cropp, House, Śnieżka, MebleVox, Orsay, answear, Castorama, hp, Clatronic, TaniaKsiążka, NEO24 i wiele innych

Co możemy promować?

W webePartners możemy promować głównie sklepy e-commerce z wielu różnych branż. W sumie naliczyłem aż około 100 kategorii produktów.

Wybór jest więc ogromny. Liczba wszystkich kampanii wynosi około 430.

Oprócz sklepów e-commerce możemy także promować kilka innych kategorii produktów, takich jak kursy, ebooki, czy inwestycje.

Można więc powiedzieć, że zdecydowana większość właścicieli blogów, influencerów, twórców, czy właścicieli list mailingowych znajdzie tu coś dla siebie.

Jeśli chodzi o modele rozliczeń, to są tu dostępne dwa najpopularniejsze modele, czyli:

  • CPS- (Cost Per Sale) prowizja za zakup produktu lub usługi
  • CPL- (Cost Per Lead) prowizja za leada, czyli dostarczenie danych osobowych

Jak wysokie są prowizje?

Jeżeli chodzi o wysokość prowizji, to różni się ona w zależności od produktu oraz modelu rozliczeniowego.

Jeżeli promujemy produkty fizyczne sklepów e-commerce, to musimy spodziewać się standardowej stawki, która wynosi zazwyczaj kilka procent od wartości transakcji.

Przykładowo, promując buty, otrzymamy 3,48% prowizji.

Jeśli chodzi o inne kampanie, np. telekomunikacyjne, to zwykle otrzymamy ustaloną z góry stawkę, np. 120 zł za podpisaną umowę abonamentową.

Porównując stawki w webePartners do stawek w innych sieciach partnerskich, dochodzę do wniosku, że stawki webePartners są bardzo konkurencyjne i jedne z najwyższych w branży.

Co ciekawe, promując produkty w webePartners możemy dość łatwo oszacować ile zarobimy na jednej transakcji. Podaną mamy bowiem średnią prowizję oraz średnią wartość koszyka sklepu z ostatnich 30 dni.

Jak korzystać z webePartners?

Aby korzystać z webePartners, musimy najpierw się zarejestrować. Po rejestracji musimy wkleić link do naszej strony internetowej lub profilu w mediach społecznościowych.

Gdy już to zrobimy, naszym oczom ukaże się panel główny, który wygląda następująco:

Jak dla mnie jest on dość rozbudowany, przez co nowy użytkownik może czuć się nieco zagubiony, jednak w rzeczywistości jest on intuicyjny.

Po lewej stronie mamy dostępne zakładki, a w centralnej części pulpit wydawcy ze statystykami, najnowsze aktualności i inne. Według mnie jest tu trochę zbyt dużo informacji i elementów.

Chyba najważniejsze, czyli dostępne programy partnerskie dostępne są w pierwszej sekcji po lewej stronie.

Wyszukiwarka programów jest jak dla mnie bardzo dobra. Mamy w niej filtry, takie jak kategorie, czy modele rozliczeniowe. Możemy też sortować programy.

Dalej dostępne są statystyki, oraz narzędzia wydawcy. Narzędzi, taki jak banerów, rotatorów, kodów, czy widżetów jest tutaj naprawdę sporo.

Jak wygląda proces wypłaty?

Aby wypłacić pieniądze, należy uzupełnić dane w systemie i uzbierać na swoim koncie 100 zł.

Następnie, należy wysłać na e-mail prośbę o aktywację wypłaty. Wystarczy wpisać ”aktywacja wypłaty” w temacie wiadomości. Po zgłoszeniu aktywacji wypłaty dostaniecie wiadomość potwierdzającą.

Na koniec wystarczy załączyć fakturę lub rachunek z sumą prowizji, a pieniądze trafią na nasze konto w ciągu 14 dni.

Jak przebiega kontakt z klientem?

Jeżeli masz jakieś pytania i wątpliwości, zawsze możesz skontaktować się z działem pomocy webePartners.

Możesz zrobić to za pomocą e-maila, bądź dzwoniąc na podany na stronie numer telefonu.

Telefony odbierane są od razu, więc warto dzwonić w pilnych sprawach. Na e-maile odpowiedź dostaniesz zwykle w ciągu 1-2 dni roboczych.

Dostępny jest również dział FAQ z najbardziej popularnymi pytaniami, dlatego warto tam zajrzeć, ponieważ istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że znajduje się tam odpowiedź na nasze pytanie.

webePartners: plusy i minusy

Plusy:

  • Duża liczba dostępnych kampanii
  • Dobre stawki
  • Wiele kreacji reklamowych
  • Dobry kontakt z klientem

Minusy:

  • Stosunkowo wysoki próg wypłaty

Czy warto korzystać z programu partnerskiego webePartners?

Uważam, że zdecydowanie warto korzystać z webePartners. Główną zaletą tej sieci jest to, że znajdziemy tu bardzo wiele kampanii, a duża część z nich nie jest dostępna w żadnej innej sieci.

Współpraca z tą siecią powinna być przyjemnością, a wysokie prowizje powinny dodatkowo zachęcać do dołączenia do niej.