Szukasz dobrego narzędzia do tworzenia i zarządzania ankietami dla twojej firmy?

SurveyMonkey to jeden z najpopularniejszych wyborów, jednak czy na pewno warto korzystać z tego narzędzia?

W tej recenzji przyjrzę się SurveyMonkey i pomogę ci podjąć decyzję czy powinieneś z niego korzystać.

Czym jest SurveyMonkey?

SurveyMonkey to narzędzie do tworzenia ankiet, które swoimi początkami sięga jeszcze 1999 roku.

Narzędzie to ma na celu pomoc w stworzeniu niemal każdego rodzaju ankiety w szybki i łatwy sposób nawet dla mało zaawanasowanych użytkowników dzięki przejrzystemu interfejsowi i łatwości obsługi.

Dodatkowo SurveyMonkey pozwala na dostęp do raportów i statystyk na temat ankiet, czyniąc ten program świetnym narzędziem marketingowym.

Z SurveyMonkey korzystają zarówno największe korporacje na świecie, jak i mikro przedsiębiorstwa.

Jakie funkcje oferuje SurveyMonkey?

Prawdopodobnie najważniejszą funkcją SurveyMonkey jest opcja utworzenia ankiety z dostępnych szablonów. Szablonów jest ponad 230 i każdy dotyczy innego rodzaju ankiety. Są w nich gotowe pytania, np. do ankiety satysfakcji klienta, czy ankiety zaangażowania pracowników.

survey monkey funkcje

Szablony są podzielone na wiele kategorii. Są one zaprojektowane z myślą o początkujących. Pytania i odpowiedzi są sformułowane tak, aby wyeliminować najczęstsze uprzedzenia, jednocześnie pozostawiając dużo miejsca na dostosowanie ankiety do swoich potrzeb.

Możesz również zbudować ankietę od podstaw, pomijając szablony.

Tworząc pytania do ankiet, masz wiele typów odpowiedzi do wyboru, np. wielokrotny wybór, suwak, czy pole tekstowe. Dostępny jest również bank sugerowanych gotowych pytań do ankiet.

survey monkey tworzenie ankiety

Oprócz tego istnieje ogrom ustawień pytań. Możemy zmieniać na przykład formatowanie odpowiedzi, funkcje logiczne umożliwiając pokazywanie lub ukrywanie pytań na podstawie poprzednich odpowiedzi respondenta.

Możesz także ustawiać to, co zrobić na końcu ankiety, np. gdzie przekierować użytkownika na podstawie jego odpowiedzi.

Cały interfejs programu jest w języku angielskim, dlatego warto znać choćby podstawy. Pytania i cała ankieta mogą być oczywiście przeprowadzone po polsku.

Do ankiet można też dodać logo naszej firmy, zmieniać ich wygląd, format, itd.

Jeżeli chodzi o narzędzia do raportowania SurveyMonkey, to są one również bardzo rozbudowane. Możemy dzięki nim dokładnie prześledzić odpowiedzi, trendy, czas spędzony na ankietach i wiele innych danych, które pozwolą nam wyciągnąć wnioski.

survey monkey tworzenie ankiety 2

Statystki możemy eksportować np. do PDF, CSV i innych formatów.

Ile kosztuje SurveyMonkey?

SurveyMonkey oferuje bezpłatny plan, z którym stworzymy nieograniczoną liczbę ankiet składających się z maksymalnie 10 pytań, które można wysłać do maksymalnie 100 respondentów. Bezpłatna wersja obejmuje też dostęp do aplikacji mobilnych, które umożliwiają sprawdzanie postępów ankiety.

Plan Team Advantage w cenie 120 zł miesięcznie jest bogatsza o wiele funkcji, np. limity dla respondentów, którzy spełniają określone kryteria, odblokowuje większość szablonów

Aby uzyskać dostęp do pełnego zakresu opcji logicznych, musimy wykupić plan Team Premier za 310 zł/mies, co jest już dość dużym kosztem.

SurveyMonkey: plusy i minusy

Plusy:

  • Niezwykle proste tworzenie ankiet
  • Mnogość szablonów i ustawień
  • Obszerna biblioteka gotowych pytań
  • Dużo statystyk do wglądu

Minusy:

  • Mocno ograniczony plan darmowy
  • Dość kosztowny plan Team Premier

Czy warto korzystać z SurveyMonkey?

SurveyMonkey to moim zdaniem jeden z najlepszych kreatorów ankiet. Warto z niego skorzystać, zwłaszcza, że oferuje darmowy plan, który pozwala nam zapoznać się z funkcjonalnością tego narzędzia.

Płatne plany oferują więcej możliwości, choć są dość kosztowne. Jednak pamiętajmy, że jest to inwestycja, która może mieć dobrą stopę zwrotu. Jeśli chcesz poznać ranking najlepszych kreatorów ankiet, kliknij tutaj.