Jeżeli chcesz zarabiać na marketingu afiliacyjnym polecając produkty fizyczne, to jedną z lepszych sieci partnerskich, obok których nie możesz przejść obojętnie jest Moneteasy.

Przez pewien czas używałem tej sieci do monetyzacji treści na mojej stronie, dlatego w tym artykule zrecenzuję Moneteasy.

Postaram opowiedzieć o wszystkim, co najważniejsze, a na koniec pokażę wam, ile udało mi się w tym programie partnerskim zarobić.

Czym jest program partnerski Moneteasy?

Program partnerski Moneteasy to nowoczesna sieć, która powstała stosunkowo niedawno, bo dopiero w 2019 roku.

To, że Moneteasy jest nowością na rynku nie oznacza, że nie można mu zaufać, ponieważ jest własnością firmy Ringer Axel Springer. Firma ta jest właścicielem wielu marek, między innymi Onet.pl, Sympatia.pl, czy Jakdojade.pl.

Większość produktów w bazie Moneteasy pochodzi z porównywarki cen Skąpiec.pl, jednak możemy również promować produkty z wielu innych sklepów e-commerce.

W sumie w tym programie partnerskim mamy do wyboru aż 6 mln produktów z 2 tys. sklepów.

Na czym polega innowacyjność tej platformy? Moneteasy łączy cechy content commerce oraz kontekstowej reklamy wspieranej porównywarką cen Skąpiec.pl, a także największym w Polsce serwisem z opiniami użytkowników Opineo.pl oraz platformą influencerską Klub Ekspertek Ofeminin.

Dzięki temu Moneteasy umożliwia łatwiejsze i skuteczniejsze dotarcie do klienta i to zarówno samym sklepom, jak i wydawcom oraz twórcom treści wspomagając monetyzację ich internetowego ruchu.

Jeśli to wydaje ci się zbyt skomplikowane, to najważniejsze, byś wiedział, że w ofercie Moneteasy jest tysiące sklepów i miliony produktów do wyboru.

Jak wygląda proces rejestracji?

Proces rejestracji do Moneteasy jest bardzo prosty. Na początek podajemy swój adres e-mail oraz stronę internetową, po czym klikamy “Wyślij zgłoszenie”.

Twoje zgłoszenie może zostać rozpatrywane nawet do 10 dni roboczych, jednak zazwyczaj decyzja o akceptacji bądź odrzuceniu wniosku przychodzi dużo szybciej.

Większość wniosków jest rozpatrywana pozytywnie, chyba że twoja strona jest bardzo niskiej jakości lub jej tematyka nie pasuje do programu Moneteasy.

Będziesz musiał jeszcze zaakceptować regulamin oraz wypełnić dane osobowe. Możesz działać zarówno jako osoba fizyczna, jak i firma.

Na jak wysokie prowizje możemy liczyć?

Prowizja dla partnera wynosi 65% opłaty, jaką Skąpiec sp.z o.o. pobiera za przekierowanie od podmiotu, z którym współpracuje np. od sklepu internetowego, zarejestrowanego w serwisie skapiec.pl lub korzystającego z usług serwisu.

Oznacza to, że dostajemy po prostu część zarobków porównywarki cenowej Skąpiec.pl. Średnio za przeklik dostaniemy plus minus 28 groszy, lecz ta liczba zmienia się w zależności od kategorii produktów, którą promujemy, oraz miesiąca.

Oto zrzut ekranu pokazujący ile dostaniemy za przeklik w zależności od kategorii oraz miesiąca:

Jak możemy zauważyć, od października do grudnia dostajemy większą stawkę za przeklik. To dlatego, że jest to dość gorący okres w e-commerce ze względu na Boże Narodzenie, Mikołajki i Black Friday, przez co sklepy generują większe przychody i my również działając w Moneteasy możemy na tym skorzystać.

Warto zaznaczyć, że w programie Moneteasy nie dostajemy prowizji za ewentualny zakup przedmiotu przez klienta, tylko za jego przejście do sklepu e-commerce.

Co możemy promować?

Jak już wspominałem, promować możemy aż około 6 milionów różnych produktów, które są dostępne zarówno w porównywarce cen Skąpiec.pl, jak i innych sklepach e-commerce współpracujących z Moneteasy.

Naliczyłem, że mamy 32 dostępne kategorie produktów. Oznacza to, że będziesz miał duży wybór produktów w większości nisz, w których działasz.

Jak korzystać z programu partnerskiego Moneteasy?

Panel główny w Moneteasy wygląda następująco:

Po lewej stronie mamy główne centrum dowodzenia, gdzie znajdziemy stronę główną z najważniejszymi informacjami, sekcję zapisanych kreacji, smartlinki, statystyki, raporty, wyszukiwarkę produktów, pomoc, oraz ustawienia.

Aby stworzyć kreację reklamową, np. link czy widżet, wykonujemy następujące czynności:

1. Klikamy sobie w ikonę lupy, dzięki której pokażą nam się produkty dostępne do promocji.

2. Następnie albo szukamy produktu, który nas interesuje, albo wpisujemy jego nazwę w wyszukiwarkę. Ja wybiorę opcję nr. 2.

3. Gdy znajdę interesujący mnie produkt, klikam przycisk “Dodaj produkt”.

4. U góry pojawi się pasek ze zdjęciem tego produktu. Naszą decyzję zatwierdzamy kliknięciem w ikonę ptaszka po lewej stronie.

5. Teraz musimy kliknąć na zdjęcie naszego produktu u góry strony, aby dodać produkt, po czym kliknąć “Zapisz i pobierz kod” w lewym dolnym rogu. Możemy też zmienić kreację i wybrać zamiast linku widżet. Wystarczy tylko kliknąć i zmienić te opcję u góry po lewej stronie.

Możemy też edytować nazwę widżetu i kampanii.

6. Gotowy link można wrzucić na naszą stronę. Link będziemy też mieć dostępny w zakładce “Widżety”.

Osobiści uważam, że generowanie linków lub widżetów partnerskich jest w Moneteasy dość zawiłe i mało intuicyjne. Myślę, że należy to poprawić, by było to łatwiejsze, zwłaszcza dla mało doświadczonych użytkowników.

Jak wygląda proces wypłaty?

Proces wypłaty w Moneteasy jest według mnie prosty. Należy pamiętać w pierwszej kolejności o tym, aby uzbierać minimalną kwotę do wypłaty, czyli 100 zł. Gdy już uzbieramy tyle, klikamy “rozpocznij walidację”.

Walidacja polega na sprawdzeniu czy twój ruch był jakościowy. Mogą zdarzyć się przypadki, że twoje saldo ostatecznie może zostać pomniejszone, jednak mi nigdy się to nie zdarzyło.

Gdy walidacja przebiegnie pomyślnie, dostaniesz e-mail z potwierdzeniem. Jeśli wszystko będzie w porządku, będziesz mógł wystawić fakturę i przesłać ją do Moneteasy.

Moneteasy przesyła wypłaty na czas. Oto potwierdzenie jednej z nich, którą dostałem 21 stycznia, gdzie czas zapłaty na fakturze wynosił 25 stycznia.

Jak przebiega kontakt z klientem?

Na kontakt z klientem również nie ma co narzekać. Pracownicy Moneteasy odpowiadają na e-maile bardzo szybko, zazwyczaj w przeciągu nawet godziny lub dwóch.

Oczywiście jeżeli wyślecie zapytanie poza godzinami pracy, odpowiedź otrzymacie dopiero kolejnego dnia roboczego.

Program partnerski Moneteasy: Plusy i Minusy

Powiedzmy sobie teraz o plusach i minusach Moneteasy z perspektywy osoby, która współpracowała z tą siecią przez kilkanaście miesięcy.

Plusy:

  • Ponad 6 mln produktów do promowania
  • Wypłaty na czas
  • Użytkownik nie musi dokonywać zakupu, byśmy dostali prowizję
  • Szybka pomoc e-mail
  • Do wyboru są takie kreacje reklamowe jak linki, widżety, zdjęcia, slidery

Minusy:

  • Skomplikowany proces tworzenia kreacji reklamowych
  • Stawki za przekliki mogłyby być wyższe

Ile zarobiłem w programie partnerskim Moneteasy?

Zacznijmy od tego, że na ten moment nie korzystam z programu Moneteasy, choć używałem go na mojej stronie internetowej od sierpnia 2020 do grudnia 2021, czyli niecałe 1,5 roku.

Zacząłem z niego korzystać, ponieważ do tamtego czasu korzystałem z Programu Partnerskiego Ceneo i szukałem alternatywy.

Z 19 wypłat, jakie dostałem od Moneteasy, zarobiłem łącznie… 6120,92 zł.

Gdyby podzielić to na 19 wypłat, wyszłoby około 320 zł miesięcznie. Najlepszym miesiącem był grudzień 2020, kiedy to z racji sezonu świątecznego, udało mi się zarobić ponad 1100 zł.

Czy Moneteasy płaci więc dużo czy mało? Według mnie Moneteasy płaci wystarczająco. Biorąc pod uwagę to, że moja strona internetowa była raczej niewielka, to wynik ponad 6000 zł jest bardzo dobry.

Czy warto korzystać z programu partnerskiego Moneteasy?

Uważam, że program partnerski Moneteasy to jedna z najlepszych opcji monetyzacji dla twojego bloga.

Głównie dlatego, że wybór produktów do promowania jest bardzo szeroki, a do tego dostajemy prowizje niezależnie od tego, czy nasze polecenie skończy się zakupem, czy nie.

Moneteasy to sieć afiliacyjna, której warto zaufać, ponieważ wypłaty są zawsze na czas i nie ma mowy, że jest to oszustwo, mimo tego, że jest to stosunkowo nowy gracz na rynku.

Na początku proces tworzenia linków afiliacyjnych może być nieco skomplikowany, jednak można się go szybko nauczyć.