Jeżeli już działasz w afiliacji lub dopiero stawiasz w niej pierwsze kroki, to wiesz, że jedną z najważniejszych rzeczy jest wybór programu partnerskiego.

Jednym z najpopularniejszych w Polsce jest Program Partnerski Ceneo.

Osobiście korzystałem z niego na jednej z moich stron internetowych i w tej recenzji chciałbym przedstawić ten program, wyrazić swoją opinię na jego temat oraz pokazać wam, ile na nim zarobiłem.

Czym jest Program Partnerski Ceneo?

Program Partnerski Ceneo to nic innego jak program, który umożliwia promowanie produktów, które znajdują się w bazie porównywarki cen Ceneo.

Program istnieje od 2006 roku i współpracuje z nim ponad 10 tys. partnerów. Liczba produktów, które możemy promować to aż około 15 milionów z wielu kategorii, takich jak elektronika, odzież, artykuły spożywcze, kosmetyki i wiele innych.

Program Partnerski Ceneo nie działa w taki sam sposób jak większość programów afiliacyjnych. W tradycyjnym modelu, program partnerski płaci afiliantom za dokonanie zakupu z ich linków.

Ceneo płaci na dwa sposoby: za przejście z Ceneo na stronę produktu (nie musi to kończyć się zakupem), oraz za dokonanie zakupu za pomocą opcji “Kup teraz” na stronie Ceneo.pl.

Program ten jest skierowany głównie do:

 • właścicieli stron internetowych
 • kanałów na YouTube
 • fanpageów lub grup na Facebooku
 • profil na Instagramie lub w serwisie Pinterest
 • innych kanałów społecznościowych

Jak wygląda proces rejestracji?

Aby zarejestrować się w programie Ceneo, musimy przejść na tę stronę. Musimy też podać adres e-mail, ustawić hasło, oraz podać link do naszej strony internetowej.

Bez strony internetowej nasza kandydatura też może zostać przyjęta, jednak możemy mieć problemy z wypłatą środków, więc wskazane jest, by ją posiadać.

Po późniejszym zatwierdzeniu konta, możesz dodać więcej stron, jeśli je masz.

Ponadto musimy podać tematykę strony, oraz kraj zamieszkania. Aby działać w tym programie nie musimy mieć firmy i możemy działać jako osoba prywatna.

Po założeniu konta, zostanie ono aktywowane po kilku minutach, więc nie musimy czekać kilku dni aż ktoś zatwierdzi naszą aplikację i możemy zarabiać właściwie od razu.

Na jak wysokie prowizje możemy liczyć?

Jak już wspominałem, w Programie Partnerskim Ceneo możemy zarabiać pieniądze na 2 sposoby:

Sposób 1: Przekliki z Ceneo do sklepu internetowego

Ten sposób polega na tym, że pieniądze dostajesz za to, że osoba klika link na twojej stronie, który przekierowuje ją do Ceneo, a następnie ta osoba przechodzi z Ceneo do sklepu internetowego, w którym znajduje się dany produkt.

W rzeczywistości użytkownik musi wykonać 2 kliknięcia zanim otrzymasz pieniądze. Plusem jest jednak to, że nie musi dokonywać zakupu, abyś dostał pieniądze.

Za taki przeklik dostajemy średnio 0,35 zł, choć dokładna stawka zależy od kategorii. Za niektóre dostaniemy 0,27 zł, a za inne 0,38 zł. Oto niektóre z nich:

Sposób 2: Zakup produktu bezpośrednio na stronie Ceneo

Tutaj sprawa ma się nieco prościej. Jeśli jakiś użytkownik kupi produkt bezpośrednio na stronie porównywarki Ceneo, dostajemy procent od tej transakcji.

Stawki także różnią się w zależności od kategorii.

Przykładowo, jeśli ktoś z naszego linku zakupi pierścionek o wartości 500 zł, otrzymamy dokładnie 2,93% tej kwoty, czyli 14,65 zł.

Ważne: Użytkownik może kliknąć w twój link do Ceneo na twojej stronie i nie dokonać zakupu bezpośrednio na stronie Ceneo.pl, ani nie przejść na stronę sklepu. W tej sytuacji nie nalicza się dla Ciebie przeklik lub transakcja koszykowa. Jeśli jednak ten użytkownik wróci na stronę Ceneo.pl w ciągu 90 dni i spełni podane warunki – zarobisz.

Co możemy promować?

Promować możemy prawie wszystkie produkty, które znajdują się w bazie porównywarki cen Ceneo.pl. Oznacza to, że mamy do wyboru aż 15 mln produktów z około 30 kategorii.

Kategorii jest wiele, a niektóre z nich to: ogród, motoryzacja, sport i rekreacja, dom i wnętrze, oraz sprzęt RTV.

Dzięki temu możemy promować niemal każdy produkt, jaki sobie zażyczymy, więc mamy bardzo dużą swobodę.

Zgodnie z regulaminem Programu Partnerskiego, kierowanie ruchu do kategorii: alkohol, erotyka oraz Trafika jest niedozwolone, a przychody dla tego ruchu nie będą naliczane.

Jak korzystać z Programu Partnerskiego Ceneo?

Korzystanie z Programu Partnerskiego jest moim zdaniem dość intuicyjne.

Po lewej stronie mamy wszystko, co powinno nas interesować, czyli zakładkę Panel Partnera, na którym znajdziemy stronę główną, czyli stronę z aktualnościami i statystykami za ostatnie 30 i 7 dni.

Dalej znajdziemy zakładkę “Twoje strony”, gdzie możemy dodawać i usuwać nasze strony. Są też statystyki zarobków, wszelakie ustawienia, pomoc, i korespondencje.

Poniżej mamy zakładkę z tabelami prowizji, na którą warto od czasu do czasu zerkać, czy prowizje się nie zmieniają.

Dalej dostępne są kreacje, czyli wszystko związane z generowaniem linków i banerów.

Niżej znajdziemy informacje o płatnościach.

Wracając do kreacji, oto w jaki sposób wybrać produkt na Ceneo i uzyskać do niego link partnerski:

1. Klikamy w zakładkę “Nowa kreacja”, gdzie wybierzemy sobie typ kreacji. Może być to baner, link tekstowy, rotator, czy wyszukiwarka. Ja zwykle wybieram linki tekstowe, więc w tym przypadku również tak zrobię.

2. Teraz nadajemy sobie nazwę kreacji. Warto, by była to nazwa produktu, aby się nie pogubić. Zostawiamy sobie kanał domyślny, a rodzaj linku zaznaczymy do strony produktu.

3. Następnie wybieramy produkt, który chcemy promować. Najlepiej wkleić ID produktu. Aby znaleźć ID produktu, po prostu wpiszmy sobie produkt, którego chcemy promować w wyszukiwarkę Google i dopiszmy Ceneo (np. słuchawki jabra elite 5 ceneo).

4. Potem wejdźmy w ten produkt i skopiujmy cyfry w linku, tak jak w przypadku poniżej. Skopiuję więc zaznaczone cyfry. Jest to ID produktu.

5. Następnie cyfry te wklejamy do konfigurator linków Programu Partnerskiego. Potem wklejamy docelowy adres URL, czyli cały link do produktu na Ceneo.

6. Na koniec wygeneruje nam się link afiliacyjny, którego możemy wkleić na naszej stronie internetowej. Link ten będziemy mieli również w zakładce “Lista kreacji”.

Osobiście uważam, że tworzenie linków afiliacyjnych mogłoby być nieco łatwiejsze i może wydawać się to nieco chaotyczne dla początkujących.

Jak wygląda proces wypłaty?

Proces wypłaty można rozpocząć, gdy na naszym koncie uzbieramy minimum 100 zł. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że wypłatę można zlecić maksymalnie do 15 dnia każdego miesiąca.

Oprócz wspomnianego progu minimalnego, należy uzupełnić swoje dane do przelewu, czyli wprowadzić dane osobowe oraz bankowe.

Ponadto, w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, należy wgrać 3 dokumenty:

 • Dokument potwierdzający prowadzenie działalności
 • Oświadczenie o wielkości przedsiębiorstwa
 • Oświadczenie że nie jestem płatnikiem VAT / potwierdzenie zarejestrowania do VAT

Pierwsze 2 dokumenty możemy pobrać online i wgrać od razu do panelu. W przypadku tego ostatniego, musimy wypełnić odpowiedni dokument online, wysłać go do Urzędu Skarbowego i otrzymać wiadomość zwrotną, a cały proces może zająć około tygodnia, dlatego warto wziąć to pod uwagę.

W przypadku konta prywatnego te dokumenty nie są wymagane.

Ile trzeba czekać na wypłatę?

Moją wypłatę zleciłem 11 września.

A otrzymałem 25 września.

Jak przebiega kontakt z klientem?

Uważam, że kontakt z klientem w Programie Partnerskim Ceneo jest bardzo dobry.

Szczerze mówiąc kontaktowałem się z Ceneo jedynie raz w sprawie dokumentów do wypłaty, jednak odpowiedź od pracowników supportu była zawsze szybka i miła i nie musiałem czekać na nią dłużej niż 2 godziny.

Program Partnerski na swojej stronie zapewnia szybką reakcję na ewentualne pytania i jak widać, nie jest to powiedziane nad wyraz.

Program Partnerski Ceneo: Plusy i Minusy

Oto plusy i minusy Programu Partnerskiego Ceneo, o których mogę powiedzieć jako partner działający w tej sieci.

Plusy

 • Zarabiamy nawet w przypadku braku zakupów z naszych linków
 • Jeden z najstarszych programów partnerskich w Polsce
 • Wzorowa pomoc supportu
 • Duży wybór produktów do promowania
 • Wypłaty na czas
 • Kilka kreacji reklamowych do wyboru

Minusy:

 • Stosunkowo niewielkie prowizje
 • Niełatwy proces tworzenia linków

Ile zarobiłem w Programie Partnerskim Ceneo?

Na tę chwilę nie korzystam z Programu Partnerskiego Ceneo, ponieważ zajmuję się innymi projektami. Jednak przez pewien czas używałem go na mojej stronie internetowej.

Moja strona internetowa była o słuchawkach bezprzewodowych, gdzie tworzyłem rankingi, poradniki, oraz recenzje słuchawek. W wielu artykułach podrzucałem linki do słuchawek na Ceneo.

Programu Partnerskiego Ceneo używałem od połowy 2020 roku do końca 2021 roku, czyli 1,5 roku. Strona ta nie była duża i generowała ruch w okolicach 10.000 wejść miesięcznie, a jej stworzenie zajęło mi łącznie około miesiąca.

Przez ten czas Program Partnerski Ceneo wygenerował mi 1132,60 zł.

Przeliczając to na miesiące, wychodzi około 60 zł miesięcznie.

Czy to dużo? Biorąc pod uwagę fakt, że po stworzeniu strony i napisaniu artykułów, właściwie jej nie dotykałem, to jest to dużo. Biorąc pod uwagę fakt, że stronę tę sprzedałem i gdybym nadal ją miał, prawdopodobnie wygenerowałbym drugie tyle pieniędzy, to jest to dużo.

Czy warto korzystać z Programu Partnerskiego Ceneo?

Uważam, że Program Partnerski Ceneo to dosyć ciekawa okazja, aby zarabiać na swojej stronie internetowej.

Program ten pozwala promować miliony produktów, a dodatkowo nasze linki prowadzą do najpopularniejszej porównywarki cen w Polsce.

Dodatkowo nie musimy przejmować się czy użytkownicy kupią polecane przez nas produkty, ponieważ dostajemy prowizje głównie za przejścia z Ceneo do sklepu internetowego.

Nie oszukujmy się. 35 groszy za kliknięcie to nie jest dużo pieniędzy, jednak przy odpowiednio dużej stronie internetowej i strategii, powinno to przynieść nam kilkaset złotych na miesiąc.

Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z zarabianiem na Ceneo, zarejestruj się tutaj.