Jeżeli działasz w afiliacji, to z pewnością natknąłeś się na program partnerski Nutriprofits.

Czy warto do niego dołączyć? Czy jest wypłacalny?

W tym artykule poznasz moja opinię na temat programu partnerskie Nutriprofits.

Czym jest Nutriprofits?

Nutriprofits to program partnerski powstały w 2013 roku, który skupia się na promowaniu swoich własnych produktów z kategorii zdrowie i uroda.

Siedziba główna Nutriprofits znajduje się na Cyprze w mieście Limassol, zapewne ze względu na podatki. Program partnerski Nutriprofits działa globalnie a największą popularnością cieszy się w Brazylii, Francji i Holandii.

Ogólnie jest w nim zarejestrowanych około 200.000 afiliantów. W Polsce również jest dość popularny i uznany za godny zaufania.

Warto pamiętać o tym, że promujemy tu produkty zdrowotne, które działaniem mogą różnić się w zależności od osoby. Miejmy więc z tyłu głowy, że możemy polecać coś, co niekoniecznie zadziała na każdego, przez co ryzykujemy wizerunkiem naszej marki, jeśli takową budujemy.

Co możemy promować?

W Nutriprofits możemy promować produkty z kategorii zdrowie i uroda. Produktów do wyboru jest dość dużo, ponieważ naliczyłem ich około 75.

Są to głównie suplementy diety. Większość produktów dotyczy odchudzania, czy też stresu, jednak ogólnie mamy tu suplementy przeznaczone na około 30 różnych problemów.

Suplementy te raczej nie są popularne i nie znajdziemy ich nigdzie indziej, np. w aptece, ponieważ wszystkie dostępne suplementy na Nutriprofits należą do tej samej firmy, która promuje je właśnie poprzez program partnerski Nutriprofits.

Firma produkująca suplementy diety z Nutriprofits to Key Player Limited z siedzibą w Dubaju. Jest to duży producent, który słynie z niezawodności i wysokiej jakości produktów.

Jak wysokie są prowizje?

Suplementy diety to produkty stosunkowo tanie w produkcji, na które można narzucić wysoką marżę.

Dzięki temu Nutriprofits wynagradza dość hojnie swoich afiliantów prowizją, która wynosi 30 lub 40% wartości zamówienia.

Oznacza to, że średnio za polecenie suplementu diety dostaniemy w zależności od produktu około 120 zł.

Oczywiście są to średnie wyliczenia i w naszym przypadku ta liczba może się różnić.

Wszystko zależy od tego ile sztuk produktu kupi od nas polecony klient. Zwykle może dokonać zamówienia na od 1 do 5 sztuk, przez co wartość jego koszyka może wynosić w niektórych przypadkach nawet 600 zł.

Jak korzystać z Nutriprofits?

Aby działać w Nutriprofits na początek musimy oczywiście zarejestrować się. W przeciwieństwie do innych sieci partnerskich, rejestracja tutaj jest bardzo krótka i zostaniemy od razu zaakceptowani.

Panel główny Nutriprofits jest bardzo prosty. U góry mamy najważniejsze zakładki a niżej statystyki za ostatni miesiąc, poniżej dane do kontaktu z opiekunem, oraz dostępne programy.

W zakładce “Oferty” mamy oczywiście wszystkie dostępne oferty z podstawowymi filtrami.

Aby promować dany produkt, musimy tylko w niego kliknąć, a na kolejnej stronie znajdziemy wszelkie najważniejsze informacje na jego temat wraz z naszym linkiem afiliacyjnym.

Podoba mi się to, że przy każdym produkcie mamy podany współczynnik konwersji. Dzięki temu będziemy mogli stwierdzić czy dany produkt będzie się sprzedawał.

Warto też wspomnieć o dożywotnich cookies, co oznacza, że jeżeli dana osoba kupi produkt dopiero później, np. za kilka dni, to i tak dostaniemy prowizję.

Na dole strony każdego produktu mamy także kreacje reklamowe, taki jak amatorskie i profesjonalne zdjęcia produktu, których możemy użyć na naszej stronie. Szczególnie podobają mi się amatorskie zdjęcia, ponieważ możemy je wkleić na naszą stronę, co wygląda jakbyśmy faktycznie zakupili dany produkt.

Zdjęć każdego produktu jest bardzo dużo. Dodatkowo do większości produktów mamy również gotowe banery.

Dalej znajdziemy panel z raportami. Jest również zakładka “Poleceni”, gdzie znajdziemy informacje o osobach, którym poleciliśmy Nutriprofits. Zarobimy 6% od każdej transakcji tych osób.

Następnie mamy wypłaty, a później konkursy, jednak nie przykłada się do niech zbyt dużej wagi w Nutriprofits.

Jak wygląda proces wypłaty?

Wypłata jest możliwa do zlecenia, gdy na naszym koncie zgromadzimy 400 zł. To dość duży próg, jednak prowizje, jakie dostajemy są dość wysokie, dlatego musimy otrzymać jedynie 4-5 prowizji, by ją zlecić.

Są 2 sposoby wypłaty- na konto bankowe oraz na PayPal. Wypłaty są robione 21. dnia każdego miesiące i można bez problemu zlecić je w złotówkach.

Jak przebiega kontakt z klientem?

Jeżeli mamy jakieś pytania, to Nutriprofits proponuje 2 rozwiązania- albo przejść do sekcji FAQ z najpopularniejszymi pytaniami albo napisać do supportu.

Jeżeli chodzi o support, to każdy afiliant ma swojego opiekuna, do którego może kierować pytania.

W razie pytań, można napisać na e-mail, bądź zadzwonić na Skype. Opiekuni powinni przyjść z odpowiedzią tak szybko, jak to możliwe.

Aby to przetestować, napisałem e-mail, by dowiedzieć się, czy jest możliwość podania liczby partnerów afiliacyjnych z Polski. Odpowiedź dostałem już w 20 minut, co czyni support firmy Nutriprofits najszybszym spośród wszystkich testowanych przeze mnie sieci.

Nutriprofits: plusy i minusy

Plusy:

  • Wysokie prowizje
  • Łatwy w obsłudze panel
  • Wiele produktów do wyboru
  • Dobry kontakt z klientem
  • Łatwość w dołączeniu do sieci
  • Dostępność amatorskich i profesjonalnych zdjęć produktów

Minusy:

  • Stosunkowo wysoki próg wypłaty
  • Promowanie produktów zdrowotnych, co może być ryzykowne

Czy warto korzystać z programu partnerskiego Nutriprofits?

Uważam, że warto dołączyć do programu partnerskiego Nutriprofits. Jest to moim zdaniem dopracowany program, którego plusem są duże prowizje oraz dostępność materiałów reklamowych w postaci zdjęć produktu.

Dołączenie do Nutriprofits jest bardzo proste a dodatkowo możemy promować ponad 60 różnych produktów.

Z drugiej strony promowanie produktów zdrowotnych może być nieco ryzykowne, ponieważ na każdego będą działać one inaczej i może okazać się, że polecasz produkty, które u niektórych osób nie działają, przez co ryzykujesz wizerunek swojej marki.