Zastanawiasz się nad dołączeniem do sieci partnerskiej MyLead?

Czy warto? Czy ta strona nie jest oszustwem?

W tym artykule zrecenzuję sieć afiliacyjną MyLead, dzięki czemu dowiesz się o niej najistotniejszych informacji.

Czym jest MyLead?

MyLead to sieć partnerska powstała w 2014 roku w Poznaniu. Sieć ta została założona i rozwijana przez Polaków, lecz eksploruje również inne rynki, między innymi ukraiński, czy rosyjski.

MyLead w sumie działa w aż blisko 160 krajach na świecie i według moich informacji, których dowiedziałem się od źródła, jest w nim zarejestrowanych około 900.000 afiliantów!

Firma rozwija się bardzo prężnie. Dowodem na to jest nagroda “Fast 50” podczas Deloitte Technology Fast 50 Central Europe, jako jedna z najszybciej rozwijających się technologicznie firm Europy Środkowej.

MyLead to ogółem bardzo rozpoznawalna i godna zaufania sieć afiliacyjna na polskim rynku, która współpracuje z wieloma znanym oraz mniej popularnymi markami.

Co możemy promować?

Wiele sieci afiliacyjnych stawia na specjalizację, jeśli chodzi o dostępne kampanie. Niektóre specjalizują się w e-commerce, inne w bankowości, a jeszcze inne w suplementach diety.

MyLead jest inny i zróżnicowanie firm oraz produktów, które możemy promować jest bardzo duże. Dostępnych jest w sumie 20 kategorii, a najpopularniejsze z nich to:

 • Dla dorosłych
 • Zdrowie i uroda
 • Dom i ogród
 • Akcesoria i dodatki
 • Moda

W związku z tym przykładowe produkty, jakie możemy promować to aplikacje randkowe, suplementy, ubrania, wycieczki, ubezpieczenia i wiele, wiele więcej.

W sumie w MyLead możemy promować aż około 5000 produktów! To bardzo duża liczba, ponieważ zazwyczaj w sieciach partnerskich nie znajdziemy więcej niż 500 produktów.

Jednak musimy pamiętać, że jest to firma międzynarodowa i te 5000 produktów jest na cały świat. Jeśli chodzi o kampanie, które są dostępne na rynek polski to jest ich około 1000, co dalej jest bardzo dobrym wynikiem.

Dostępne modele rozliczeniowe to:

 • CPS- (Cost Per Sale) prowizja za zakup produktu lub usługi
 • CPA- (Cost Per Action) prowizja za działanie, np. wypełnienie formularza
 • CPL- (Cost Per Lead) prowizja za leada, czyli dostarczenie danych osobowych
 • PPI- (Pay Per Install) prowizja za instalację aplikacji
 • COD- (Cash On Delivery) prowizja za sprzedaż generowaną przez opcję płatności przy odbiorze. 

Jak wysokie są prowizje?

Jeżeli chodzi o wysokość prowizji, to różni się ona w zależności od produktu oraz modelu rozliczeniowego.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze produkty, to za polecanie aplikacji randkowych dostaniemy od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych za dostarczenie leada.

Za produkty w kategorii zdrowie i uroda możemy otrzymać kilka procent prowizji lub nawet kilkadziesiąt złotych za polecanie suplementów.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko zależy od tego, jaką marżę ma firma sprzedająca dany produkt. Im wyższa marżą firmy, tym my również więcej pieniędzy dostaniemy.

Zazwyczaj za polecanie produktów fizycznych ze sklepów e-commerce, dostaniemy kilka procent od wartości sprzedaży, jednak jeśli promujemy produkt cyfrowy, np. aplikację, czy e-booka, możemy dostać dużo więcej.

Jak korzystać z MyLead?

Aby korzystać z MyLead, musimy najpierw zarejestrować się w platformie. W tym celu musimy podać informacje osobowe oraz e-mail, by móc potwierdzić konto.

Po stworzeniu konta, musimy poczekać na aktywację. W moim przypadku trwało to zaledwie 4 minuty. To bardzo dobry czas, biorąc pod uwagę to, że w wielu innych sieciach proces pełnej aktywacji trwa nawet kilka dni.

Panel główny wygląda następująco:

Może okazać się dość przytłaczający, jednak trzeba było zmieścić w nim wszystko, co jest potrzebne.

Na stronie głównej mamy statystyki a poniżej panel z aktualnościami. Po lewej stronie najważniejsze, czyli zakładka “Kampanie”, gdzie możemy wyszukiwać produkty do promocji.

Wyszukiwarka kampanii jest dość rozbudowana i możemy filtrować wiele elementów, między innymi kraje, modele rozliczeń, dodatkowe funkcjonalności i wiele, wiele innych.

Co ciekawe, MyLead jako jedyna sieć afiliacyjna, które znam, oferuje alternatywną formę zarabiania na wypełnianiu ankiet. Dzięki niej, możemy zarobić kilka dodatkowych złotych, choć nie jest to wcale takie łatwe, ponieważ nie zakwalifikujemy się do większości ankiet.

Oprócz tego MyLead ma swoje forum, dostępne są oczywiście ustawienia konta, wypłat, i wiele innych opcji.

Jak wygląda proces wypłaty?

Aby móc wypłacić pieniądze z MyLead, musimy najpierw osiągnąć próg minimalny, czyli 50 zł.

Możemy wypłacić pieniądze zarówno jako osoba fizyczna (wówczas wybieramy rachunek), jak i firma (wówczas wybieramy fakturę).

Następnie musimy wybrać sposób wypłaty środków. Możemy zlecić wypłatę na konto bankowe, ale również na PayPal, Skrill, Revolut, Bitcoin lub Tether.

Wypłata powinna dotrzeć na nasze konto w ciągu 14 dni, jednak pierwsza wypłata może zająć nieco dłużej.

Jest też opcja ekspresowych wypłat, dzięki której masz gwarancję, że twoje środki zostaną wysłane w 48 godzin roboczych. Pamiętaj jednak, że otrzymasz kwotę pomniejszoną o prowizję w wysokości 7%.

Jak przebiega kontakt z klientem?

W MyLead bardzo dba się o to, by każdy z użytkowników tej platformy dostał pomoc w ewentualnych pytaniach tak szybko, jak to możliwe.

Po pierwsze, mamy sekcję FAQ z najczęściej zadawanymi pytaniami, co znacznie odciąży pracowników supportu. Pytań i odpowiedzi jest naprawdę sporo i to z każdej kategorii.

Oprócz tego są również zapewnione poradniki dla początkujących.

Jeśli chodzi o opcje skontaktowania się z pomocą, to jest ich sporo.

Możemy napisać na adres e-mail. Mamy 4 różne adresy do wyboru i każdy dotyczy innych spraw.

Aby przetestować szybkość wsparcia technicznego, napisałem do MyLead e-mail na temat dokładnej liczby afiliantów zarejestrowanej w programie. Odpowiedź dostałem po 2 dniach, jednak nie była to sprawa priorytetowa, więc można uznać, że czasowo jest okej.

PS: Na ten e-mail dostałem po kilku minutach kolejną odpowiedź, że w MyLead działa blisko 900.000 partnerów.

Jest również centrum telefoniczne, do którego możemy zadzwonić. W pilnych sprawach możesz skontaktować się z MyLead nawet przez Discorda.

Istnieje też opcja kontaktu poprzez Skype lub Telegram.

Szczerze mówiąc nie znam żadnej sieci partnerskiej, która oferowałaby tak wiele opcji kontaktu.

MyLead: plusy i minusy

Plusy:

 • Ogromny wybór ofert do promocji
 • Różne modele prowizji
 • Dobry kontakt z supportem
 • Wiele rodzajów wypłaty
 • Szybka akceptacja afiliantów
 • Brak opłat za dołączenie
 • Polska firma

Minusy:

 • Niektóre oferty są słabej jakości

Czy warto korzystać z programu partnerskiego MyLead?

Uważam, że z MyLead warto korzystać bez dwóch zdań, ponieważ jest to program partnerski z bardzo dużą liczbą ofert, które możemy promować.

Ofert jest wiele i to z wielu kategorii. Firma MyLead oprócz tego cechuje się doskonałym podejściem do klienta a sam proces akceptacji jest łatwy i szybki.