Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak dodawać napisy do rolek na Instagramie, TikToku, czy YouTube Shorts, to przeczytaj tę prostą instrukcję.

Dowiesz się jak zrobić to za darmo, a także podam ci alternatywne sposoby na generowanie napisów do twoich filmów.

Jak dodawać napisy do rolek na Instagramie?

Aby dodawać napisy do naszych filmów, musimy wyposażyć się w aplikację do tego przeznaczoną. Jedną z najpopularniejszych, z której korzysta większość znanych twórców jest Submagic.co.

Na początku przechodzimy do Submagic.co i zakładamy konto klikając “Try for free” lub “Create free video now”. Można to zrobić przy pomocy konta Google lub innych metod.

Gdy założysz konto, możesz wgrać swój filmik. Wystarczy tylko że klikniesz na ikonkę wgrywania po środku ekranu, a następnie wybierzesz wideo z galerii w telefonie. Możesz również obsługiwać aplikację przez komputer.

Gdy wybierzesz film, kliknij niebieski przycisk “Upload” i poczekaj kilkanaście/kilkadziesiąt sekund aż materiał wgra się na serwery Submagic.co i utworzą się automatyczne napisy.

Gdy wszystko będzie gotowe, możesz przejrzeć swoje wideo i edytować napisy. Submagic.co korzysta ze sztucznej inteligencji, która rozpoznaje mowę i generuje na jej podstawie napisy. Czasem mogą zdarzać się jednak błędy, dlatego w zakładce “Captions” możemy zmienić tekst, jeśli nie jest zgodny z rzeczywistością.

Jeśli chcemy, możemy również wybierać style tekstu w zakładce “Style”. W zakładkach “B-rolls” oraz “Boost” znajdziemy z kolei ustawienia dotyczące polepszania wideo, np. przybliżania, dodawania muzyki, czy logo.

Gdy będziemy zadowoleni z efektu, możemy kliknąć “Export” i pobrać wideo na nasz telefon lub komputer, a następnie opublikować go na Instagramie, TikToku, czy YouTube Shorts.

Aplikacja Submagic.co jest darmowa, ale do pewnego stopnia. W darmowej wersji musimy liczyć się ze znakiem wodnym firmy na naszych materiałach. Ponadto mamy opcję stworzenia jedynie trzech filmów za darmo.

Aby zdjąć te ograniczenia, możemy zdecydować się na płatną wersję. Pakiety, które będą nas interesowały to albo Starter (do 20 filmów miesięcznie) w cenie $14/mies. albo Growth (brak limitu filmów) za $34/mies.

Inne sposoby dodawania napisów do rolek na Instagramie

Jeżeli z jakiegoś powodu aplikacja Submagic.co nie spełnia twoich oczekiwań, rozważ również poniższe, alternatywne metody tworzenia napisów.

Aplikacja CapCut: CapCut to bardzo popularna aplikacja do edycji filmów. Korzysta z niej bardzo wiele osób do edycji filmów krótkoformatowych. Jest wyposażona w funkcję dodawania napisów, również z pomocą AI.

Edytor Instagrama: Możesz też posłużyć się edytorem Instagrama, gdzie dodasz napisy, lecz nie wygenerują się one automatycznie z AI i nie masz dużego pola manewru, jeśli chodzi o dostosowanie ich wyglądu.

Aplikacja Captions: Jest to płatna aplikacja, jednak sposób jej użytkowania, szybkość, oraz jakość działania są warte swojej ceny.