Ideogram AI to kolejna z wielu propozycji aplikacji opartych na sztucznej inteligencji, która generuje obrazy.

Czy warto korzystać z Ideogram AI? W tym artykule przyjrzymy się tej aplikacji.

Czym jest Ideogram AI?

Ideogram AI to kanadyjska aplikacja bazująca na sztucznej inteligencji, która pozwala na generowanie projektów graficznych za pomocą komend.

Aplikacja jest niezwykle prosta w obsłudze, co sprawia, że jest znakomita dla początkujących.

Ideogram AI dostępny jest w darmowej wersji, która jest pozbawiona kilku funkcjonalności, lecz jest wystarczająca, by zapoznać się z działaniem programu.

Jakie funkcje posiada Ideogram AI?

Oto funkcje, które oferuje Ideogram AI:

Tworzenie grafik AI: Za pomocą komend możemy stworzyć niemal dowolny obraz. Możemy również utworzyć logo naszej firmy.

Różnorodność stylów: Tworząc obrazy możemy wybierać style, np. ilustracje, grafiti, czy style 3d. Dodatkowo mamy do wyboru proporcje obrazu, np. 1:1, 10:16, czy 16:10.

Prosty interfejs: Ideogram AI posiada moim zdaniem najprostszy interfejs spośród wszystkich tego typu programów AI i bardzo łatwo jest go obsługiwać.

Darmowy plan: Za darmo możemy wygenerować 25 komend dziennie.

Społeczność Discord: Dodatkowo mamy dostęp do grupy Ideogram na Discordzie, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami z innymi użytkownikami programu.

Jak korzystać z Ideogram AI?

Korzystanie z Ideogram AI jest banalnie proste. Wystarczy tylko zarejestrować się, np. przy użyciu swojego konta Google na tej stronie. Następie musimy odpowiedzieć na kilka prostych pytań związanych z tym, jak planujemy używać aplikacji. Później możemy już tworzyć.

Aby stworzyć nasz pierwszy obraz, klikamy w wyszukiwarkę na górze i wpisujemy komendę. Program jest po angielsku, więc komendy również musimy wpisywać w tym języku. Jeśli nie znamy angielskiego, możemy po prostu wkleić tłumaczenie z Google Tłumacz.

Przykładowo poproszę Ideogram o stworzenie logo dla firmy z branży modowej o nazwie “Fashion-art”.

ideogram ai wpisywanie komendy

Oto 4 propozycje, które otrzymałem. Obrazy stworzyły się w ciągu kilkunastu sekund.

ideogram ai propozycje obrazków

Komendy możemy dostosowywać i dopisywać więcej szczegółów. Możemy również wybierać style. W płatnej wersji jest też opcja dodawania obrazów na których możemy bazować.

ideogram ai uzywanie

Na koniec nasze dzieło możemy pobrać na komputer.

Czy Ideogram AI jest darmowy?

Ideogram AI jest darmowy do 25 komend dziennie. To dość hojny plan, choć tak jak wspomniałem ma on ograniczenia, takie jak brak możliwości dodawania własnych obrazów czy pobieranie obrazków tylko w formacie JPG.

Za $7 miesięcznie możemy rozszerzyć plan do 100 komend dziennie i pobierania w jakości PNG.

Plan za $16 daje nam nielimitowaną liczbę komend, szybsze tworzenie obrazów i pobieranie w najlepszej jakości.

Warto wspomnieć, że opłata jest pobierana z góry za cały rok. Jeśli chcesz zapłacić tylko za miesiąc, plany będą kosztowały odpowiednio $8 i $20 co miesiąc.

Czy warto korzystać z Ideogram AI?

Moim zdaniem Ideogram AI to jedna z lepszych aplikacji do generowania obrazów AI. Jest bardzo prosta w obsłudze, oferuje aż 25 darmowych komend dziennie a obrazy generowane przez nią są ciekawe i jakościowe.

Co prawda aby odblokować pełną funkcjonalność aplikacji, musimy zapłacić, jednak stosunek ceny do jakości jest według mnie bardzo korzystny.