W obecnych czasach założenie firmy nie wymaga tak wielu formalności i czynności jak to było jeszcze choćby kilka lat temu.

Choć jest łatwiej, to aby nazywać się przedsiębiorcą, nadal musimy odwiedzić kilka miejsc i wypełnić kilka niezbędnych dokumentów.

Czy nie można łatwiej?

Oczywiście można i istnieje nawet sposób, aby rozpocząć działalność gospodarczą bez wychodzenia z domu.

Jak wygląda tradycyjne zakładanie firmy?

Zanim jednak zdradzę Wam jak założyć firmę całkowicie przez internet, to warto, abyście wiedzieli jak wygląda zakładanie firmy najbardziej rozpowszechnionym sposobem.

Wszystko zaczyna się od pomysłu. Na początku musisz zdecydować, czym będzie zajmowała się Twoja firma. Musisz też wymyślić dla niej nazwę oraz zastanowić się nad miejscem wykonywania działalności. Gdy to zrobisz, musisz również wybrać jedną z czterech form opodatkowania, zdecydować się czy będziesz płacić VAT, oraz poszukać dobrego biura księgowego.

Teraz zaczynają się kwestie formalne. Aby założyć działalność, musisz wypełnić dość obszerny wniosek CEIDG, który zawiera wszelkie informacje o Twojej firmie. Duża część osób w tym celu wybiera się do urzędu miasta lub gminy. Gdy się z tym uporasz, trzeba udać się do ZUSu, aby złożyć odpowiedni formularz. Jeżeli będziesz płatnikiem VAT, to również będziesz musiał zgłosić ten fakt do Urzędu Skarbowego.

Ale czy nie da się tego zrobić łatwiej?

Jak założyć firmę bez wychodzenia z domu?

Dla wielu osób cały proces zakładania firmy jest problemem. Zauważył to inFakt, czyli biuro księgowe online, które oferuje darmowe zakładanie działalności gospodarczej.

Sprawa wygląda dość jasno. Na stronie inFakt.pl zostawiasz swój numer telefonu. Kolejnego dnia zadzwoni do Ciebie jeden z setek księgowych, którzy współpracują z inFaktem. Księgowy wypyta Cię o wszelkie informacje na temat firmy, którą chcesz założyć, doradzi Ci, jaką formę opodatkowania wybrać i odpowie na Twoje każde pytanie. Po rozmowie w Twoim imieniu założy Twoją działalność gospodarczą.

Nie musisz szukać żadnych formularzy. Na Twój adres e-mail księgowy przyśle Ci wypełnione już dokumety, które możesz złożyć drogą elektorniczną lub pocztową do odpowiednich instytucji. Po około pięciu dniach Twoja firma będzie oficjalnie założona.

Najlepsze jest to, że usługa jest całkowicie darmowa! Ale to nie znaczy, że firma na niej nie zarabia. Jeżeli chcesz, ten sam księgowy, który do Ciebie zadzwoni, może zająć się księgowością Twojej nowo powstałej firmy. Księgowość będzie prowadzona w pełni online, więc nie musisz nawet dowozić i drukować faktur. Wszystkie koszty i przychody firmy masz podane wygodnie na stronie internetowej.

Moją firmę również założyłem poprzez inFakt. Możesz przeczytać o tym bardziej szczegółowo w tym artykule.

A jeżeli chcesz przejść do inFakt i uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Ile kosztuje księgowość w inFakt?

Księgowość w inFakt rozwiązuje problem poszukiwania dobrego biura rachunkowego. Jest to o tyle dogodne rozwiązanie, że faktury możesz dodawać i generować elektoronicznie, a Twój księgowy od razu ma do nich dostęp i może je zaksięgować. Poza tym możesz wystawiać faktury nawet z aplikacji.

Miesięczny koszt księgowości inFakt zaczyna się od 150 zł miesięcznie, więc jest to dość standardowa cena. Oczywiście nie każdy księgowy w inFakcie będzie się cenił tak samo. Zależy to od wielu czynników, a tym najważniejszym jest sposób, w jaki się rozliczasz. 150 zł to zwykle cena za prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów.

Czy w każdym momencie mogę zmienić księgowego?

Rozpoczynając współpracę z inFakt, podpisujesz umowę na czas nieokreślony. Oznacza to, że w dowolnym momencie możesz zmienić swojego księgowego w inFakcie, ale również możesz zrezygnować bezpłatnie z usług księgowych firmy inFakt.

Kliknij, by przejść do inFakt