Tworzenie prezentacji do firmy czy do szkoły często wiąże się z monotonną i długą pracą.

Na szczęście można rozwiązać ten problem, a z pomocą przychodzi nam aplikacja Gamma.app, która potrafi stworzyć prezentację na dowolny temat przy użyciu sztucznej inteligencji.

W tym artykule przyjrzymy się możliwościom Gamma.app, oraz pokażę w jaki sposób możemy stworzyć wspaniałą prezentację w bardzo krótkim czasie.

Czym jest Gamma.app?

Gamma.app to aplikacja przeznaczona do prezentowania pomysłów przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Powstała w 2020 roku w San Francisco i przez ten czas Gamma.app stała się jedną z najlepszych aplikacji AI do tworzenia prezentacji na rynku.

Jakie możliwości oferuje Gamma.app?

Gamma.app to prosta, ale jednocześnie bardzo funkcjonalna aplikacja. Dzięki niej możemy między innymi:

Tworzyć prezentacje za pomocą komend: Dzięki Gamma.app możemy jedynie wprowadzić temat prezentacji a dzięki użyciu Chat GPT i innych narzędzi oprogramowanie stworzy nam prezentację na dowolny temat w ciągu kilkunastu sekund.

Zmieniać wygląd elementów: Stworzone przez AI prezentacje mogą być przez nas szeroko edytowane zaczynając od samego wyglądu prezentacji, kończąc na edycji tekstu czy obrazków.

Możliwość tworzenia w wielu językach: Gamma.app to aplikacja w języku angielskim, jednak możemy w niej tworzyć prezentację w wielu językach, również po polsku.

Możliwość eksportu pliku do pliku PowerPoint: Nasze prezentacje możemy otworzyć bezpośrednio w Gamma.app, jednak istnieje również opcja eksportu pliku do popularnego formatu, dzięki czemu otworzymy ją klasycznie w PowerPoint.

Wiele obrazków do wyboru: W Gamma.app znajdziemy gotową bibliotekę milionów zdjęć, z których możemy korzystać zupełnie za darmo na własny użytek.

Darmowy plan: W Gamma.app mamy darmowe 400 kredytów, co oznacza, że możemy stworzyć około 5-8 prezentacji zupełnie za darmo.

Jak stworzyć prezentację z pomocą Gamma.app?

Aby stworzyć prezentację w Gamma.app, musimy przejść do strony Gamma, na przykład klikając w ten link.

W kolejnym kroku klikamy “Sign up for free” i rejestrujemy się, po czym wybieramy plan cenowy. Możemy wybrać dowolny, ponieważ w każdym przypadku mamy darmowe 30 dni a dodatkowo nie musimy wpisywać danych do karty płatniczej.

gamma app

Teraz wyświetli nam się pierwszy krok w tworzeniu naszej prezentacji. Najpopularniejsza opcja, czyli “Generate” stworzy nam prezentację z zasobów internetu. Dwie pozostałe opcje możemy użyć gdy chcemy stworzyć prezentację na podstawie dokumentu tekstowego jaki posiadamy, artykułu w interenecie, czy jakiegokolwiek innego tekstu.

gamma app tworzenie prezentacji

Teraz przejdziemy do ustawień prezentacji. Możemy w niej ustawić format. Może być to prezentacja, dokument lub strona internetowa. Polecam nic tu nie zmieniać i zostawić “Presentation”.

Poniżej możemy wybrać ile chcemy mieć slajdów. Maksymalna liczba to 25, w moim przypadku wybiorę 8. Warto też zmienić język, w którym chcemy aby nasza prezentacja była zrobiona.

W polu tekstowym wpisujemy komendę, czyli tematykę prezentacji.

gamma app tworzenie prezentacji z ai

Po kliknięciu “Generate outline”, wyświetli nam się lista zagadnień, które zostaną poruszone w prezentacji. Możemy je zatwierdzić lub edytować według własnych potrzeb. Gdy wszystko będzie nam odpowiadać, klikamy “Continue”. Obok tego słowa wyświetli nam się liczba kredytów, które ta prezentacja pobierze. Pamiętajmy, że mamy do zużycia 400 darmowych.

gamam app temat prezentacji

Ostatnim krokiem jest wybór szablonu do prezentacji. Po jego wybraniu klikamy “Generate” a prezentacja zacznie się tworzyć.

gamam app szablon prezentacji

Po kilkunastu sekundach moja prezentacja jest gotowa. Są na niej wszelkie zagadnienia, zdjęcia, a dodatkowo jest bardzo ładna graficznie.

gotowa prezentacja gamma app

Możemy w niej zmieniać wiele rzeczy, takich jak obrazki, tekst, itp.

gamma app edycja prezentacji

Aby zaprezentować nasz pokaz slajdów, możemy uzyskać link do naszej prezentacji, czy zamienić ją na PDF czy plik PowerPoint.

gamma app udostepnianie prezentacji

Mamy także dostęp do statystyk dotyczących oglądalności prezentacji, czy możemy do niej dodawać komentarze.

Nasze prezentacje będziemy mieć w panelu głównym, w którym również znajdziemy pozostałą liczbę kredytów, pomoc techniczną, i inne przydatne funkcje.

Czy warto korzystać z Gamma.app?

Gamma.app to rewolucja jeśli chodzi o tworzenie prezentacji. Oprogramowanie rozwiązuje problem robienia prezentacji na ostatnią chwilę.

Z pewnością jest to przydatne narzędzie w firmie, szkole, czy innej organizacji, jednak warto pamiętać, by korzystać z niego z głową i weryfikować jakość oraz prawdziwość wygenerowanych przez sztuczną inteligencję tekstów.

Z darmowym planem możemy stworzyć kilka prezentacji. Jeśli tworzysz prezentacje regularnie, warto skorzystać również z płatnych planów, które kosztują $8 lub $15 na miesiąc.