Jeżeli korzystasz z Instagrama, z pewnością natknąłeś się na Taplink.

Czym jest to narzędzie? Jak z niego korzystać? Czy jest płatne?

Tego wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Czym jest Taplink?

Taplink to aplikacja, która pozwala w szybki sposób tworzyć mikro strony internetowe dla osób, które chcą promować swój biznes online.

Jest to aplikacja szeroko wykorzystywana głównie w mediach społecznościowych, takich jak Instagram, czy Facebook, gdzie możemy zamieścić link z Taplink w naszym bio.

Z Taplink możemy stworzyć responsywną stronę, która zawiera wiele przydatnych elementów, takich jak wideo, przyciski z linkami, zdjęcia, cenniki, obrazki, czy formularze.

Jak korzystać z Taplink?

Aby stworzyć swoją stronę z Taplink, przechodzimy do oficjalnej strony, która znajduje się tutaj i zakładamy na niej konto.

Następnie od razu zostaniemy przeniesieni do wyboru szablonu strony. Mamy dwie opcje- szablony “bio link”, które służą do stworzenie mini strony na Instagram, oraz “lite website”, z pomocą których utworzymy bardziej zaawansowaną stronę internetową.

Dla potrzeb tego artykułu, wybiorę jeden z szablonów “bio link”. Szablonów jest sporo, bo aż około 300. Możemy również rozpocząć od pustego szablonu.

Po wyborze szablonu, wyświetli nam się okno edycji, gdzie mamy możliwość zmodyfikowania niemal każdego elementu.

Możemy podmieniać nazwy przycisków, dodawać linki do naszych stron internetowych, zmieniać czcionki, kolory, wyrównania, itd.

Jeśli nie mamy własnej strony biznesowej, możemy też wybrać, by po kliknięciu w przycisk, użytkownik został wysłany do pola wysyłki e-mail, czy wykonania połączenia telefonicznego do Ciebie.

Możemy również ustawiać podgląd jak strona będzie wyglądać na telefonie i komputerze.

Jeżeli chodzi o wybór rodzajów bloków na stronę, to jest ich kilkanaście. Niektóre są dostępne w wersji darmowej, np. tekst, link, czy awatar. Do innych uzyskamy dostęp dopiero w wersji płatnej i są to przykładowo cenniki, obrazki, mapy, czy karuzela z obrazkami.

Szablon projektujemy wedle własnego uznania. Po zakończeniu pracy, klikamy “publish”.

Aby uzyskać link do naszej mini strony, wybieramy zakładkę “link”, a następnie pierwszą lub drugą opcję, gdzie dopisujemy jeszcze nazwę, którą chcemy zawrzeć w linku. Może być to np. nazwa naszego Instagrama lub nazwa naszej firmy.

Jeżeli chcemy, by link wyglądał bardziej profesjonalnie i zamiast “taplink.cc” w nazwie, ustawić np. nazwę naszej firmy, musimy wykupić pakiet “Business”.

Gotowy link kopiujemy i wklejamy gdziekolwiek chcemy- na profil na Instagramie, na TikToka, Facebooka, czy w inne miejsca.

Tak nasza mini strona prezentuje się po kliknięciu w link.

Ile kosztuje Taplink?

Taplink posiada 3 pakiety, które różnią się możliwościami.

Basic: Darmowy pakiet, który pozwala stworzyć stronę, gdzie do wyboru mamy podstawowe bloki, szablony, oraz statystyki wyświetleń strony.

PRO: Pakiet w cenie 3 euro miesięcznie pozwala na nieco więcej, bo mamy dostęp do większej liczby bloków, szablonów premium, oraz bardziej obszernych statystyk.

Business: Za 6 euro miesięcznie, mamy dostęp do wszystkich bloków, usunięte znaki wodne Taplink, możliwość ustawienia własnej domeny w linku wraz z certyfikatem SSL.

Czy warto używać Taplink?

Taplink to aplikacja, która rozwiązuje realny problem i umożliwia stworzenie mini strony dla twórców w mediach społecznościowych, którzy nie posiadają wiedzy z zakresu kodowania.

Z Taplink można szybko stworzyć stronę, gdzie przeniesiemy użytkowników do naszej oferty, stworzymy formularz zapisu na newsletter, czy zaprezentujemy cennik naszych usług.

Jeśli chcesz zwiększyć swoje przychody, z pewnością warto używać Taplink nawet w bezpłatnej wersji. Warto również rozważyć płatne wersje, które pozwolą ci na stworzenie jeszcze bardziej profesjonalnej strony.