W dzisiejszym środowisku pracy, organizacja projektów jest niezwykle ważna.
Jeśli szukasz narzędzia do zarządzania projektami i porządkowania zadań, z pomocą przychodzi Nozbe.
Jakie funkcje posiada Nozbe, ile kosztuje, oraz czy warto za nie płacić? Tego wszystkiego dowiesz się w dzisiejszej recenzji Nozbe.
Czym jest Nozbe?
Nozbe to polska aplikacja do zarządzania projektami, która powstała w 2007 roku. Korzystają z niej firmy nie tylko z naszego kraju, bo Nozbe działa globalnie.
Choć Nozbe przeznaczone jest głównie do projektów związanych z pracą, można go używać również do śledzenia osobistych rzeczy do zrobienia.
Narzędzie to pozwala na tworzenie projektów, zadań, przypisywanie prac, i nie tylko. Jest dostępne do użytku na wielu platformach.
Jakie funkcje oferuje Nozbe?
Nozbe jest narzędziem bardzo prostym w obsłudze. Jedną z głównych funkcji jest tworzenie projektów do wykonania.
W darmowym planie możemy na jednym koncie utworzyć do 3 różnych projektów, podczas gdy płatne plany nie mają limitu projektów.
Każdy projekt możemy nazwać, dodać do niego cele, oraz zmienić kolor, który będzie służył jako odróżnienie na liście projektów. Dodatkowo, możemy tworzyć gotowe szablony projektów, jeśli nasze prace są powtarzalne. W płatnej wersji istnieje możliwość wyboru grupy pracowników, by przypisać ich do wykonywanego projektu.
Gdy stworzymy projekt, w następnym kroku możemy dodać do niego wszelkie niezbędne zadania do wykonania. W zadaniach również mamy kilka ciekawych funkcji. Możemy na przykład przypisać zadanie konkretnej osobie, ustalić termin zakończenia, ustawić przypomnienie na konkretny termin, dodać tagi, czy sekcje.
W każdym zadaniu istnieje sekcja czatu, do którego możemy pisać komentarze, załączać pliki, listy kontrolne, czy oznaczać dane osoby. Czat może służyć jako narzędzie komunikacji oraz kontrolowania postępów prac.
Zadania możemy oznaczać jako zakończone, dodawać do ulubionych, czy też eksportować jako plik CSV do innego programu.
Co równie istotne, przy każdym projekcie możemy podglądać jego statystyki, takie jak postępy, wydajność, czy czas spędzony na nim. Będzie to na pewno przydatne do obserwacji produktywności oraz rozliczeń.
Oprócz tego, w Nozbe istnieje zakładka z kalendarzem. Znajdują się tam zadania, które są dodane do projektów. Jednak oprócz tego, możemy dodać pojedyncze zadania, niezwiązane z projektami, do których dodamy datę wykonania, przypiszemy je do danej osoby, czy oznaczymy jako priorytet. Jeśli jakieś zadanie oznaczymy priorytetem, osoba odpowiedzialna za nie będzie miała je widoczne na specjalnej liście.
W zakładce Użytkownicy, znajdziemy wszystkich naszych współpracowników. Możemy tutaj zobaczyć jakie zadania wykonują lub wykonali, czy przypisywać ich do konkretnych grup. Osobiście brakuje mi tutaj statystyk jak długo poszczególny pracownik spędził na pracy, co mogłoby być użyteczne w kontekście rozliczeń.
Nozbe oferuje również możliwość utworzenie dodatkowych przestrzeni pracy. Może być to użyteczne, jeśli chcesz stworzyć osobną przestrzeń dla spraw osobistych, czy przestrzeń dla innych obszarów twojej działalności. W planie Premium możemy stworzyć 2 przestrzenie, a w planie Business nieskończoną liczbę.
Jak wspomniałem na początku, Nozbe jest dostępne na różne platformy. Pobierzemy go na Windows, Mac, iOS, oraz Android. Również na telefonie większość funkcji, takich jak dodawania zadań, czy projektów oraz zarządzanie nimi jest możliwa.
Z innych funkcji, które warto wymienić to również:
- Możliwość importowania zadań z innych aplikacji (Trello, Asana, Monday)
- Opcja zmiany motywu z białego na czarny
- Integracja z Evernote i Kalendarzem Google
- Ustawienia dotyczące powiadomień
- Możliwość automatycznej wysyłki raportów dot. produktywności na e-mail
Cennik
Nozbe oferuje 3 pakiety cenowe.
Istnieje plan darmowy do 3 użytkowników, 3 projektów i z 1 przestrzenią. Ma też pewne ograniczenia, jeśli chodzi o funkcje, np. brak grupowania użytkowników.
Jeśli chcesz dodać więcej użytkowników, 2 przestrzenie i nielimitowaną liczbę projektów, wybierz plan Premium. Ma on dodatkowo funkcje niedostępne w planie darmowym, jak na przykład grupy użytkowników, szablony projektów, czy nielimitowana historia zadań. Cena tego planu zależy od liczby dodanych użytkowników. 1 użytkownik to cena 24 zł, z kolei przykładowo 10 użytkowników będzie kosztować 19,90 zł/mies./użytkownik.
Istnieje też plan Business. Za użytkownika płacimy 40 zł/mies. ale im więcej użytkowników, tym cena za osobę będzie niższa. Plan ten cechuje się dużą elastycznością i brakiem jakichkolwiek limitów zadań, projektów, czy przestrzeni.
Warto zaznaczyć, że powyższe ceny dotyczą rozliczenia rocznego. W rozliczeniu miesięcznym płacimy 20% więcej.
Porównując te ceny do cennika największych konkurentów Asany i Todoist, Nozbe nie wypada ani drogo, ani tanio. Todoist jest nieco tańszy, zaś Asana droższa od Nozbe.
Plusy i minusy
Plusy:
- Bardzo proste narzędzie w użytkowaniu
- Ładna szata graficzna
- Automatyczne raporty na e-mail
- Narzędzie dostępne na wiele platform
Minusy:
- Plan darmowy mocno ograniczony
Czy warto korzystać z Nozbe?
Nozbe to niezwykle łatwe w użytku narzędzie do zarządzania projektami. Pomoże nam w produktywności, ponieważ możemy tworzyć zadania, przypisywać je pracownikom, komunikować się, czy wysyłać powiadomienia.
Plan darmowy jest nieco ograniczony i warto z niego korzystać na początku, by przetestować funkcje tego narzędzia. Jeśli chcesz przetestować Nozbe za darmo, przejdź do oficjalnej strony.