Planujesz zarobić dodatkowe pieniądze, wystawiając przedmioty na OLX, ale nie wiesz, które rzeczy najlepiej się sprzedają?

W tym artykule zobaczysz 15 produktów, które są wyprzedawane w szybkim tempie.

Jak powstał ranking najlepiej sprzedających się produktów na OLX?

Znalezienie najlepiej sprzedających się produktów na OLX wbrew pozorom nie jest takie łatwe. Najlepszym źródłem informacji mógłby być sam OLX, jednak serwis nie udostępnia informacji o tym, co najlepiej się sprzedaje.

W celu uzyskania informacji o najlepiej sprzedających się produktach, pierwotnie chciałem zajrzeć do kategorii i po prostu znaleźć kategorie, w których jest najwięcej produktów. Nie jest to jednak dobra metoda, ponieważ w tych kategoriach może być dużo produktów, ale nie koniecznie mogą się one sprzedawać.

Sposobem, którego użyłem było skorzystanie ze specjalnych narzędzi, których używam na co dzień do zarządzania blogiem, które badają popularność wpisywanych w wyszukiwarki produktów. Z mojego doświadczenia wiem, że te narzędzia są bardzo trafne, więc jestem przekonany, że ranking ten jest sporządzony rzetelnie.

Zaznaczę, że ranking tych przedmiotów nie jest w stu procentach dokładny i nie wiem ile danych przedmiotów sprzedaje się miesięcznie. Nie zważaj więc na numerację tych produktów, ponieważ jest ona losowa. Mam jednak pewność, że sprzedaż poniższych produktów powinna być dla ciebie owocna, ponieważ po prostu łatwo je sprzedać i jest na nie popyt.

Zakładam, że czytasz ten artykuł, ponieważ chcesz handlować na OLX. W związku z tym, odrzuciłem kategorie produktów, którymi z pewnych względów trudno handlować, np. samochody, węgiel, zwierzęta, czy mieszkania.

Oto 15 produktów, którymi możesz handlować na OLX i na które szybko znajdziesz klientów.

Co najlepiej sprzedaje się na OLX?

Oto, co najlepiej sprzedaje się na OLX. Pamiętaj, że nie jest to ranking według najlepiej sprzedających się rzeczy i kolejność jest losowa, jednak na przedmioty te na pewno jest duży popyt.

1. Wózki spacerowe

Nasz ranking rozpoczynamy od wózków spacerowych. Nic dziwnego, że jest to sprzęt mocno poszukiwany, ponieważ wielu rodziców rozumie, że lepiej kupić używany sprzęt, ponieważ i tak dziecko szybko z niego wyrośnie i nie opłaca się inwestować w nowy, droższy wózek.

Aby zwiększyć swoje szanse na skuteczną sprzedaż, zadbaj o to, by wózek spacerowy był lekki, składany, oraz miał parasol, ponieważ takie cieszą się dużo większym popytem.

2. Ekspresy do kawy

Wiele osób chciałoby posiadać ekspres do kawy, jednak zwykle nowy ekspres kosztuje sporo pieniędzy. Alternatywą jest ekspres używany. Jeśli jest on dobrze zadbany, to może być zakupem na długie lata.

Warto sprzedawać ekspresy do kawy uznanych firm, takich jak DeLonghi, Philips, czy Krups, ponieważ kupujący mają do tych marek najwięcej zaufania i są kojarzone z wysoką jakością.

3. Fontanny ogrodowe

Na czasie są również fontanny ogrodowe. Warto je sprzedawać, ponieważ popyt na nie jest duży a na OLX nie ma zbyt wielu ogłoszeń w tej kategorii.

Dodatkowym plusem będzie to, jeśli będziesz sprzedawał fontanny solarne, które są najbardziej poszukiwane.

4. Telewizory

Popularność telewizorów z roku na rok się zmniejsza, jednak na rynku wtórnym są one nadal mocno poszukiwane.

Najlepiej sprzedające się telewizory to takie o wielkości 55, 65, 32, i 40 cali. Warto również zwrócić uwagę, by telewizor, którym handlujemy miał funkcję Smart TV.

5. Meble używane

Na OLX dobrze sprzedają się również meble używane. Fakt, jest to towar dość trudny do rozegrania logistycznie, jednak można go łatwo sprzedać.

Najważniejsze, by handlować meblami, które są w modzie. Możesz również przyjąć strategię odbierania mebli za darmo, odnawiania ich i sprzedaży.

6. Hulajnogi elektryczne

Trend na hulajnogi elektryczne nadal się utrzymuje. Produkt ten sprzedaje się mocno jako nowy, ale również jako używany.

Możesz sprzedawać hulajnogi zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Mocniej cenione są hulajnogi z siedzeniem, więc warto o tym, pomyśleć, by nasza aukcja była bardziej atrakcyjna.

7. Klatki dla królików

Hodowla królików jest w Polsce całkiem popularna, więc nie dziwi popyt na akcesoria dla tych zwierząt, głównie na klatki.

Najlepiej sprzedają się klatki dla królików miniaturowych, choć duże klatki także są pożądane.

8. Foteliki samochodowe

Kolejnym przedmiotem, który na rynku rzeczy używanych może łatwo się sprzedawać to fotelik samochodowy.

Łatwo go sprzedać, ponieważ tak jak w przypadku wózków, dziecko szybko z niego wyrasta i z perspektywy rodzica lepiej kupić używany.

9. Donice ogrodowe

Popularnością w serwisie ogłoszeniowym OLX pochwalić się mogą również donice ogrodowe. Przy ich sprzedaży należy pamiętać, że jest to produkt sezonowy, który może nie sprzedawać się dobrze jesienią oraz zimą.

Jeśli więc chcesz wstrzelić się w trend, sprzedawaj donice wiosną oraz wczesnym latem. Najbardziej chodliwe to donice betonowe, ceramiczne i drewniane.

10. Dywany

A co powiesz na dorobienie dodatkowych pieniędzy dzięki handlowi dywanami? Jest to produkt, który jest w modzie praktycznie przez cały czas.

Możesz skupić się na danej kategorii dywanów, takich jak dywany zewnętrzne, czy dywany dla dzieci.

11. Baseny

Baseny stelażowe to kolejny sezonowy produkt, jednak wystawiając aukcję wiosną, możesz liczyć się z tym, że twój produkt bardzo szybko znajdzie nowego właściciela.

Nie jest tak bardzo istotne czy jest to basen okrągły, prostokątny, głęboki, czy płytki. Właściwie wszystkie baseny są mocno poszukiwane przed latem.

12. Biurka

Biurka sprzedają się dość regularnie przez cały rok, jednak prawdziwy boom przychodzi wraz z nadejściem szkoły.

Nawet jeśli przegapiłeś początek września, to nadal możesz handlować biurkami gamingowymi, czy regulowanymi.

13. Meble ogrodowe

Handel meblami ogrodowymi to świetne zajęcie, zwłaszcza gdy nadchodzi sezon.

Najważniejsze, by nasze meble były zadbane, a na pewno znajdziemy kupca.

14. Namioty

Kupujący na OLX często poszukują różnego rodzaju namiotów. Aby zwiększyć szansę na sukces w handlu namiotami, rozważ namioty 2-osobowe, 4-osobowe, plażowe, oraz samorozkładane.

15. Telefony

Pewnym produktem do sprzedaży na OLX są też telefony. Reguła jest taka, że im droższe telefony są w sklepach, tym więcej ludzi poszukuje ich na OLX.

Oczywiście prym wiodą tu telefony marki Apple, które sprzedają się dobrze nawet 4-5 generacji do tyłu.

Jak skutecznie sprzedawać na OLX?

Aby skutecznie sprzedać na OLX, pierwszym krokiem jest znalezienie produktu, na którego jest popyt. Odpowiada to za 80% sukcesu.

Popularny produkt ze słabym zdjęciem i opisem jest lepszy niż niepopularny produkt z profesjonalnymi zdjęciami i opisem.

Na szczęście masz już pomysły na produkty do sprzedaży. Musisz jeszcze zadbać o to, by zrobić dobre zdjęcia, które pokazują produkt z wszystkich perspektyw oraz prezentują jego potencjalne wady.

Opis również powinien zawierać jak najwięcej szczegółów i powinieneś być w nim szczery co do stanu twojego przedmiotu.

Warto również oferować przesyłkę OLX, co na pewno będzie wartością dodaną.