Zajmujesz się sprzedażą e-commerce i zastanawiasz się, czy warto skorzystać z BaseLinkera?

W tym artykule przeczytasz czym jest BaseLinker, jakie ma funkcje, czy jest trudny w użyciu, do kogo jest skierowany i oczywiście czy warto z niego skorzystać.

Czym jest BaseLinker?

BaseLinker to platforma, która umożliwia zarządzanie sprzedażą e-commerce w jednym miejscu.

Platforma ta umożliwia zintegrowanie wszystkich miejsc, w którym sprzedajesz swoje produkty, aby móc szybciej i wygodniej zarządzać całym procesem związanym ze sprzedażą produktu zaczynając od wystawienia aukcji po czynności związane z wysyłką.

BaseLinker jest uważany za jedno z najważniejszych narzędzi dla firm działających w e-commerce. Z jego usług korzysta prawie 30.000 sprzedawców, głównie polskich, ale i czeskich czy niemieckich.

Jakie funkcje posiada BaseLinker?

Oto najistotniejsze funkcje BaseLinker.

1. Manager Zamówień

Prawdopodobnie najważniejszą funkcją BaseLinkera jest zaawansowany manager zamówień. Dzięki niemu w jednym miejscu możemy obsługiwać zamówienia ze wszystkich miejsc, w których wystawione są nasze produkty, bez konieczności logowania się do każdego marketplace’u osobno.

W Managerze Zamówień znajdziesz więc informacje o tym, kto jaki produkt kupił, z jakiego miejsca go kupiono, na jaką kwotę, oraz od razu nadasz paczkę, wydrukujesz etykiety, czy wystawisz faktury. Ogólnie rzecz biorąc, obsłużysz całe zamówienie z poziomu Managera Zamówień.

Możesz również ustawić BaseLinkera tak, aby automatycznie przekierowywał wszystkie zamówienia na stronę twojego sklepu internetowego lub inny system ERP i tam zarządzać całym procesem.

Ponadto manager zamówień jest wyposażony w automatyzacje, które wykonują wiele czynności za nas. Możemy ustawiać wiele automatycznych akcji, np. automatyczne wystawianie faktur, czy wysyłka wiadomości do klienta, np. na temat statusu zamówienia.

2. Manager Marketplace

Manager Marketplace z kolei pozwala nam na zarządzanie naszymi aukcjami od A do Z w jednym miejscu. Jeżeli sprzedajesz w wielu miejscach, wystawianie aukcji byłoby bardzo czasochłonne, ponieważ musiałbyś tworzyć je osobno w każdym serwisie. Na szczęście BaseLinker rozwiązuje ten problem.

Dzięki Managerowi Marketplace wystawisz swoje produkty “za jednym zamachem” w wybranych przez ciebie marketplace’ach. Dostępne są wszystkie najpopularniejsze i mniej popularne miejsca aukcyjne, takie jak Allegro, Amazon, Ebay, Etsy, itd.

Z racji tego, że Manager Marketplace połączony jest z magazynem, dostępne ilości towaru zmieniają się na każdej platformie automatycznie, a gdy stany magazynowe wyczerpią się, oferty są automatycznie zamykane.

Oprócz tego Manager Marketplace pozwala podejrzeń ceny u konkurencji, która sprzedaje ten sam produkt, czy synchronizować ceny pomiędzy miejscami, aby nie było rozbieżności.

3. Manager Produktów

Manager Produktów to również bardzo użyteczna funkcjonalność, która pozwala na zarządzanie twoimi wszystkimi produktami z jednego miejsca. Dzięki Managerowi Produktów możliwe jest podpięcie magazynów zewnętrznych, automatyczne wystawianie dokumentów magazynowych, czy zarządzanie cenami.

Możesz również masowo zmieniać opisy produktów, stawki VAT, kategorie, czy parametry. Ponadto zaimportujesz produkty ze zdjęciami, opisami, cenami i parametrami.

BaseLinker jest również wyposażony o funkcje sztucznej inteligencji, która umożliwia generowanie opisów, nazw, czy usuwanie tła ze zdjęć.

4. Automatyzacja cen

Celem BaseLinkera jest zaoszczędzenie twojego czasu a kolejną funkcją, która na to pozwala jest automatyzacja cen. Sposób działania automatyzacji jest bardzo prosty- ceny twoich produktów mogą być bez twojej ingerencji dostosowane do zmian cen u konkurencji.

Jeśli ceny produktów na rynku podniosą się, lub spadną, twoje ceny automatycznie dostosują się do każdej z sytuacji. Oczywiście możesz dostosowywać ceny tak, aby ich zmiany nie były dla ciebie krzywdzące i abyś mógł zachować swoją marżę.

5. Zarządzanie wysyłką

W BaseLinker znajdziesz również centrum zarządzania wysyłkami, gdzie znajdują się wszelkie informacje na temat wysyłki i doręczania towaru do klienta.

W oknie zarządzania wysyłką mamy dostęp do wszystkich najpopularniejszych firm kurierskich. Dzięki temu wszystkie czynności związane z wysyłką załatwimy właśnie w nim.

Możesz nadawać przesyłki zarówno masowo, jak i pojedynczo. Ponadto BaseLinker umożliwia szybki druk etykiet. Istnieje również możliwość ustawienia automatyzacji, by etykiety drukowały się same po spełnieniu określonych warunków.

Oczywiście jeśli chodzi o statusy przesyłek, system automatycznie wysyła informacje o statusach do klienta, aby ten mógł spokojnie oczekiwać na zamówienie.

6. Automatyzacja procesów

Oprócz tego, BaseLinker wyposażony jest w masę automatyzacji, które pozwolą ci zaoszczędzić czas, który możesz przeznaczyć na rozwój swojego biznesu.

Oprócz wspomnianej wcześniej automatycznej wysyłce statusu paczki, BaseLinker może też automatycznie generować faktury, wiadomości do klienta, drukować etykiety i wiele, wiele innych.

7. Integracje

BaseLinker możemy zintegrować z wieloma różnymi aplikacjami zewnętrznymi z kategorii marketplace, sklepy internetowe, firmy wysyłkowe, systemy księgowe, aplikacje SMS i inne.

W sumie mamy około 150 integracji. Warto wspomnieć o ciekawej integracji z Responso, która umożliwia obsługę klienta za pomocą czatu z jednego miejsca. Wszelkie wysłane zapytania klientów z różnych platform, trafią w jedno miejsce, z którego możesz odpisywać na wiadomości.

Cennik

BaseLinkera możemy testować za darmo przez 14 dni. Po tym czasie mamy 2 opcje.

Możemy korzystać z pakietu Freemium za darmo. Nie ma on wszystkich funkcji i jest darmowy do 100 zamówień miesięcznie.

Mamy też opcję skorzystania z płatnego planu, którego cena zależy od liczby zamówień. Przykładowo, 1000 zamówień miesięcznie kosztuje nas około 700 zł.

Jeżeli masz ponad 10.000 zamówień miesięcznie, możesz skontaktować się w sprawie indywidualnej wyceny i warunków.

Dla kogo BaseLinker będzie odpowiednim wyborem?

BaseLinker jest przeznaczony dla osób, które prowadzą sprzedaż w różnych miejscach w internecie. Jeśli skupiasz się tylko na jednej platformie, np. tylko na Allegro czy własnym sklepie internetowym, istnieje możliwość, że nie wszystkie funkcje tego narzędzia będą dla ciebie użyteczne.

Nawet jeśli działasz tylko na jednej platformie, BaseLinker może ci się przydać, np. do masowego wystawiania aukcji, czy do automatycznego ustawiania cen, gdy konkurencja je zmieni.

Czy korzystanie z BaseLinker jest trudne?

Samo korzystanie z BaseLinkera nie jest trudne, ponieważ aplikacja jest dość intuicyjna. Jeśli korzystasz z niej do podstawowych czynności, raczej nie powinieneś mieć problemów z jego obsługą.

Schody zaczynają się, gdy wchodzimy w bardziej zaawansowane rzeczy, takie jak integracje API. Tutaj możemy mieć trudności z prawidłowym ustawieniem wszystkich parametrów pod własne potrzeby.

Jeśli więc chcesz korzystać z BaseLinkera w najbardziej optymalny sposób, możliwe, że będziesz potrzebować pomocy firmy zewnętrznej, która skonfiguruje ci aplikację tak, aby działała jak najbardziej optymalnie jak tylko się da.

Plusy i minusy

Plusy:

  • Duża oszczędność czasu
  • Zarządzanie biznesem e-commerce z jednego miejsca
  • Przejrzysty interfejs
  • Darmowy plan do 100 zamówień w miesiącu

Minusy:

  • Bardziej zaawansowane funkcje mogą wymagać firmy wdrożeniowej
  • Osoby sprzedające w jednym kanale mogą nie korzystać z wszystkich funkcji BaseLinkera

Czy warto korzystać z BaseLinker?

BaseLinker jest tak popularny w Polsce, ponieważ rozwiązuje jeden problem- przyspiesza procesy i sprawia, że ty i twoi pracownicy mogą skupić się na ważniejszych rzeczach, które rzeczywiście rozwijają twoją firmę.

Jeżeli sprzedajesz w e-commerce, grzechem byłoby nie wypróbować BaseLinkera, ponieważ może okazać się, ze ta aplikacja będzie niezastąpiona w twojej firmie. Zwłaszcza, że możesz przetestować ja 14 dni bez opłat.