Rozwój sztucznej inteligencji to kolejna szansa na zarobienie pieniędzy. Pomysłów na zarabianie z AI jest wiele, ale które są najlepsze?

W tym poradniku poznasz 7 najlepszych sposobów na zarabianie z pomocą sztucznej inteligencji. Skupiłem się na wyborze takich sposobów, które będą odpowiednie dla początkujących.

1. Pisanie artykułów z AI

W tym przypadku możemy zarabiać na 2 sposoby- albo oferować swoje usługi freelancerskie polegające na tworzeniu tekstów na strony internetowe, albo założyć swoją własną stronę internetową, gdzie będziemy publikować teksty z użyciem AI.

Jeśli chodzi o pierwszą możliwość, to jest ona obecnie dość utrudniona, ponieważ wielu właścicieli stron samemu wykorzystuje sztuczną inteligencję do pisania tekstów, przez co moim zdaniem popyt na usługi pisania artykułów może spadać.

Warto skupić się więc na założeniu własnego bloga, gdzie będziemy korzystać z AI w celu publikowania artykułów. Dzięki sztucznej inteligencji możliwe jest szybsze tworzenie artykułów oraz w większej ilości. Warto jednak pamiętać o tym, by nie polegać w stu procentach na narzędziach typu ChatGPT, ponieważ jakość generowanych tekstów nie zawsze jest odpowiednio wysoka.

Najlepiej więc podejść do sprawy zdroworozsądkowo i czuwać nad poprawnością tekstów, oraz zadbać o ich wysoką jakość. Kluczem jest to, aby pisać jak najbardziej pomocne i jak najbardziej informatywne teksty, ponieważ pamiętajmy o tym, że kierujemy je do prawdziwych użytkowników.

2. Tworzenie stron internetowych

W przeszłości tworzenie stron internetowych wymagało znajomości kodowania i było to zajęcie skierowane do osób o określonych umiejętnościach. Dzisiaj może to robić każdy, ponieważ sztuczna inteligencja bardzo to ułatwiła.

Oczywiście warto pamiętać, że bez doświadczenia nie zbudujemy zaawansowanych technicznie, potężnych stron, jednak nadal możemy tworzyć strony firmowe dla klientów, strony wizytówki, strony lądujące, itp.

Nawet bez sztucznej inteligencji tworzenie stron nie jest trudne, ponieważ z pomocą przychodzą edytory stron typu “przeciągnij i upuść”, z którymi można zbudować stronę po prostu przeciągając na nią elementy. Wspomniane edytory są jednak wyposażone w funkcje AI, które pozwolą stworzyć stronę dosłownie wpisując odpowiednią komendę, np. “zbuduj mi stronę dla fotografa ślubnego z 4 podstronami”.

Mając to na uwadze, 90% roboty może za nas wykonać sztuczna inteligencja a nasza praca polega na dopieszczaniu elementów, aby strona wyglądała tak, jak należy. Przykładowe narzędzia do tworzenia stron z AI to np. WebWave lub Wix.

3. Kanał na YouTube

Sztuczna inteligencja znacznie ułatwiła również tworzenie na YouTube. W praktyce możliwe jest nawet tworzenie filmów od A do Z.

Jeżeli chcesz stworzyć skrypt do filmu, możesz użyć ChatGPT. Chcesz podłożyć głos? Bez problemu zrobisz to z ElevenLabs, gdzie masz dostęp do gotowych modelów głosu, a także możesz stworzyć swój własny. Obrazki i wideo możesz pobrać z serwisów z materiałami stockowymi typu Pexels lub wygenerować z pomocą AI w programach, takich jak Canva, czy nawet w ChatGPT.

Jeżeli chodzi o twoje zadania, najlepiej będzie, jeśli zajmiesz się wymyślaniem tematów na filmy, ponieważ moim zdaniem sztuczna inteligencja nie robi jeszcze tego najlepiej. Oczywiście musisz także połączyć wszystko w całość i czuwać na tym, by merytoryka oraz jakość materiałów były na jak najwyższym poziomie.

Przykładem kanału zbudowanego z pomocą AI jest DIGITAL INCOME PROJECT. Jest to kanał na temat zarabiania online, który w ciągu roku zgromadził ponad 150.000 subskrybentów. Jego autor nie używa AI jedynie do podkładania głosu. Oprócz tego do każdego zadania korzysta z AI, oczywiście dokładając do tego coś od siebie.

4. Stworzenie e-booka

AI może pomóc ci również w tworzeniu produktów cyfrowych, takich jak e-booki. Co prawda możliwe jest, by narzędzie, takie jak ChatGPT napisało za ciebie w całości e-booka, jednak nie powinno się z tego korzystać w taki sposób.

Sztuczna inteligencja powinna ci tylko w tym pomagać, czyli sugerować jakie tematy powinieneś poruszyć, jakie rozdziały zawrzeć, co powinno się w nich znajdować, czy czego jeszcze brakuje. Bardzo często człowiek może zapomnieć o istotnych rzecz, które nie umkną robotowi. Możesz również pozwolić AI pisać treść, jednak po raz kolejny trzeba ją nadzorować pod kątem jakości i prawdziwości informacji.

5. Zarządzanie kontami w mediach społecznościowych

Oferowanie usług prowadzenia kont firmowych w social mediach nie jest żadną nowością, ponieważ bardzo dużo osób oferuje usługi publikowania postów. Sztuczna inteligencja może być dla ciebie odpowiednim narzędziem, zwłaszcza, jeżeli potrzebujesz inspiracji.

Jeśli działasz w tej branży stosunkowo długo, to z czasem może ci po prostu braknąć pomysłu na nowe posty. Na szczęście ChatGPT po raz kolejny może okazać się tu pomocny. Narzędzie to jest w stanie wygenerować dla ciebie wiele pomysłów na teksty, obrazki, czy filmiki, które mogą przyczynić się do przełamania stagnacji oraz dać wiele inspiracji.

Po raz kolejny warto podkreślić, aby korzystać z tych narzędzi z głową. Nie należy bezmyślnie kopiować i wklejać tego, co podsunie nam AI, a jedynie sugerować się tym, oraz dodać do tego swoją własną wizję.

6. Oferowanie tłumaczeń

Narzędzia sztucznej inteligencji bardzo dobrze radzą sobie również z tłumaczeniami tekstów. Usługa ta jest bardzo poszukiwana na całym świecie, a problemem jest to, że tradycyjne tłumaczenia mogą być czasochłonne i kosztowne.

Większość pracy tłumaczeniowej może więc wykonać za nas sztuczna inteligencja. Przyspiesza ona cały proces, choć warto również wykorzystywać swoje własne umiejętności, ponieważ narzędzia AI nie są jeszcze perfekcyjne.

Narzędziami AI do tłumaczeń, które możesz wykorzystywać mogą być Copy.ai a nawet ChatGPT.

7. Edycja zdjęć

Profesjonalna edycja zdjęć to czasochłonny proces, który wymaga dbałości o szczegóły i dobrego zrozumienia narzędzi i technik edycji.

Narzędzia do ulepszania zdjęć AI, takie jak Topaz Photo AI, czy Luminar, mogą znacznie przyspieszyć ten proces. Są one zdolne do automatycznego poprawiania kolorów, dostosowywania oświetlenia czy usuwania zbędnych elementów.

Jeśli dobrze opanujesz te narzędzia, możesz zaoferować swoje usługi fotografom, a nawet sklepom e-commerce, które muszą skupiać się na dobrej jakości zdjęciach swoich produktów, aby móc konkurować.