Jeżeli chcesz stworzyć landing page, z pewnością natknąłeś się na narzędzia do tego przeznaczone typu ClickFunnels.

Problem w tym, że narzędzia do tego są drogie lub nawet bardzo drogie.

Jeśli nie chcesz wydawać setek złotych miesięcznie na płatne strony do tworzenia landing page, stworzyłem listę 7 stron, gdzie możesz bezpłatnie stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę lądującą.

Co należy wiedzieć na temat darmowych narzędzi do tworzenia landing page?

Darmowe platformy do tworzenia landing page często oferują podstawowe funkcje, ale mogą mieć pewne ograniczenia, takie jak:

  1. Ograniczona liczba szablonów: Darmowe plany często oferują ograniczoną liczbę szablonów do wyboru lub nie oferują ich w ogóle.
  2. Brak własnej domeny: W darmowych planach prawie zawsze nie można korzystać z własnej domeny, co oznacza, że ​​adres URL będzie zawierał nazwę platformy lub inny losowy ciąg znaków, co możemy zmienić przesiadając się na płatną wersję.
  3. Ograniczenia dotyczące liczby landing page: Często w darmowych planach istnieje ograniczenie dotyczące liczby landing page, które można utworzyć.
  4. Brak zaawansowanych funkcji: Funkcje takie jak integracje z narzędziami marketingowymi, testowanie A/B, personalizacja zaawansowana itp., zazwyczaj są dostępne tylko w płatnych planach.
  5. Znak wodny lub branding platformy: Na darmowych stronach często można zobaczyć wodny znak lub branding platformy, co może być niepożądane dla profesjonalnego wizerunku marki.

Tworząc listę najlepszych darmowych narzędzi do tworzenia stron lądujących, starałem znaleźć się takie narzędzia z jak najmniejszą liczbą ograniczeń, lub takich, których ściągnięcie tych ograniczeń nie wymaga wydawania dużych pieniędzy.

Oto lista najlepszych darmowych kreatorów stron lądujących.

1. MailerLite

MailerLite to moim zdaniem jedna z najlepszych opcji, jeśli chcesz utworzyć landing page za darmo. Narzędzie to skupia się głównie na e-mail marketingu, jednak oprócz tego oferuje także inne funkcje, jak na przykład kreator stron lądujący i to w darmowej wersji.

Co jest ogromnym plusem tej platformy to fakt, że kreator landing page jest niezwykle prosty w obsłudze. Po lewej stronie mamy wygląd strony na żywo, a po prawej zbiór wszelkich narzędzi do edycji. Cały proces to tak naprawdę przeciąganie elementów na stronę. Elementy te możemy dowolnie modyfikować pod niemal każdym względem, np. rozmiaru, czcionki, kolorystyki, itp.

Na stronę lądującą naniesiemy na przykład obrazy, wideo, przyciski, formularze, tabele, czy liczniki czasu.

Po skończonej pracy mamy również opcję stworzenia strony potwierdzającej, gdy użytkownik dokona zakupu lub zapisze się na naszą listę e-mail.

Darmowa wersja wiąże się z kilkoma ograniczeniami. Pierwszy z nich to możliwość stworzenia do maksymalnie 10 stron lądujących. Inne ograniczenie to brak gotowych szablonów, co oznacza, że nasz landing page musimy tworzyć od zera.

2. Site123

Site123 to kolejny niezwykle prosty w użyciu kreator landing page. Co jest w nim przydatne to fakt, że wybierając tematykę naszej strony lądującej, narzędzie automatycznie wygeneruje szablon adekwatny do niej.

Oczywiście jeżeli szablon nie przypadnie nam do gustu, wszystkie elementy możemy w nim podmienić, edytować lub usunąć.

Praca w tym edytorze jest prosta, choć moim zdaniem samo działanie edytora mogłoby być nieco bardziej intuicyjne. Widżety, które możemy nanieść na landing page to na przykład mapy, opinie klientów, galerie zdjęć, a nawet odtwarzacz muzyczny.

Podczas całego procesu możemy podglądać jak strona będzie się prezentować na różnych urządzeniach.

Jeżeli chcemy, możemy przejść na płatny plan, który umożliwia między innymi usunięcie znaku wodnego SITE123, dostęp do analityki, czy podłączenie profesjonalnej domeny.

3. Carrd

Carrd to kolejne bardzo proste w użyciu narzędzie przeznaczone do tworzenia większości typów stron internetowych, również landing page’ów, W większości jest to darmowe narzędzie z kilkoma funkcjami, które są do odblokowania w wersji PRO.

Landing page możemy stworzyć z gotowych szablonów, których jest około 100 a część jest do użytku za darmo.

Edytor jest bardzo prosty w użyciu, i praktycznie wszystko możemy dostosować pod własne potrzeby. Warto zaznaczyć, że jest to narzędzie do tworzenie jednostronnicowych stron lądujących, choć możemy przechwytywać leady za pomocą widżetów z formularzami.

Jeżeli zależy ci na tym, by nie płacić za domenę, a jednocześnie chcesz, by wyglądała ona w miarę profesjonalnie, to Carrd pozwala za darmo ustalić własną domenę z końcówką Carrd (np. kwiaciarniakrokus.carrd.co.

4. ConvertKit

ConvertKit to bardzo podobne narzędzie do MailerLite, czyli pierwszej pozycji w tym rankingu. Również służy do e-mail marketingu i również oferuje darmowy plan, gdzie jest możliwość tworzenia stron lądujących.

Edytor jest bardzo prosty i jego działanie także opiera się na akcji “przeciągnij i upuść”. Co warte podkreślenia, w darmowej wersji dostępnych jest wiele gotowych szablonów, głównie pod formularze zapisu, choć możemy stworzyć stronę lądującą do dowolnego celu.

Mamy tu również szeroką bibliotekę darmowych zdjęć do wyboru, a jeśli nie masz własnej domeny, możesz skorzystać z gotowej domeny ck.page. Możemy tworzyć też strony z podziękowaniami, mamy funkcje pozycjonowania, oraz responsywność pod urządzenia mobilne.

5. MailChimp

Możliwość tworzenia landing page jest też dostępna w planie “Free Forever” narzędzia do e-mail marketingu Mailchimp.

Oprogramowanie do obsługi stron docelowych MailChimp jest łatwe w użyciu, z wieloma opcjami dostosowywania. Możesz dodać śledzenie dla Facebook Pixel, lub Google Analytics.

Nie ma tu co prawda zbyt wielu szablonów do wyboru, choć są one dość ładne graficznie. Nie możesz również dostosować strony z podziękowaniami/potwierdzeniem, a opcji edycji ustawień formularza jest mniej niż w przypadku MailerLite.

6. SitePro

SitePro to kolejny prosty w obsłudze kreator różnorakich stron internetowych, w tym stron docelowych.

Możesz korzystać w nim z gotowych szablonów, które są responsywne na urządzenia mobilne. Również obecny jest edytor “przeciągnij i upuść”, więc nie musisz znać się na programowaniu, by tworzyć strony.

Nawet w darmowym planie nie masz limitu co do liczby stron, które możesz utworzyć.

7. Ucraft

Kreator stron internetowych Ucraft oferuje bardzo eleganckie i najnowocześniejsze projekty stron docelowych. Darmowy plan umożliwia tworzenie witryn z wyświetlaną małą reklamą.

Edytor typu “przeciągnij i upuść” jest dość łatwy w użyciu, umożliwiając dodawanie podstawowych elementów, takich jak obrazy, galerie, przyciski i filmy. Szablony są nowoczesne i idealne dla kreatywnych profesjonalistów, takich jak artyści, fotografowie i projektanci.

W abonamencie darmowym masz ograniczenia co do tego, które elementy treści możesz przeciągać i upuszczać na stronę. Nie można również korzystać z formularzy w darmowym abonamencie, co nie jest dobrą informacją, jeśli chcesz generować leady.