Słyszałeś kiedyś powiedzenie “lepsze deko handlu niż kilo roboty”? Bardzo możliwe, że tak.

Rzeczywiście, jest ono całkiem trafne. Jeżeli chcesz zacząć sprzedawać online, ale nie wiesz, co się aktualnie sprzedaje, to trafiłeś w dobre miejsce.

W tym artykule znajdziesz 20 inspiracji na to, czym możesz handlować, by odnieść sukces.

Jak powstał ten ranking?

Aby wybrać 20 przedmiotów, którymi możesz handlować, nie wybierałem ślepo i nad każdym z nich spędziłem nieco czasu.

Wybrałem tylko takie, które sprzedają się obecnie i będą sprzedawać się w przyszłości. Dodatkowo wziąłem pod uwagę konkurencję. Zakładam, że dopiero zaczynasz przygodę z handlem, dlatego przenalizowałem czy konkurencja na dany produkt jest odpowiednio niska.

Do stworzenia tej listy posiłkowałem się płatnymi narzędziami analizującymi popularność produktu w wyszukiwarce Google, aby mieć pewność, że na pewno jest na nie popyt.

Podaję przykłady konkretnych produktów, ponieważ myślę, że powie ci to dużo więcej, gdybym podawał kategorie produktów i na przykład napisał ci, abyś sprzedawał akcesoria dla zwierząt.

1. Naszyjniki ręcznie robione

Biżuteria to kategoria produktów, która zawsze będzie się dobrze sprzedawać. Niestety, jest w niej bardzo duża konkurencja.

W związku z tym warto pójść nieco bardziej niszowo i sprzedawać biżuterię ręcznie robioną. Również jest na nią popyt ale i dużo miejsca do ekspansji.

Najpopularniejszym produktem handmade jest naszyjnik, jednak możesz sprzedawać inne produkty, takie jak kolczyki, bransoletki, czy pierścionki.

Produkty możesz robić własnoręcznie, a jeśli nie masz zmysłu artystycznego, możesz je kupować. Warto sprawdzać trendy i sprzedawać takie wzory, które są obecnie w modzie.

2. Planery studenckie

Dużo miejsca do zagospodarowania jest także w planerach studenckich. Jest to całkiem przyjemny produkt do sprzedaży, ponieważ możesz wymyślać i tworzyć własne okładki oraz wzory.

Oczywiście oprócz zaprojektowania planerów, trzeba będzie je jeszcze wydrukować w drukarni, jednak marże w tym biznesie mogą być bardzo przyzwoite.

Konkurencja na tym rynku nie jest ogromna, jednak warto wymyślić coś unikalnego, aby się wyróżnić.

3. Dinozaury dla dziewczynek

Dinozaury to popularne zabawki, ale mało kto sprzedaje dinozaury zaprojektowane specjalnie dla dziewczynek.

Pisząc, że są to dinozaury dla dziewczynek, mam na myśli głównie kolorystykę i wzory. Jest bardzo mało różowych dinozaurów a popyt na nie jest bardzo duży.

4. Ozdoby na komodę

Poszukiwanym hasłem w wyszukiwarce internetowej są ozdoby na komodę. Może więc warto stworzyć sklep internetowy z ozdobami do domu i wyspecjalizować się w ozdobach na komodę?

Brzmi to jak niezły plan. Możesz sprzedawać więc figurki, kominki zapachowe, suche bukiety i wszystko to, co mogłoby ładnie udekorować komody.

5. Dodatki do kuchni w stylu prowansalskim

Kolejnym pomysłem jest otwarcie sklepu internetowego z dodatkami do kuchni w stylu prowansalskim. To praktycznie nieodkryta nisza, którą łatwo będzie można zdominować, a popyt jest na nią dosyć duży.

Plusem jest to, że asortyment produktów może być bardzo szeroki. Możesz sprzedawać dekoracje, a nawet meble.

6. Hula hop z licznikiem

Poszukiwanym produktem, który stosunkowo ciężko jest kupić jest hula hop z licznikiem ruchów.

Jest to bardzo prosty produkt, ale można na nim zarobić obecnie bardzo dobre pieniądze głównie ze względu na nikłą konkurencję.

7. Nowoczesne toaletki

Zapotrzebowanie na nowoczesne toaletki jest wysokie. Nowoczesne toaletki to takie z podświetlanym lustrem, wiszące lub o świeżym wyglądzie.

Toaletki można zaprojektować i wykonać nawet samemu, jednak jest to dość trudne. Równie dobrze można po prostu kupować tanio i sprzedawać drogo i też dobrze na tym wyjdziemy.

A jeśli interesuje cię tworzenie i sprzedaż produktów z drewna, sprawdź te 27 pomysłów na rzeczy z drewna, które możesz robić i sprzedawać.

8. Części do chińskich kos spalinowych

Sklepy i serwisy z częściami do popularnych marek typu NAC lub Stihl są dobrze znane i rozpowszechnione.

Czego brakuje to sklepu z częściami do chińskich kos spalinowych. Oczywiście należy importować je z Chin, jednak ze względu na niską konkurencję, warto dobrze się zaopatrzyć, bo produkty mogą szybko znikać z półek.

9. Haremki męskie

Przyznam, że do momentu pisania tego artykułu, nie widziałem, czym są haremki. Jeśli nie wiesz, to jest to rodzaj spodni, który możesz zobaczyć na obrazku poniżej.

Osobiście średnio podoba mi się tego typu moda, jednak rynek najwyraźniej potrzebuje tego typu spodni, ponieważ po statystykach wyszukiwania można stwierdzić, że jest na nie zapotrzebowanie.

Sklepów sprzedających haremki jest garstka, dlatego warto zainteresować się tym produktem.

10. Kożuchy ekologiczne

Kożuchy ekologiczne mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak poliester, akryl, nylon, poliuretan lub mieszanki tych materiałów.

Mogą one imitować futra zwierząt, takie jak lis, norka, kojot, owca lub inne, przy jednoczesnym zapewnieniu ciepła i komfortu, podobnie jak prawdziwe futra.

Sztuczne futra są coraz bardziej popularne w modzie, ponieważ pozwalają na stylową i funkcjonalną odzież, jednocześnie eliminując potrzebę wykorzystywania zwierząt do produkcji futer.

Warto otworzyć sklep sprzedający ekologiczne futra i kożuchy, ponieważ ten trend będzie tylko rósł na popularności.

11. Przypinki do Crocsów

Przypinki do Crocsów to popularne akcesoria, które można dodawać do otworów na przypinki na butach Crocs. Te przypinki pozwalają na personalizację i ozdobienie swoich Crocsów, nadając im własny styl i charakter.

Co prawda jedna przypinka to cena w okolicach 5 zł, jednak można sprzedawać je w pakietach po kilka lub kilkanaście sztuk.

Wybór modnych projektów będzie kluczowy, jeśli chodzi o powodzenie w sprzedaży.

12. Stojak na balony

Stojak na balony to typowy przykład produktu, który jest mało nasycony a na którego jest zapotrzebowanie. Stojaki można importować lub znaleźć producenta w Polsce.

13. Bluzka z piórami

Mało sklepów z modą damską ma w sprzedaży bluzki z piórami, co jest błędem, ponieważ według moich analiz są one mocno poszukiwane.

Lepiej nie ignorować tego produktu, ponieważ można na nim sporo zarobić i mimo tego, że marże na odzieży nie są duże, to w tym przypadku możemy je zwiększyć ze względu na małą konkurencję.

14. Tureckie sukienki na wesele

Kolejnym pomysłem na niszowy sklep jest sklep z tureckimi sukienkami na wesele. Osobiście nie ryzykowałbym pójścia tak niszowo i oferowałbym ogólnie damską modę turecką, co również byłoby świetnym biznesem.

Nie znam powodu dlaczego akurat tureckie rzeczy są w modzie, ale warto pomyśleć nad tym pomysłem.

15. Doczepiane rękawy do sukienki

Trzecim z rzędu pomysłem na produkt z branży modowej, którym można handlować są doczepiane rękawy do sukienki. Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że coś takiego istnieje, ale najwidoczniej kobiety chcą to kupować.

16. Bransoletki dla par na odległość

W czasach internetu, popularyzują się związki na odległość. Nie będę wchodzić w szczegóły czy takie związki mają sens, jednak co ma sens to sprzedaż bransoletek dla tego typu par.

Istnieje wiele modyfikacji tego typu bransoletek, na przykład bransoletki z kodem QR, z kamieniami, z grawerem, czy z kompasem.

17. Schodki dla psa

Samotność jest coraz powszechniejsza u ludzi. Aby ją wypełnić, wielu z nas kupuje sobie zwierzaka. Moim zdaniem rynek akcesoriów dla zwierząt jest bardzo przyszłościowy.

Na ten moment dobrze jest sprzedawać schodki dla psa. To pomocne akcesoria, które pomagają psom w dostępie do miejsc, do których nie mogą samodzielnie dostać się ze względu na ich rozmiar, wiek, kontuzje lub inne ograniczenia.

Będą szczególnie przydatne w przypadku psów małych ras, psów starszych, które mają problemy z ruchem, lub psów, którzy potrzebują pomocy w pokonywaniu wysokich mebli, takich jak łóżko czy sofa.

18. Fotelik samochodowy dla psa

Fotelik samochodowy dla psa to stosunkowo świeży trend, ale może pozostać z nami na dłużej. Jest to świetna nisza do zagospodarowania.

19. Szelki welurowe dla psa

W modzie są także szelki welurowe dla psów. W przeciwieństwie do zwykłych szelek, welur jest miękki, przyjemny i nie rani psa. Właściciele psów z pewnością to docenią.

20. Odzież do biegania zimą

Dobrym pomysłem może być otwarcie sklepu z odzieżą do biegania zimą. Sklepów dla biegaczy jest multum, jednak mało kto decyduje się iść o jedną niszę dalej.

Należy pamiętać, że to nisza sezonowa, która szczyt popularności będzie zaliczać co roku wtedy, gdy zrobi się zimno.